Застосування кількох способів розкладання многочлена на множники. Розв’язування вправ

Про матеріал

МЕТА:

  • навчальна: формувати вміння учнів розкладати многочлени на множники, використовуючи різні способи розкладання;
  • виховна: виховувати інтерес до вивчення математики, вміння робити висновки;
  • розвивальна: розвивати пам'ять, увагу, уміння аналізувати.
Перегляд файлу

ТЕМА: Застосування кількох способів розкладання многочлена на множники. Розв’язування вправ

МЕТА: - навчальна: формувати вміння учнів розкладати многочлени на множники, використовуючи різні способи розкладання;

  • виховна: виховувати інтерес до вивчення математики, вміння робити висновки;
  • розвивальна: розвивати пам'ять, увагу, уміння аналізувати.

ОБЛАДНАННЯ: таблиця «Формули скороченого множення».

ТИП УРОКУ: комбінований.

ПЛАН УРОКУ

  1. Організаційний етап.                                            (1-2 хв.)
  2. Перевірка домашнього завдання.                        (3-4 хв.)
  3. Актуалізація опорних знань учнів.                     (4-5 хв.)
  4. Закріплення нового матеріалу.                            (24-25 хв.)
  5. Завдання додому.                                                  (3-4 хв.)
  6. Підбиття підсумків уроку                                    (4-5 хв.)

ХІД УРОКУ

І. Організаційний етап.

1.1. Привітання.

1.2. Фіксація відсутніх учнів.

1.3. Перевірка готовності учнів до уроку.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Перевірка наявності виконаного домашнього завдання та відповіді на запитання, які виникли в учнів при його виконання.

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

  1. Розкладіть на множники:
  1. ;
  2. ;
  3. ;

V. Закріплення знань.

  1. Розкладіть на множники

а) ;                                б) .             

 

Розв’язання

а) ;

б) ;

г) .

 2.  Розкладіть на множники многочлени

а) ;                                   б) ; 

в) ;                         г).

 

Розв’язання

а) ;

б)

;

в) ;

г) .

      3.  Розкладіть многочлен на множники. Доведіть, що коли , то значення цього многочлена дорівнює нулю.

 

Розв’язання

Підставимо:

.

 

Самостійна робота

                       Варіант 1     Варіант 2

Розкладіть на множники многочлен

  1. ;                                                    1) ;
  2. ;                                                      2) ;
  3. ;                                                    3) ;
  4. ;                                4) ;
  5. ;                                 5) ;
  6. .                             6) .

Кожне завдання оцінюється у 2 бали.

Розв’язання до варіанта 1.

  1. ;
  2. ;
  3. ;

;

  1. ;
  2. .

 

Розв’язання до варіанта 2.

  1. ;
  2. ;
  3. ;

;

  1. ;

.

VI. Завдання додому

Виконати інший варіант самостійної роботи.

VIІ. Підбиття підсумків уроку.

З’ясування, які завдання викликали труднощі, відповіді на запитання учнів.

Запитання до класу

  1. Назвіть відомі вам способи розкладання многочлена на множники.

 

 

docx
До підручника
Алгебра 7 клас (Істер О.С.)
До уроку
§ 18. Застосування кількох способів розкладання многочленів на множники
Додано
5 липня 2018
Переглядів
2154
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку