Заняття з розвитку мовлення для дітей 2 класу з ООП "Свійські тварини"

Про матеріал
Розробка даного заняття лопоможе формувати уявлення дітей про свійських тварин, про їхній зовнішній вигляд, характер харчування, яку користь дають людям свійські тварини; вправляти дітей у назвах свійських тварин та їхніх дитинчат; закріпити в активному словнику дітей назви свійських тварин: кінь, корова, коза, свиня, кріль, курка, собака, кіт; розвивати та коригувати вміння утворювати зменшувально-пестливу форму іменників, добирати прикметники та дієслова до іменників-назв тварин, складати невелику описову розповідь, вправляти у правильному вживанні прийменників
Перегляд файлу

Тема : Свійські тварини

 

Мета: продовжувати формувати уявлення дітей про свійських тварин, про їхній зовнішній вигляд, характер харчування, яку користь дають людям свійські тварини; вправляти дітей у назвах свійських тварин та їхніх дитинчат; закріпити в активному словнику дітей назви свійських тварин: кінь, корова, коза, свиня, кріль, курка, собака, кіт; розвивати та коригувати вміння утворювати зменшувально-пестливу форму іменників, добирати прикметники та дієслова до іменників-назв тварин, складати невелику описову розповідь, вправляти у правильному вживанні прийменників;

Виховувати навички дружньої взаємодії; усвідомлення необхідності дотримання правил при роботі у групі; інтерес, дбайливе ставлення та навички безпечної поведінки зі свійськими тваринами

 

Обладнання: мультимедіа, магнітна дошка, модель потяга; картинки домашніх тварин, та їх дитинчат,  іграшки диких і домашніх тварин, модель лісу та господарського подвір’я; роздатковий матеріал, таблиці «Свійські тварини», «Розкажи про тварину»

 

Хід заняття

Психогімнастика з елементами пальчикових вправ

Я всміхаюсь сонечку:

Здрастуй, золоте.

Я всміхаюсь квіточці:

Хай вона росте.

Я всміхаюсь дощику:

Лийся, мов з відра.

Друзям усміхаюся:

Зичу їм добра

 

Нейровправа на знаходження пар (на лівому та правому полях картки дитина знаходить та одночасно показує зображення тварин вказівними пальцями обох рук відповідно)

 

Актуалізація знань з теми «Дикі та свійські тварини». Гра « У лісі чи на подвір’ї» (ТАН-вправа з використанням макаронів у вигляді естафети. Діти відшукують макети тварин та розміщують на відповідних полях)

 

Комунікативна діяльність.

-         Діти, чи любите ви подорожувати?

Сьогодні ми вирушимо у цікаву подорож за новими знаннями на ось такому веселому потязі. Бачите, вагончики поки порожні. Хочете дізнатись, хто мандруватиме разом з нами? Дізнаєтесь, якщо відгадаєте загадки.

Хто пасеться на лужочку
Товстобокий, наче бочка?
Любить сіном ласувати,
Молочко дає малятам.
— Будьте, му-му-му, здорові
І подякуйте…(Корові)

 

“Ко-ко-ко”— лунає зранку.

Принесе нам до сніданку

Пташка золоте яйце —

І корисне, і смачне.

Що ж оце за чаботурка?

Це ряба матуся… (курка).

 

В неї замість носа — рило,

Весь город ним перерила.

Хрюкає вона: “Хрю-хрю,

Дуже їсти я люблю!”

У багнюці спить щодня

Ця замурзана… (свиня).

 

Пухната, вусата
По коморі шугає,
Сметану шукає.
Лапою вмивається,

А з водою не знається (кішка)

 

Вірний друг у мене є,

Мені лапу подає.

Заглядає щиро в очі,

Мовби щось сказати хоче.

Замість слів лиш чути гав,

Всіх котів порозганяв.

Хто скажіть цей розбишака,

Знають всі, що це… (собака)

 

Як і зайчик, має вушка,
Весь пухнастий,як подушка,
Любить моркву, капустину,
Лагідний, немов дитина.
Білий, ніби заметіль,
В клітці спить маленький(кріль)

 

Здавна людям помагає,

Довгий хвіст і гриву має,

Любить сіно пожувати,

“І-го-го!” — ірже завзято,

Бо не відає про лінь,

Як працює в полі… (кінь).

 

-         Здогадались, про кого буде наше заняття? (Про свійських тварин)

-         А як ще називають таких тварин? Чому?

-         Отож, з нами подорожують свійські тварини. Наш потяг буде зупинятись на станціях, де ви матимете завдання від кожної тварини. За виконане завдання ви отримуватимете літеру, а для чого – дізнаєтесь у кінці подорожі. Згода?

 

Дихальна вправа

Набрали повітря  і на видиху сказали: « Чух – чух - чух!».

