Тема. Звук [ч]. Буква Чч. Розучування чистомовки. Добір слів з буквою Чч. Обведення друкованої букви Чч.
Мета: вивчити новий звук та букву, продовжувати вчити розрізняти голосні та приголосні звуки у словах; удосконалювати вміння вимовляти шиплячі звуки; вправляти в уміння добирати слова із заданим звуком; формувати вміння знаходити букву Чч (че) на початку, в середині, в кінці слова; розвивати зв’язне мовлення, фонематичний слух, правильну звуковимову, пам'ять, дрібну моторику руки, творче мислення, вміння висловлювати свою точку зору; виховувати інтерес до заняття, самостійність, охайність, культуру поведінки.
Обладнання: дидактичні завдання, тематичні малюнки, картки зі звуком, буквою.
Хід заняття
Ці-ці-ці - рівненько стоять стільці.
Ець-ець-ець - сів Гриць на стілець.
Иць-иць-иць - малює олівцем Гриць.
Буква «Ч», немов стілець.
Догори лиш ніжки.
Навіть з цифрою чотири,
Буква схожа трішки.
Фізкультхвилинка
Раз – піднятися, потягнутися.
Два – зігнутися, розігнутися.
Три – в долоні три хлопка.
Головою три кивка.
На чотири – ноги ширше.
П’ять руками помахати.
Шість – на стільчик знову сісти.
В чаплі чорні черевички. Чапля чапа до водички.
4.2 Пальчикова гімнастика «Човен»
- Обидві долоні поставлені на ребро і з’єднані "ківшиком", великі пальці
притиснуті до долонь.
По річці плине човен. Він діточками повен.
4.2. Обведення друкованої букви Чч.
4.3. Знаходження букви Чч у вірші.
- Послухайте вірш. Про кого в ньому розповідається ?
- Знайдіть та обведіть в тексті букву Чч.
Зірочки – світлячки
З неба місяць-жартівник
Зірочки розсипав й зник.
Сам сховався за хмаринку
Й решту зір сховав в торбинку.
А розсипані горять –
У травичці мерехтять.
- Та хіба ж то зірочки ?
- А що – ні ?
- То ж світлячки!
5. Підсумок заняття
5.1. Бесіда
- Який звук ми сьогодні вивчали ?
- Цей звук голосний чи приголосний ? Чому ?
- Якою буквою він позначається ?
- Які слова починаються на букву Чч ?
5.2. Прощання