Здобуття Україною незалежності

Про матеріал
Здобуття Україною незалежності - передумови, причини, події, які передували, наслідки
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Здобуття Україною незалежностіВиконала:ліцеїстка 42 групи. ПМЛТачинська Юлія

Номер слайду 2

Суспільно-політичні процесив першій половині 1991 р.17 березня 1991 року було призначено проведення Всесоюзного референдуму. Одне з питань було: “Чи вважаєте Ви необхідним збереження СРСР?”Шість союзних республік відмовилися від проведення референдуму. Українці проголосували за державний суверенітет (80.2 %).

Номер слайду 3

Спроба державного перевороту в СРСР 19 серпня 1991 р. ДКНС і Україна. ПОДІЇ В МОСКВІ серпень 1991р.

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Проголошення незалежності України

Номер слайду 6

Початок державотворчих процесів Наприкінці 1990 – початку 1991 р. внутрішньополітична обстановка СРСР значно загострилася. 17 березня 1991 року було призначено проведення Всесоюзного референдуму. Одне з питань було: “Чи вважаєте Ви необхідним збереження СРСР ?” Шість союзних республік відмовилися від проведення референдуму. Українці проголосували за державний суверенітет (80.2 %). Путч у Росії підштовхнув ВР УРСР до прийняття 24 серпня 1991 року Акту проголошення незалежності України та створення самостійної української держави – України. 1 грудня 1991 р. – референдум.

Номер слайду 7

Референдум 17 березня 1991р. Загострення внутрішньополітичної ситуації в СРСР17 березня 1991р.-Призначено проведення Всесоюзного референдуму. Опитування населення УРСРРезультати референдуму свідчили про прагнення народу України до створення суверенної держави

Номер слайду 8

Зміни в настроях депутатів. Зростання впливу на роботу Верховної Ради її Голови. Опрацювання питання про запровадження власних грошей в Україні.23 квітня 1991р. - підписання “Спільної заяви про невідкладні заходи щодо стабілізації обстановки та подолання кризи”

Номер слайду 9

Погіршення економічного становища у 1991р. Ухвалення нових законів та введення одноразових купонів не припиняють спаду виробництва в УкраїніПерше півріччя 1991р.: Нац. доход та продуктивність праці упали на 8%Промислові доходи знизилися на 4%Дефіцит державного бюджету складав 40млрд.крб

Номер слайду 10

Спроба державного перевороту в СРСР- 19 серпня 1991р. - Оголошення надзвичайного стану в країні;- Ультиматум Голові Верховної Ради України;- Публічна заява Л. Кравчуку, що в разі ігнорування рішень ДКНС, проведення страйків, акцій непокори буде застосовано військову силу.

Номер слайду 11

ДКНС і Україна. Підтримку заколотників оголосили керівники багатьох рад усіх рівнів. Представники Руху та демократичних партій запропонували засудити заколот спеціальним рішенням Президії Верховної Ради УРСР. Заклик Народного руху “створювати організаційні структури активного опору”. Рішення про скликання 22 серпня позачергової сесії Верховної Ради.

Номер слайду 12

Проголошення незалежності України24 серпня 1991р. - Проголошення незалежності України 1 грудня 1991р. - проведення республіканського референдуму на підтвердження Акта проголошення незалежностіУказ “Про тимчасове припинення діяльності Компартії України”4 вересня 1991 - 19 лютого 1992 – прийняття національного прапора,малого герба та державного гімну України

Номер слайду 13

Наростання суперечностей між Україною і центром. Сепаратистські настроїЗаява урядовців РРФСР про можливість перегляду кордонів з Україною, якщо вона не погодиться на відновлення нової союзної держави. Проголошення автономності Криму. Роздратування центру відмовою України від участі у формуванні нового союзу.

Номер слайду 14

Референдум та вибори президента Українилипень 1991р. - Прийняття Верховною Радою пакету законів стосовно запровадження в Україні інституту президентської влади. Рубіж у 100 тис. підписів подолало 7 претендентів на місце президента. Референдум 1 грудня 1991р. увійшов в історію України як день національної гідності її народу!!!

Номер слайду 15

37 886 000 громадян внесено до списків виборців31 891 700 (84,2 %) людей голосувало“Так, підтверджую”“Ні, не підтверджую”3 087 600 виборців28 804 100 виборців. РЕФЕРЕНДУМ«Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?»

Номер слайду 16

Головними причинами високої політичної активності та одностайності волевиявлення були:споконвічне прагнення народу України до життя в незалежній державі;фактичний розпад Радянського Союзу;віра більшості населення в можливість самозабезпечення країною енергетичними та товарними ресурсами;прагнення певних сил забезпечити свої позиції в Україні в умовах трансформації суспільства.

Номер слайду 17

Водночас із Всеукраїнським референдумом уперше в історії українського народу всенародно обирався на альтернативній основі Президент України. Було висунуто 6 кандидатів, які стали виразниками ідей різних політичних партій і рухів.1 – В. Гриньов2 – Л. Кравчук3 – Л. Лук’яненко4 – Л. Табурянський5 – В. Чорновіл6 – І. Юхновський

Номер слайду 18

1 – В. Гриньов2 – Л. Кравчук3 – Л. Лук’яненко4 – Л. Табурянський5 – В. Чорновіл6 – І. Юхновський

Номер слайду 19

Таким чином, за результатами виборів, що відбулися 1 грудня 1991р., першим Президентом України після проголошення незалежності України став Леонід Кравчук. Програма 5 ДДержавність. Демократія. Добробут. Духовність. Довіра

Номер слайду 20

5 грудня 1991р. Л. Кравчук. Присяга Президента. України«Президент, отримавши владу від народу, повинен служити йому і забезпечувати його добробут, права та свободи кожної людини.»

Номер слайду 21

Підсумки референдуму:засвідчено прагнення народу бути повноправним господарем на власній землі, а не «молодшим братом», частиною ще однієї імперії з новітнім фасадом;повноправне входження України до світового співтовариства вільних держав;початок хвилі дипломатичного визнання України як незалежної держави.

Номер слайду 22

Історичні уроки боротьби українського народу за свою незалежність:необхідність єдності всіх національно-патріотичних сил для досягнення спільної мети - незалежності;необхідність взаємних поступок, компромісів різних національно-патріотичних сил, без чого єдність їхніх дій неможлива;досягнення незалежності неможливе без глибоких соціально-економічних реформ, які відкриють перспективу покращання життя основної маси населення;необхідність врахування зовнішньополітичної ситуації, домагання підтримки незалежності України головними державами світу.

Номер слайду 23

Висновки: Україна після здобуття незалежності стала на шлях демократичного розвитку. Вона стала членом Ради Безпеки Европи. Україна є безядерною державою, що будує свої відносини з іншими державами на основі принципів рівноправності, взаімовигоди, невтручання у внутрішні справи інших держав. В Україні здійснюються економічні реформи, які мають вивести країну з економічної кризи.

pptx
Додано
5 березня 2023
Переглядів
619
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку