План-конспект уроку
Тема. Засвоєння таблиці ділення на 8. Задачі на різницеве порівняння двох добутків і двох часток.
Мета:
Обладнання. Таблиця для усного рахунку, індивідуальні картки, ілюстрації тварин.
Тип уроку. Урок застосування знань, умінь та навичок.
Хід уроку
І. Організація початку уроку.
Пролунав дзвінок. Починаємо наш урок.
Привітаємось з гостями: «Добрий день!»
Вліво, вправо повернемось
І сусіду посміхнемось.
ІІ. Повідомлення теми, мети і завдань уроку.
- Сьогодні на уроці ми вправлятимемось у застосуванні таблиць множення і ділення, вчитимемось розв’язувати задачі на різницеве порівняння двох добутків і двох часток.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
- А разом з тим ми «відкриємо» зоопарк. Це найцікавіший і найвідповідальніший етап роботи. Недарма кажуть у народі: «Кінець справу вінчає». Тож девізом нашого уроку нехай будуть такі слова:
Ми працюємо вміло, дружно, швидко, якісно!
- Отже, щоб звірята в нашому зоопарку почувалися як удома, потрібно побудувати їм дім. Беремося до роботи.
ІV. Перевірка домашнього завдання.
- Відкрийте свої зошити. Перевіримо домашнє завдання.
- Чи відразу ви дали відповідь на запитання задачі?
- Яку виконали першу дію? Чому ділили?
- Про що дізналися в другій дії?
- Звірте відповіді виразів у зошитах з відповідями на дошці.
Підсумок. З домашнім завданням справились відмінно. Побудували дім. Звірятам в ньому буде затишно і спокійно.
- Звірі звикли жити серед високих дерев, густих трав, біля чистих водойм.
Приготуємо територію для озеленення.
V. Актуалізація і корекція опорних знань, умінь та навичок.
1. Усний рахунок.
1) Знайти значення виразів і заповнити таблиці.
Х 4 7 9 8 Х 64 40 24 72
Х•8 Х:8
2) Робота в парах.
- У кожному виразі поставити дужки так, щоб його значення збільшилось (порівняно із значенням виразу без дужок).
1 + 8 •4 24 – 18 : 22 + 4 24 : 8 – 2
32 : 8 – 4 42 – 24 : 3 + 3 7 • 3 + 6
Підсумок. Завдання виконали. Територію озеленили.
Каліграфічна хвилинка.
Запишіть число, класна робота.
63 9 3 18 2 62 64 63 = 60 + 3
3. Тести.
Ваше прізвище:
Питання 1
Як називаються компоненти дії ділення?
Питання 2
Який вираз відповідає запису: перший доданок 50, другий – добуток чисел 8 і 4?
50+8:4
50+8•4
50-8•4
Питання 3
Знайди приклади, в яких допущено помилки.
90-9=99
21-5=16
100-1=10
Питання 4
Встав потрібне число.
•8=32
Питання 5
7 хлопчиків поділили між собою порівну 35 горіхів. Скільки горіхів одержали 2 хлопчики?
Підсумок. Весь науковий матеріал зібрано: чим харчуються тварини, що полюбляють, знаємо.
- Попрацювали добре, давайте відпочинемо.
Фізкультхвилинка
V. Розвиток математичних знань.
Розпочинаємо найскладніше завдання. Відправляємося за вихованцями нашого зоопарку.
1. Колективна робота над задачею.
Борошна – ? кг, по 2 кг 8 пакетів
на ? кг важче
Картоплі – ? кг, по 3 кг 5 сіток
- По скільки кг борошна було в кожному з 8 пакетів?
- По скільки кг картоплі було в кожній з 5 сіток?
- Чи можемо порівняти, що важче і на скільки кілограмів? Чому?
- Як про це дізнатися?
- Коли обчислимо, скільки було кілограмів борошна і картоплі, зможемо дізнатися, що важче і на скільки кілограмів?
- Що для цього потрібно зробити?
1) 2 • 8 = 16 (кг) – борошна;
2) 3 • 5 = 15 (кг) – картоплі;
3) 16 – 15 = 1 (кг)
Відповідь: на 1 кг борошно важче від картоплі.
Підсумок.
- Який вираз можна скласти до задачі?
Тому ця задача на різницеве порівняння двох добутків.
З Африки привезли лева, жирафа, бегемота.
Продовжимо наше полювання.
2. Розв’язування задачі.
Після ознайомлення із задачею сильніші учні розв’язують задачу самостійно.
Для слабших – план розв’язання:
1)Яка ціна ляльки?
2)Яка ціна ведмедика?
3)На скільки гривень лялька дорожча, ніж ведмедик?
Підсумок.
- Який вираз можна скласти до задачі?
Ця задача на різницеве порівняння двох часток.
З Антарктиди привезли пінгвінів.
3. Робота з геометричним матеріалом.
4. Самостійна робота:
І в. – 1-ий рядок (12, 34, 16);
ІІ в. – 2-ий рядок (15, 61, 37).
Розташувати відповіді в порядку зростання, перегорнути картки і прочитати назву останнього мешканця нашого зоопарку:
12 15 16 34 37 61
З Е Б Р А
Підсумок.
- Зібрали всіх звірів. З якого мультфільма вони до нас завітали?
VІ. Підсумок уроку.