Зарубіжна література
7 клас
Тема уроку : О. Грін «Пурпурові вітрила». Подорож до Країни Мрії
Мета уроку: розкрити символічне значення пурпурових вітрил, сутність трактування кохання у творі О. Гріна;показати сенс поєднання в повісті реального та фантастичного;розвивати логічне та образне мислення, уміння використовувати свої знання на практиці , аргументувати власні судження
Тип уроку : урок – подорож
Перебіг уроку
Повідомлення теми уроку і формування з учнями цілей та завдань на уроці.
Отже . сьогодні на уроці ми повинні:
Повторити..
Зрозуміти..
Дізнатися..
Помріяти..
Перетворити мрію на реальність.
Вправа « Передай усмішку»
1.Ви зараз передали своїм однокласникам усмішку.Ви побажали їм доброго настрою. Така проста вправа показала, як тісно пов’язані в нашому житті реальне та фантастичне.
2.Навіщо людині мрія?
Запрошую Вас здійснити свою мрію, хай мрія стане дійсністю
3.Постановка перед учнями навчальної проблеми.
Повість –феєрія “ Пурпурові вітрила “ не втрачає своєї актуальності та популярності і в наш час. В чому секрет і
безсмертя твору?
4.Етап засвоєння нових знань.
Група дослідників підготувала порівняльну таблицю про популярність твору у 20 та 21 століттях .
Робота над темою уроку
Виконання вправи «Розшифруй карту» під назвою» Каперна.
На карту нанесені імена героїв твору .
Завдання:
розкажіть про життя героїв ;
основна цитата про людей;
якими кольорами можна розмалювати місто;
поради жителям.
Мистецька хвилинка
Виразне читання напам’ять уривку з твору. Зустріч з казкарем.
Запитання до класу :
Чому дівчинка повірила у мрію ?
Диво, створене руками людини ?
Сила , яка привела героїв в одне місце ?
Вправа « Морський бій» На екрані зображення епізодів фільму під номерами .Учні отримують номер і відповідають.
Інсценування епізоду про зустріч Грея з Ассоль. Картина , яка змінила життя героя.
Практична частина
Учні отримують малюнки – ілюстрації професій.
Завдання :
перетворити мрію на дійсність ( за планом)
Перевірка :
Діти показують, яким чином можна досягти своєї мрії, а головне – перетворити її на реальність.
Рефлексія. Асоціативний ряд «Мрія , яка стала реальністю»