Виховний захід на тему
«Здоров'я бережіть,
доки малі»
Мета: дати учням поняття про те, що здоров'я – це основа щастя людини, про чистоту як запоруку здоров’я, про роль фізкультури для організму людини; переконати учнів у тому, що здоров’я кожного здебільшого залежить від способу його життя; формувати в дітей бажання вести здоровий спосіб життя, прагнути зберігати своє здоров’я.
Обладнання: презентація, кошик із фруктами, прислів’я, демонстраційний матеріал.
Хід заходу
Вихід дітей
Весела дитяча пісня «Вітаєм» (ютуб) – діти співають і танцюють.
Учитель.
В народі кажуть «це» не купиш за гроші. Що мають на увазі? (здоров’я)
Сьогодні ми з’ясуємо ,що ж означає бути здоровим. Що потрібно для здоров’я? Як зберегти здоров’я на довгі роки? Тема нашого виховного заходу «Здоров’я бережіть, доки малі».
Учень:
Батьки всі хочуть й вчителі,
Щоб ми росли чудові.
І щоб ішли по цій землі
Розумні та здорові.
Учень: Бо хворому немилий світ,
Усе йому байдуже.
То ж бережи з маленьких літ
Своє здоров’я друже!
Вчитель : Народна мудрість каже: «Здоров’я – найбільший скарб у житті». Давайте домовимось, що ми будемо:
Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитися, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати.
Дружно й плідно працювати.
Чи згодні ви з твердженням: Щоб бути здоровим, треба щоденно піклуватися про своє здоров’я? Обґрунтуйте.
Вправа «Мікрофон» (учні складають речення за початком)
…..Щоб бути здоровим, потрібно…..
…..Щоб бути здоровим ,треба…
Декламування віршів учнями.
1 учень
Хто здоровий – той сміється,
Все йому в житті вдається.
Він долає всі вершини,
Це ж чудово для людини!
2 учень
Хто здоровий, той не плаче,
Жде його в житті удача.
Він уміє працювати,
Вчитись і відпочивати.
3 учень
Хто здоровий не сумує,
Над загадками мудрує,
Він сміливо в світ іде
Й за собою всіх веде.
4 учень
Бо здоров’я це прекрасно,
Здорово, чудово, ясно!
І доступні для людини
Всі дороги і стежини!
5 учень
Зрозуміло, всім відомо,
Що приємно буть здоровим,
Тільки треба знати,
Як здоровим стати.
Діти, я пропоную вам розгадати кросворд на нашу тему здоровя та збагатити ваші знання.
Розгадування кросворду.
1) Комплекс фізичних вправ, що виконується вранці, після сну. (Зарядка).
2) Прозора рідина для вмивання, пиття. (Вода).
3) Звичне положення тіла людини у стані спокою та під час руху. (Постава).
4) Розпорядок добової діяльності людини. (Режим).
5) Городні плоди та зелень, що вживаються як їжа, містять вітаміни та
мінеральні речовини. (Овочі).
6) Заходи щодо підвищення опірності організму шкідливим впливам за допомогою використання сил природи сонця, повітря й води. (Загартування).
7) Здоровий колір щік, тіла. (Рум’янець).
8) Процес вживання їжі. (Харчування).
ЗАРЯДКА ВОДА ПОСТАВА РЕЖИМ ОВОЧІ
ЗАГАРТУВАННЯ РУМ'ЯНЕЦЬ ХАРЧУВАННЯ
Вчитель. Отже, головне для людини – це здоров’я. Найбільше щастя у житті – здоров’я. Здоров’я – усьому голова.
Учитель
Правильно помітили поети: хто здоровий – сміється, а не плаче. Гарний настрій – це здоров’я.
Але цього і багато іншого не знав герой однієї Казки. Послухайте її.
В одному королівстві розташований замок, в якому мешкають старий Король і його єдиний син Королевич.
Усі слуги і придворні догоджають Королевичу, виконують будь яке його бажання, проте Королевич все одно хворіє. Він мало розмовляє, не має жодних бажань,ніколи не посміхається, не залишає своєї кімнати. Їсть тільки одні цукерки і тістечка. П’є кока-колу з чіпсами.
