Займенник – це самостійна змінна частина мови, яка вказує на предмет, ознаку, кількість, але не називає їх. Відповідає на питання Хто? Що? Який? Чий? Скільки?
Номер слайду 3
Усі займенники змінюються за відмінками, деякі – за числами та родами. Початкова форма – називний відмінок однини чоловічого роду.
Номер слайду 4
У реченні найчастіше відіграють роль підмета, додатка, означення, рідше – частини присудка. Сьогодні я не піду до школи. Мама подарувала мені цукерочку. Я люблю усякі цукерки, крім м’ятних. Ця цукерка – якась ніяка.
Номер слайду 5
Займенник потрібен для того, щоб уникати повторення слів. Також займенник є одним із засобів зв'язку речень у тексті.
Номер слайду 6
Займенники співвідносні з іменниками. Відповідають на питання хто? що?Я, вони, щось, абихто. Змінюються за відмінками (у більшості змінюється основа)Н. я. Р. мене. Д. меніЗ. мене. О. мною. М. на мені
Номер слайду 7
Займенники співвідносні з числівниками. Відповідають на питання скільки?Скільки, стільки. Змінюються за відмінками
Номер слайду 8
Займенники співвідносні з прикметниками. Відповідають на питання який? чий?Кожний, всякий, увесь, твій. Змінюються за відмінками, родами, числами. Н. Кожний(е) кожна кожніР. Кожного кожної кожних. Д. Кожному кожній кожним. З. Кожного кожну кожних. О. Кожним кожною кожними. М. на кожному на кожній на кожних
Номер слайду 9
Вони зустрінуться там. Галя і Віталік зустрінуться там.