Нетішинський ліцей №2
Конспект уроку
ЯДС
Здоров’я і харчування
Підготувала вчитель
початкових класів
Нетішинського ліцею№2
Семенчук Надія Миколаївна
Тема. Здоров’я і харчування. Харчування школяра.
Мета уроку. Зорієнтувати дітей у питаннях вибору необхідних продуктів харчування для підтримки здоров’я і нормального розвитку. Розширити уявлення учнів про їжу, корисну та шкідливу для здоров’я. Розвивати комунікативну та соціальну компетентності, виховувати свідоме відношення до свого здоров’я.
Обладнання: зошит, предметні малюнки, карта, цеглинки LEGO,предмети для досліду, індивідуальні картки для гри «Знайди слова».
Хід уроку
І.Ранкова зустріч.
Вчитель. Доброго ранку! Доброго дня!
Хай плещуть долоньки,
Тупають ніжки,
Працюють голівки
І сяють усмішки.
Доброго ранку! Доброго дня!
Бажаєте ви й бажаю вам я!
Давайте утворимо «Гірлянду добра» .
( Посміхніться один одному візьміться за руки , скажіть пошепки добре слово)
Створили позитивний настрій, тож давайте частіше радіти і сміятися.
II. Повторення вивченого матеріалу.
Про що ми будемо говорити?
Перегляд відео. Абетка харчування.
Створення ментальної карти «Їжа мені дає …»
III. Вивчення нового матеріалу.
Практична робота: ( в парах)
Українські страви-це..
борщ салат
бутерброд плов
пшоняна каша паска
пампушки куліш
галушки кутя
вареники узвар
пельмені піца
гарбузова каша пироги
Гра: «Звари борщик» ( муляжі)
Вибери необхідні продукти з кошика. (колективно)
Гра «Корисне і шкідливе»
Учні аплодують один раз – це здорова їжа, руки вверх- шкідлива їжа
(молоко, чіпси, сир, яблуко, м’ясо курки, газований напій, морква, апельсини, морозиво,чай, борщ, сухарики, узвар).
Практична робота самостійна.
Са…ат, …іца, бо…щ, к…мпот (ягідний), сосис…и, пю...е
(картопляне), …ліб, тор…, ко…лета (парова), де..ерт
(фруктовий).
Фізхвилинка (ВІТАМІНКА)
Гра «Кольоровий овочевий мікс-коктейль» LE LLllktuu LECO
червоний помідор – подарує мені радість,
оранжева морква – подбає про мої очі,
жовта кукурудза – корисна для мого шлунка,
зелений огірок – покращить мою шкіру.
фіолетовий баклажан – покращить мій настрій, додасть
бадьорості.
– Треба вживати у їжу якомога більше овочів, інакше при нестачі вітамінів імунітет людини знижується, може захворіти.
Робота в групах. Вибрати шкідливу їжу.
Клас ділиться на 4 групи із назвами:
Сніданок.
Обід.
Підвечірок.
Вечеря.
Виберіть слова із зображенням продуктів, корисних для дітей. В результаті роботи отримали:
Робота з індивідуальними картками. (У запропонованих картках з різними літерами необхідно відшукати слова – назви корисних харчових продуктів).
О |
В |
О |
Ч |
І |
П |
Ш |
М |
Е |
Д |
Ф |
Х |
С |
О |
Ф |
Р |
У |
К |
Т |
И |
К |
Е |
Л |
О |
М |
Б |
Р |
О |
М |
О |
Л |
О |
К |
О |
Л |
Р |
К |
Т |
В |
А |
Ц |
А |
Р |
И |
Б |
А |
Ж |
П |
Д |
А |
Б |
М’ |
Я |
С |
О |
Ц |
(Овочі, мед, фрукти, молоко, риба, м’ясо)
Робота з дослідами.
Пепсі кола +молоко. Пепсі кола+яйце.
Висновки.
VІ. Рефлексія .
– Чи сподобався урок? Чи були впевненими у своїх силах?
– Розставте в алфавітному порядку слова: цікаво, корисно, смачно.
(Картки прикріплюються на дошку.)
– Які завдання були найцікавішими?
– Висловте свої враження від уроку «люксиками».
У народі кажуть: «Їжа – друг, їжа - ворог». Тож давайте будемо дотримуватися розумних меж у харчуванні.