Король дуже любить свого сина і нічого не шкодує для його лікування.
Але ніхто не може допомогти Королевичу.
Почула про сумного королевича добра чаклунка і поспішила на допомогу.
Вона підійшов близько до королевича і запитала.
– Скажи, ти хочеш бути здоровим?
– Так, хочу. Але ніхто не може мене вилікувати. Король запрошував самих відомих лікарів у світі. І все марно. Я продовжую хворіти.
– Тоді підводься. Я спробую тебе вилікувати, але ти повинен дотримуватись усіх моїх порад.
Дощ покрапав і пройшов.
Сонце ясно світить.
Гарно дуже це усім :і дорослим й дітям.
Де сонце і повітря ,
Там життя і здоров’я.
(до королевича)
Кожен день по розпорядку
Маєш ти робить зарядку
– Я не знаю ,що таке зарядка. Може ви мені покажете як її робить.
– Із задоволенням. А покажуть її мої помічники – Буратіно та Мальвіна
Буратіно: - Фізична зарядка — це заряд на весь день.
Мальвіна:- Після зарядки почуваєшся бадьоро, вона підвищує нам настрій.
(Буратіно та Мальвіна показують фіззарядку для королевича і дітей)(відео)
(діти виконують зарядку)
– Чудово! Оглядом я задоволений,
Бо ніхто з дітей не хворий,
Всі веселі і здорові! Всі молодці!
– Тобі сподобалась фіззарядка?
– Дуже,дуже сподобалась! Я такий радий!
– А це тобі, королевичу, мій подарунок.
– Що це?Це ж звичайне яблуко!
– Ні, це незвичайне яблуко. Воно містить в собі багато вітамінів. І є ще в ньому тепло. Якщо ти з’їси його, то воно віддасть тобі своє тепло, і ти знову будеш здоровим.
Таке тепло не тільки в яблуці. Воно і в молоці, маслі, хлібі, м’ясі, овочах, фруктах.
Але не забудь перед вживанням добре помити яблуко.
Ну, а мені час вже йти. Не хворій більше. Виконуй всі мої поради. На все добре! До побачення!
– До побачення!Дякую вам!
Учитель
Як тільки чаклун зник. Королевич тут же схопив яблуко і з’їв його.
Діти, а яке правило порушив Королевич? (Забув помити яблуко)
Уночі,коли всі вже спали, Королевич почув голосні крики і вереск. У спальні стрибали комашки, віруси і бактерії.
– Хто ви?
– Я великий Вірус Дванадцятий!
– Як добре, що ти не послухав чаклуна і не помив яблуко. Тепер поради будемо давати тобі ми –бактерії та віруси.
(королевич плаче)
– Ой,живіт болить, голова гаряча. Допоможіть!
(з’являються водичка, мило, рушник)
Водичка
Я-водичка,
Обмию твоє личко,
Щоб оченьки блистіли,
Щоб щічки червоніли,
Щоб сміявся роток,
Щоб кусався зубок.
Мило
Коли пінюсь на бруд я злюсь.
Людям я допомагаю,
З тіла мікроби змиваю.
Рушник
Хай славиться мило пашисте,
Рушник хай прославиться чистий!
Давайте всі митись, купатись
І в ванній, і в бані, Всюди і завжди – вічна слава воді!
Водичка
Води не бійся, щоденно мийся!
Чиста вода – для хвороби біда.
Мило
Бережись немитих рук!
Кран з водою – ліпший друг,
Брудні руки є бідою.
Щоб хвороба тебе не зломила,
Будь культурним – перед їдою,
Мий руки з милом.
Рушник
Саме в пилюці мікроби,
Непримітні для очей,
Бруд приносять нам хвороби, знищимо його мерщій!
Приберемо в кімнаті нашій
І підлогу підметемо.
Буде чисто в нашій хаті,
Цим здоров’ячко зміцнимо.
Учитель
Діти, чого вчить нас ця казочка? (Відповіді дітей) Добре, молодці.
Робота з Лего
Отже, я пропоную вам пограти в гру з Лего «Змайструй ось це…». Ви повинні викласти з Лего: рушничок, мило, рощіска, зубна щітка, дзеркальце.
Молодці, усі ці предмети дуже необхідні нам у повсякденному житті.
Учень: Щоб мати здоров’я, слід правильно їсти,
Вживати поживне і тільки корисне.
Не їсти надміру, не шкодити тілу
І пам’ятати про вітаміни.
Загадки про овочі та фрукти:
1) Кругле, соковите,
Сонцем налите.
З гілочки котиться –
У ротик проситься... (яблуко).
2) В темній я живу коморі,
А коса моя надворі
Гарбузова я сестриця
Мене звати...(морковиця).
3) У вінку зеленолистім,
У червоному намисті
Видивляється у воду на свою хорошу вроду. (калина).
4) Ми цукрові, ми кормові.
Є брати у нас столові.
Ми зростаємо рядками
Люди звуть нас...(буряками).
5) Сидить Марушка
В семи кожушках;
Хто її роздягає,
Той сльози проливає.(цибуля).
6) Ми зеленої всі масті
Всі довгасті, всі смугасті.
Прив’язали нас в рядках
На зелених ланцюжках.
Гарбуза ми сини й дочки
Звати як нас? (огірочки).
Гра «Корисна та шкідлива їжа»
Подивіться на дошку, тут картинки із різними продуктами. Завдання таке : відібрати корисні продукти від шкідливих.(Два учні виходять до дошки).
(картинки роздруковую, і розрізаю кожен продукт окремо; розміщую на
дошці в довільному порядку).
Пропоную вам гру «Так чи ні» На «Так» - тричі плескаємо в долоні, на «Ні» - тричі тупаємо ніжками.
1).Їсти треба 4 рази на день?(так)
2).Їжа повинна бути різноманітною і збалансованою?(так)
3).Їсти треба швидко, не пережовуючи їжу?(ні)
4).Чи корисно вживати солодощі та цукор?(ні)
5).Ваш раціон повинен включати-м'ясо, рибу, молоко?(так)
6).Корисно їсти смажену та жирну їжу?(ні)
7).Їжу потрібно ретельно пережовувати?(так)
8).Сіль потрібна людині у великій кількості?(ні)
9).Вітаміни краще вживати в натуральному вигляді?(так)
10).Джерело енергії для організму ліки?(ні)
11).Їжа-наше тепло, енергія, ріст і здоров’я?(так)
-Молодці!
Вчитель:
Оскільки ми знаємо з вами багато інформації про здоровя, то ж давайте
складемо «квітку здоров’я».
(Діти складають квітку здоровя)- дві команди
Учень
Допомогу чекай завжди
Від сонця, повітря і води.
Учень
Міцніла щоб мускулатура –
Займатись треба фізкультурою.
Учень
Хто фрукти полюбляє,
Овочі, молоко споживає,
Той добре знає, що допомагають
Жить людині корисні вітаміни.
Учитель
Добре! Усе пригадали, правильно назвали та склали квітку здоровя.
Учень
Здоров’я бережіть, доки малі,
І мудрими ідіть по цій землі.
Хай кожен з вас в житті запам’ятає,
Що без здоров’я щастя не буває.
Учень
Щоб міцне здоров’я мати,
Треба правила всі знати!
Бо гіркий у того вік,
Кому завжди треба лік.
Учитель
-Діти, пам’ятайте:
Здоров’я-це багатство, яке Господь нам дав
І треба, щоб з дитинства його ти цінував.
Здоров’я не придбаєш, за гроші пам’ятай
Його від Бога маєш про це не забувай.
Разом. Здоров’я-це сила,
Здоров’я-це клас
Хай буде здоров’я у вас і у нас.
Пісня «Про здоров'я треба дбати»
Учитель
– А на згадку про сьогоднішній захід даруємо вам, діти, ці вітаміни. (корзинка з фруктами)
1