Гадяцький коледж культури і мистецтв ім. І. П. Котляревського
«МУЗИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАНЯТЬ
З КЛАСИЧНОГО ТАНЦЮ»
ЗБІРНИК ДЛЯ ПЕРШОГО РОКУ НАВЧАННЯ
у початкових спеціалізованих мистецьких закладах
Викладач
фахових дисциплін Гадяцького коледжу
культури і мисецтв ім.
І.П.Котляревського
Магазій Людмила Петрівна
2019
Зміст
Вступ
Урок класичного танцю тісно пов'язаний з музикою, яка є важливим компонентом у хореографічному мистецтві. Музичний супровід танцю є складовою частиною навчальних занять. Завдання хореографічної освіти полягає у вихованні музично-хореографічного розвитку дітей.
Правильне визначення музичної основи, що відповідає інтонаційному, метро-ритмічному і темповому строю танцювальних рухів є вирішальним фактором. Музику добирати слід так, щоб вона цілком відповідала характеру вправ. Адже одне з найголовніших завдань класичного танцю – розвиток музикальності, виховання у дітей розуміння нерозривного зв'язку танцю з музикою. Завдання викладача і концертмейстера під час творчої співпраці знаходити ті шляхи, які б сприяли розвитку музикальності дітей, розуміння нерозривного взаємозв'язку музики і танцю.
Добирати музичний супровід слід так, щоб він цілком відповідав характеру вправ.
Від якості музичного матеріалу, що використовується на заняттях танцю і його виконання залежить не тільки розвиток музичних здібностей, а й сприяє якісному художньому смаку учнів. Змістовна, естетично приваблива музика, танцювальна по своїй суті, надає неоціниму допомогу в засвоєнні складної системи виражальних засобів танцю: техніки виконання і артистизму..
Даний збірник «Музичне забезпечення занять з класичного танцю» для першого року навчання у початкових спеціалізованих мистецьких закладах сприяє вирішенню педагогічних задач і створює умови для правильної організації навчального процесу з дисципліни «Класичний танець».
Потреба збірника для першого року навчання полягає в тому, що деякі рухи екзерсису класичного танцю на початковому етапі вивчаються як самостійні вправи, а в подальшому входять як елементи комбінацій.
Збірник допоможе концертмейстеру швидко зорієнтуватися в підборі відповідного музичного матеріалу.
Список використаних і рекомендованих джерел:
В. Клин. – Київ : Музична Україна, 1975. – 77с.
О.Я. Квецко, О.В. Кардаш. – Калуш, 2016. – 285с.
В. Малышева, К. Потапов, И. Климкович, Н. Ерошенко. – Москва : Музыка, 1967. – 78с.
1