Тема: Джек Лондон «Жага до життя». Характеристика героїв твору.
Мета:
Обладнання: презентація, видання твору, ілюстрація до твору та біографії.
Хід уроку
I. Організаційний момент.
II. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми та мети уроку.
Учитель: Жертвувати собою заради інших людей – це героїзм. Однак іноді героїзмом стає боротьба не за чуже, а за власне життя. Саме такий сильний людський характер створив Джек Лондон в своєму оповіданні «Жага до життя».
III. Перевірка, оцінка та корекція засвоєних раніше знань, навичок та вмінь.
IV. Сприйняття та осмислення навчального матеріалу.
1) Переказ подій першої умовної частини оповідання.
2) Інтерактивна вправа ,,Сонечко''.
спостережливий
|
витривалий
наполеглевий
сміливий бувалий мандрівник
бувалий мандрівник вірить у краще
3) Евристична бесіда (за питаннями 1-ї частини, с. 145).
4) Переказ подій другої умовної частини оповідання.
5) Евристична бесіда (за питаннями2-ї умовної частини, с. 151).
6) Характеристика образів.
Золотошукач Біл
спільне
сміливі, мужні, витривалі, авантюристи, цілеспрямовані |
відмінне
трагічно самотній, жорстокий, безжальний,
людяний, порядний егоїстичний, жадібний,
бездушний, злий
V. Закріплення знань, умінь та навичок.
1) Постановка та розв’язання проблемного питання.
2) Складання ,,асоціативного куща’’.
3) Завдання пошуково–дослідницького характеру.
VI. Підбиття підсумків.
1) Оцінювання.
2) Домашнє завдання.
Уявіть: ,,Ви потрапили в екстремальну ситуацію. Що робити? На основі прочитаного твору «Жага до життя» сформулюйте правила виживання’’.