Частина 2 Підготувалавчитель початкових класів. Городнянської філії Козіївського ліцею. Богодухівського району. Харківської областіДаудова Надія Олександрівна. Зелена абетка2025
Номер слайду 2
Зелена абетка. Росте на наших луках Квітонька дрібна, Дала їй сині очі Ненечка - весна. От пройде біля неї З усміхом хто небудь, Услід тихенько квітка Промовить - і не забудь.(Незабудка)Цвіте календула з червня по вересень. У цей час і збирають її квіти для приготування ліків. Відвари, настоянки та мазі з календули прискорюють загоєння ран, опіків і сильних порізів. НЗавдання1. Поділити слово для переносу квітонька2. В яких словах звуків більше, ніж букв.3. Виписати дієслова, визначити час. Нагідки ранком сумували,Що дощі на них не впали. Алла їх пополивала,Щоб вони не сумували. Завдання1. Звуко-буквений аналіз слів дощі їх.2. Виписати дієслова, визначити час. Завдання1. У першому реченні підкреслити основу речення.2. У третьому реченні підкреслити однорідні члени
Номер слайду 3
о. Зелена абетка. Осики у долині –Видивляють небо синє.І листочками тремтять, Мов сказати щось хотять. Осокори у діброві –Наслухають вітру мову. Ну, а вітер їм говорить :«Я люблю вас, осокори !»Боягузка у гайочкузаховалась за дубочки. Не лякав ніхто панянку,та тремтить безперестанку. (Осика)Завдання1. Поділити слова для переносу гайочку тремтить 2. Звуко-буквений аналіз слова хотять 3. Виписати займенники, визначити особу, число. Назва "тремтяча осика" походить від тріпотливої дії серцеподібного листя дерев, при найменшому подиху вітерця. Сік дерева допомагає видаляти лишай, бородавки.
Номер слайду 4
. Підсніжник здатний витримати десятиградусний мороз. Завдання1. Списати, вставити пропущені букви.2. Визначити число і рід прикметників.3. Підкреслити основу речення. ПЗелена абетка. Підсніжника духмяний цвіт. В_сною рідко веселить: Його пучками для краси. Зр_вали жадібно з з_млі. Ця квітка надзвичайно ніжна з невеликою білою головкою -дзвіночком, невисоким стеблом і довгими вузькими зеленими листками. Ця красива і ніжна квітка виростає з маленької цибулини. Щоб зберегти цей вид квітів вчені занесли його до Червоної книги
Номер слайду 5
Завдання1. Назвати прикметники, визначити рід.2. Звуко-буквений аналіз слова цвітіння.3. Поділити слово для переносуцвітіння. РЗелена абетка. На диво-келих квітка схожа,Як дошка шахматна вона: То біла цятка , то лілова –Яка краса і дивина ! (рябчик)У полі стоять сестрички Білі плаття, жовті личка. (Ромашки)А красуня ромашка теж мандрівниця. Перш ніж оселитися на українських луках, вона проросла в Північній Америці, а потім оселилася в країнах Європи, Африки та Австралії. Цвітіння рябчика шахового є своєрідним чудом природи. Первоцвіт рябчик шаховий – червонокнижна квітка. Завдання1. Звуко-буквений аналіз слів: стоять, плаття.2. Виписати власні назви.
Номер слайду 6
Для чого треба нам спостерігати?Дивитись, слухати, радіти від краси?Це, щоб чарівний, дивний світ пізнати,Весь Всесвіт бачити в краплиночці роси. Зелена абетка. СІ сон-трава тепер зникає,Галявку квітом не вкриває. Вже їх малюнки є в книжках. На червоних сторінках. Світ прекрасний навколо тебе -Сонце ясне і синє небо,Птахи і звірі, гори і ріки -Нехай він буде таким навіки!Завдання1. Звуко-буквений аналіз слів: синє, малюнки.2. Виписати дієслова, визначити час.3 Виписати прикметники, визначити їх рід.4. Виписати з віршів слова, в яких звуків більше, ніж букв.
Номер слайду 7
Він занесений до Червоної книги України. Висота тюльпану дібровного досягає 40 см. Зелена абетка. ТТюльпан дібровний полюбляє помірно зволожені ґрунти. Тюльпан дібровний— рідкісна багаторічна рослина Завдання1. Звуко-буквений аналіз слів України полюбляє2. Виписати власні назви.3. Поділити слова для переносу тюльпан досягає.
Номер слайду 8
Завдання1. Звуко-буквений аналіз слова сміття.2. В яких словах найбільше складів ?3. Дібрати антоніми до слів. Найбільший-Позитивний-Маленький-УНайбільший вплив на зміни у світі має людина. І не завжди її вплив позитивний. Поміркують, що таке сміття, звідки воно береться, яким буває, чому і куди його треба викидати. Кожен наш маленький вчинок має значення, від нього залежить, якою буде планета в майбутньому.
Номер слайду 9
Фіолетові фіранки У світлиці та на ґанку. Фіолетові малята Весну люблять зустрічати. ( фіалки)ФКвітка я ніжна, дрібненька, низька. Як запахну-настане весна. Фіолетовий цвіт мій з п’яти пелюсток. Квітну я в лісі серед інших квіток.(фіалка) Має гарні жовті вічка Й фіолетову спідничку. Запах ніжний і духмяний Наповняє ліс весняний. ( фіалки) Фіалка застосовується в народній медицині багатьох народів. Фіалки бувають не тільки фіолетові, а й рожеві, червоні, сині, білі. Завдання. Виписати прикметники, визначити рід, число.2. Підкреслити головні члени речення
Номер слайду 10
Хай буде планета красива й зелена. Для щастя, добра і для тебе й для мене!Хмари - це скупчення мініатюрних крапельок води, кристаликів льоду або їхніх сумішей. ХЗелена абетка. Погляньмо в небо. А воно яке?Бездонне, світле, радісне, легке.І синє, й волошкове, голубе,Хмаристе, мов пошкрябане, рябе. Хмарки на небі дивні і біленькі,То тут, то там тихенько попливли. Вони такі тендітні і легенькі,Неначе в казці раптом ожили…Такі картини в небі дивовижні,Лиш дивуватись казкою встигай(Н. Красоткіна)Завдання. Звуко-буквений аналіз слівЇхніх синє2. Виписати 6 прикметників, визначити їх рід.3. Яке речення окличне ?
Номер слайду 11
ЦЗелена абетка. Цибулинки – у з_млі,Жовті зірки – на ст_блі,А плоди , мов кульки,Звуть її …(цибулька)Гадюча цибулька. У квітні-травні зацвітає гадюча цибулька (мускарі). Таку назву рослина отримала через те, що саме на час її цвітіння припадає вихід із зимових схованок гадюк. Цибулька має яскраво-сині квіточки, що за формою нагадують глечики. Українську назву «жовта гусяча цибуля» рослина дістала за те, що її дуже люблять гуси. Завдання1. Списати загадку, вставити пропущені букви.2. Звуко-буквений аналіз слів її , що.3. У другому реченні визначити основу речення.4. Розібрати слова за будовою вихід , квіточки, отримала.
Номер слайду 12
ЧЗелена абетка. В Червону книгу ми занесли. Світ неповторний та чудесний,Що поступово вимирає,Давно рятунку в нас благає. Багато квітів, які ростуть на нашій землі, є переселенцями з інших країн світу? Так Батьківщиною чорнобривців вважають Центральну Америку, де в Мексиці та південних регіонах Сполучених Штатів до цього часу зустрічаються дикі різновиди рослини. Червоний колір говорить: «Зупинись! Гарно подумай, що ти робиш!»Завдання1. Розібрати слова за будовою: чудесний, занесли.2. Виписати займенники, визначити особу.3. Виписати 5 дієслів теперішнього часу.
Номер слайду 13
Квіти шипшини розкриваються о 4-5 годині ранку і закриваються о 7-8 годині вечора. Коли дитина захворіла, відвари та настої з плодів шипшини сприяють швидкому одужанню. ШЗелена абетка. Стережуть колючки їйцвіт весняний запашний,а осінньої години —червонясті намистини. (Шипшина)Люди називають плоди шипшини «плодам життя» за те, що в них багато вітамінів та інших корисних речовин. Завдання1. Розібрати слова за будовоювесняний захворіла2. Звуко-буквений аналіз слівосінньої одужанню
Номер слайду 14
Слово ясен походить від слова ясно або світлий . Листя ясенів добре проводять сонячне світло, саме тому ці дерева так назвали. ЯЗелена абетка. В Україні гарну, струнку дівчину здавна називали Ясочкою, ця назва походить саме від слова ясен. Я-дерево –красень,а звуть мене…(ясен) Листя й кору ясена використовують у народній медицині. Ясен звичайний - одна з найцінніших деревних порід України, живе 200-250, зрідка до 350 років,Завдання1. Звуко-буквений аналіз слова ясен.2. Виписати 4 дієслова теперішнього часу.3. Виписати 3 слова, в яких 2 склади.
Номер слайду 15
Навколо нас природа дивовижна,Вона натхнення і красу дарує. Така чарівна, трепетна і ніжна,Захоплює, приваблює, дивує!Мене дивує все навколо мене: Чудове небо, яблуневий цвіт,Гарненька квітка й листячко зелене,І все довкілля, весь чарівний світ