  1. Станція «Ласкава»

-         На першій станції вас чекає кріль. Давайте скажемо, який він? (маленький, пухнастий, швидкий). А що ця тварина вміє робити? (бігає, стрибає, гризе).

-         Як ласкаво можна назвати кроля? (кролик)

-         Знаєте, кролик, як і інші тварини, любить ласку. Він хоче, щоб ми з вами назвали лагідно і інших домашніх тварин. (Діти називають).

-         Молодці! Ви гарно впорались із завданням, і отримуєте від кролика ось таку гарну літеру «М».

-         Рушаймо далі!

  1. Станція «Грайлива». Киця Мура – муркотлива. Станція у нас «Грайлива».

-         Діти, тут нас зустрічає кішка. Давайте розкажемо, яка вона?(пухнаста, спритна, ніжна). А що вона вміє робити?(відповіді дітей)

-         А ще киця дуже грайлива. Вона хоче з вами погратись. Ось погляньте, куди вона заховалась? (у кошик)? А зараз? (під кошик, на кошик, за…, біля…, над…).

Діти отримують літеру «О»

-         Напевно ви трішечки стомились? Тож запрошую трохи порухатись!

 

Фізкультхвилинка з використанням медіа

 

  1. Станція «Мами і малята»  Свинка

-         Яка свинка, якими словами можна її описати??(діти добирають слова: рожева, велика, брудна…)

-         Що робить ця тварина? (хрокає, риє, чавкає…)

-         Діти, чи знаєте ви, що свинки – дуже гарні мами. У них народжується багато малят. Тож вона приготувала вам гру «Знайди маляті маму». (Круги Лулія. Діти розміщують і називають).

 За виконане завдання - літера «Л»

  1. Станція «Турботлива» з курочкою

-         Діти, яка курочка?(ряба, зозуляста, …) А який звук вона видає?(ко-ко-ко)

А що вміє робити курочка? (бігає, клює, несеться)

-         А ще вона увесь час клопочеться. Так, клопочеться – турбується, щоб усі були нагодовані.

-         Наша курочка нанесла яєчок, та й поховала їх у нашій кімнаті. Тож, хутко вставайте, яєчка збирайте! Їх відкривайте, і швиденько називайте: хто чим живиться. Відповідати слід повними реченнями!

Курка живиться зерном. Собака їсть кістки і м'ясо….

Діти отримують літеру «О»

  1. Станція «У оселі – на фермі» з собакою

-         Собака який?(вірний, ласкавий, сміливий, галасливий…)

-         Які дії виконує собака?(охороняє, гавкає, кусає…)

-         Собака охороняє все господарство. Тому найкраще знає, кому яке місце належить у господарстві. Отож, наш песик приготував вам маленький іспит.

Діти, напевно ви знаєте, що тваринок, що живуть у людській оселі ще називають домашніми улюбленцями. Тому люди дозволяють їм жити ближче, під одним дахом з ними.

-         Якщо чуєте назву домашнього улюбленця, гукаєте «Оселя», якщо інших домашніх тварин – «Ферма».

Отримуємо літеру «Д»

  1. Станція «Корисна» з коровою

-         Корова яка?

-         Що робить?

-         Чи не найбільше користі приносить господарям корова. Корів люди вирощують заради молока, молочних продуктів, м’яса, шкіру корів використовують для виготовлення взуття, одягу, сумок. Тому така корисна наша корівка.

-         Гляньте, у яких пакетах з молока принесла корівка вам завдання!

Складання пазлів «Хто яку користь приносить» та обговорення дітьми.

 У наголоду - літера «Ц»

  1. Станція «Описова» з конем

-         Кінь який?

-         Що робить?

-         Кінь – найбільша домашня тварина. Дуже працьовита і відповідальна. Тож і завдання приготував найскладніше.

За зразком вчителя і з допомогою описової таблиці діти складають опис обраної разом тварини.

Остання - літера «І»

 

З зібраних літер діти складають слово «Молодці»

 

Підсумки

- Ось ми і побували у світі  свійських тварин.

- Чи вам сподобалося подорожувати на занятті?

- Про кого ми з вам розмовляли?

- Діти, ніколи не забувайте, що домашніх тварин потрібно берегти, піклуватися про них.

 Але не завжди тваринки бувають добрими, тому пам'ятайте:

 Не можна підходити до чужих собак і розмахувати палицею.

Не можна годувати чужу собаку, під час їжі підходити до неї.

Не можна тягати кота за хвіст, за вуса.

Треба обов'язково мити з милом руки після ігор з тваринами.

 

Кінь, собака, кіт, корови,

Кози, вівці - всі готові

З нами поруч в дружбі жити

І на радість нам служити

 

Ось і підійшла наша подорож кінця. Дякую вам за старанність!

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Логопедія, Розробки уроків
Інкл
Додано
26 квітня
Переглядів
331
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку