"Життя та творчість Франческо Петрарки"

Про матеріал
Матеріал можна використати під час вивчення теми "Життя та творчість Ф. Петрарки". На слайдах розміщена наступна інформація: життя та творчість Петрарки; зустріч із Лаурою; визначення сонета; особливості італійського сонета...
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Франческо Петрарка (1304-1374) Італійський поет, голова старшого покоління гуманістів, один з найвидатніших діячів італійського Проторенесансу.

Номер слайду 3

Петрарка народився 20 липня 1304 в Ареццо. Через сім місяців мати відвезла Франческо в Анчізу, де вони залишалися до 1311. На початку 1312 вся сім'я переїхала в Авіньйон (Франція). Після чотирьох років занять з приватним учителем Франческо віддали в юридичну школу в Монпельє. У 1320 разом з братом він відправився в Болонью продовжити вивчення юриспруденції. У квітні 1326, після смерті батька, обидва брати повернулися в Авіньйон. До того часу Петрарка вже виявляв безсумнівну схильність до літературних занять.

Номер слайду 4

Петрарка вступив в духовне звання і зблизився з могутнім родом Колона. В 1327році - вперше побачив Лауру. У 1341 році - листи Петрарки і його літературні твори зробили його знаменитістю, і він майже одночасно отримав запрошення з Парижа, Неаполя та Риму прийняти коронування лавровим вінком. Петрарка обрав Рим і був урочисто увінчаний на Капітолії лавровим вінком.

Номер слайду 5

Відхиливши запропоновану йому кафедру у Флоренції, Петрарка оселився в Мілані при дворі Вісконті, виконував різні дипломатичні місії і, між іншим, був у Празі у Карла IV

Номер слайду 6

Творчість 6 квітня 1327 – в Авіньйонській церкві Петрарка зустрічає дівчину на ім'я Лаура.

Номер слайду 7

Петрарка ідеалізує Лауру, робить її осередком всяких досконалостей, констатує очищає й облагороджує дію її краси на його психіку. Але Лаура не втрачає своїх реальних обрисів, не стає алегоричною фігурою, безтілесним символом істини і чесноти. Вона залишається реальною прекрасною жінкою, якою поет милується, як художник, знаходячи все нові фарби для опису її краси, фіксуючи те своєрідне і неповторне, що є в даній її позі, даній ситуації.

Номер слайду 8

Латинська творчість - дві автобіографії - «Про презирство до світу»

Номер слайду 9

Італійськомовна творчість Світова слава Петрарки як поета заснована виключно на його італійських віршах. Сам Петрарка ставився до них із зневагою, як до «дрібниці», «безделка», які він писав не для публіки, а для себе, прагнучи «як-небудь, не заради слави, полегшити скорботне серце». Безпосередність, глибока щирість італійських віршів Петрарки обумовила їх величезний вплив на сучасників і пізніші покоління.

Номер слайду 10

 Франческо Петрарка був поетом-патріотом, громадянином, ідеологом єдиної великої Італії, спадкоємиці римської слави, «наставниці народів». Його канцони «Italia mia» ( моя Італія) та «Spirito gentil» (Незалежний дух) стали на багато століть символом віри всіх італійських патріотів, борців за об'єднання Італії.

Номер слайду 11

Останні роки життя Петрарка провів при дворі Франческо да Kappapa, частину в Падуї, частину в заміському селищі Арква, де й помер в ніч з 18 на 19 липня 1374, не доживши одного дня до свого 70-річчя. Його знайшли вранці за столом з пером у руці над життєписом Цезаря. На місцевому цвинтарі красується пам'ятник з червоного мармуру, поставлений поетові його зятем Броссано, бюст ж споруджений в 1667 році.

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Оспівування кохання в “Книзі пісень”

Номер слайду 14

365 віршів 317 - на життя донни Лаури на смерть донни Лаури

Номер слайду 15

італійська сонет життя смерть час кохання

Номер слайду 16

Від італійського sonetto, sonoro – дзвеніти, звучати Канонічна форма вірша з 14 рядків: двох катренів на дві рими та двох терцетів на три рими, написана найчастіше п’ятистопним ямбом

Номер слайду 17

14 – рядковий ліричний вірш, який складається з двох катренів (4 рядки) і двох терцетів (3 рядки) 2 катрени - головна теза І терцет - почуття ІІ терцет – висновок, підведення підсумку За формою сонет може бути роздум, сповідь, портрет, гімн, ода

Номер слайду 18

Сонети Петрарки належать до медитативної лірики: Заглиблення поета в себе Особисті думки Риторичні питання

Номер слайду 19

Своєрідність збірки «Книга пісень»(«Канцоньєре») – ліричний щоденник поета, приводом до написання якого стало кохання; – переважна частина творів збірки за жанром — сонети; – складається з двох частин: «На життя мадонни Лаури»; «На смерть мадонни Лаури»; – уславлення земної жінки, краса якої відкриває авторові красу реального світу; – розкриття суперечливих душевних переживань.

Номер слайду 20

Літературний рід, в основі якого лежить вираження переживань, роздумів, стану людської особистості у певний момент життя пейзажна громадянська інтимна філософська Особа, від чийого імені ведеться лірична розповідь, з переживаннями, почуттями, думками якої ми знайомимося

Номер слайду 21

“...З найбільшим завзяттям вивчав я давні тексти, бо час, у який довелося жити, був мені не до душі, я завжди мріяв народитися в іншому столітті...” “... Марна слава, набута лише блиском слова...” “... Важливо добре прожити життя...”

Номер слайду 22

ppt
Додано
13 лютого 2023
Переглядів
1790
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку