«Квіткова галявина»
заняття з малювання в середній групі
(малювання на харчовій плівці)
Підготувала керівник гуртка:
Білоус О.О.
Мета: вчити дітей малювати нетрадиційним способом – малювання на харчовій плівці. Розвивати творчу уяву, моторику рук, образне мислення; виховувати емоційне ставлення до намальованого, збагачувати досвід співпраці і співтворчості при створенні колективної композиції, виховувати інтерес до занять з малювання.
Матеріал: заздалегідь підготовлена основа (харчова плівка натягнута між ніжками стола), гуашеві фарби різного кольору, серветки, пензлі, вода, аудіо запис «Літо взяло в руки фарби».
Хід заняття
Діти заходять в мистецьку студію. (або на вулиці на майданчику)
Звучить тиха спокійна музика. Вихователь читає вірш.
У відчинене віконце, зазирнуло зранку сонце
І лоскоче ніжно носик,
І маленькі ніжки босі.
Сяйвом сонця все залито,
В нас гостює справжнє літо.
Кольорове та яскраве,
Запашне, смішне, цікаве.
Бесіда з дітьми про літо.
Сюрпризний момент. В гості до дітей прилетіла бджілка. Вона любить літати
над квітами і збирати медок, і їй дуже хочеться, щоб ми з вами намалювали
велику галявину із запашними квітами. А вона буде літати і радіти літечку.
Фізкультхвилинка.
Бджілка весело літає (помахування руками в сторони)
Квітам очки розтуляє (згинати і розгинати пальці)
Каже: «Квіти, годі спати, (повороти долонями вліво вправо)
Я прийшла медок збирати.(згинати і розгинати швидко долоні і пальці)
Ну, що трішки відпочили, а тепер пропоную намалювати для нашої бджілки
квіткову галявину. А малювати сьогодні ми будемо не на папері, а на харчовій
плівці. Під музичний супровід діти малюють.
В кінці заняття бджілка розглядає галявину, весело літає над нею і дякує дітям за чудові квіти.
Діти разом з гостею виконують руханку « Бджілка».