Живу тобою, Україно!
Мета. Формувати національну свідомість школярів:
Розвивати бажання брати посильну участь у розбудові держа-ви, наполегливо вчитися, щоб принести якомога більше користі рідній Україні. Пропагувати доброчинність, милосердя,взаємодопомогу та інші загальнолюдські цінності.
виховувати у учнів морально – етичні норми житт:я; співчуття,співпереживання, повагу до кожної особистості, її потреб та прав, здатність з розумінням ставитися до проблем інших.
Обладнання:
кульки, жовті, блакитні, зелені, мультимедійна презентація, відео пісні, вислови про Україну, кольоровий папір, державні символи України, фото видатних особистостей, мікрофон,комп’ютер, проектор, проектнадошка,
КМ : « Асоціативний кущ », робота в групах, вправа
« Мікрофон »
Форма проведення:
урок з елементами флеш мопу
Вікова категорія: учні 3 класу
Хід уроку.
І. Організація класу.
( Лунаєпісня. Діти заходять до класу. У кожногоіз них кульки. Учні діляться на групи за кольором кульки. )
Ігрупа ---- кульки жовтого кольору.
ІІгрупа ---- кульки блакитного кольору.
ІІІ група ----- кульки зеленогокольору.
В школу повернулись діти.
Відпочили всі нівроку!
Із новим навчальним роком!
Гра « Так чи не так, я чи не я»
27. Усі за літо відпочили?
А набралися ви сили?
У школу всі із вас хотіли?
А на сонці засмагли?
Хто улітку грався?
Ну, а хто купався?
У таборі хто із вас був?
А хто букви всі забув?
Хто з вас їздив до бабусі?
Хто допомагав матусі?
Хто книжку нову прочитав?
А хто лише в м’яча ганяв?…
3. Гра «Шифрувальник»
Зашифрованого речення.
УкрЖитозбаїновубою ( Живу з тобою Україно!)
Вчитель.
От і знову лунає дзвоник,
Мелодійно і срібно звучить.
Він до класу дітей закликає,
Щоб успішно вас знову вчить.
І цікавістю очі горять.
Дай нам,Боже, здоров’я і сили,
Щоб багато нового пізнать.
Сьогодні із нами на святі наші батьки Привітаймо їх.
І друзям, і гостям, і мамам, і татам.
Хай радість злітає у небо, як птах,
І добрі слова у всіх нас на устах.
Подаруйте всім усмішку, тепле слово та гарний настрій !
Давайте станемо в коло і скажемо один одному комплімент.
( діти стали в коло і говорять компліменти)
ІІ.Повідомлення теми уроку. Гра « Мозковий штурм».
Дорогі друзі ! Сьогодні у нас незвичайний урок. Урок ДОБРОТИ, МИЛОСЕРДЯ. Усім відомо, що краса людини — її доброта.
Тема нашого уроку: « Діти об’єднують Україну »
26. Ми будемо вчитися вмінню із розумінням ставитися до проблем інших, бути чуйними, творити добро, добродіяння.
Ми вже вміємо з вами працювати у групах, але сьогодні ми поділились за кольорами. Поясніть, будь ласка, як кольори
пов’язані із нашим уроком?
( Діти висловлюють свою думку. )
Молодці! Вірно!
колір хліба, зерна, що дарує життя всьому сущому на землі, це колір жовтогарячого сонця, без лагідних променів якого не дозрів би, не заколосився б хліб. Це символ достатку українського народу.
Це колір води, без якої не дозрів би хліб.
І ще – це колір миру.
життя, гармонія, природа, надія , процвітання.
А зараз інтерактивна гра « Асоціативний кущ »,
( На дошці написані слова. Які уявлення , почуття викликає у вас кожна із назв? І в залежності від цього прикрасте іх кульками певного кольору, обґрунтувавши свій вибір.)
Перше слово --- « Країна »
( Діти, за бажанням , виходять до дошки. Закріплюють
кульку певного кольору. Пояснюють свій вибір. )
6.Є край, де найкращі у світі пісні
І цвітом чарує калина,
Де сонечко вперше всміхнулось мені
Це дім мій – моя Україна.
7. Ось небо блакитне і сонце в зеніті !
Моя Україна – найкраща у світі !
Моя Україна – це ліс і озерця,
Безмежні степи і чарівні джерельця.
8. Красиві пейзажі і гори високі,
Маленькі струмочки і ріки глибокі.
Міста старовинні і замки прекрасні,
Великі будови і дуже сучасні.
9. Сади чарівні, мальовничії села,
Моя Україна – це пісня весела.
Це щира, багата, як світ, її мова,
Крилата, така мелодійна, чудова!
10. Її обереги – верба і калина.
Найкраща у світі – моя Україна.
Бо нам найрідніша Вітчизна і мати.
То як же нам, дітям, її не кохати!?
11. Моя Україна – козацькая слава!
Така волелюбна і мирна держава.
Вона дорога нам, і рідна, і мила,
Бо світ перед нами, як мати, відкрила
Вітчизно свята, дорога Україна.
Для кожного з нас ти у світі – єдина.
( Діти виконують пісню « Україно – краю мій ».
Музика та слова О. Матраєва.
«Відпочинок»
Завдання.
Тепер командам пропоную станцювати,
Мелодії пісень час відгадати.
Тож хутко всі у коло ставайте
І рухатись за руки починайте,
А коли музику зуміли відгадати,
Дружно потрібно її заспівати,
(Учитель проводить музичну гру)
ІІІ.Бліц – турнір « Моя Україна ».
Вправа « Мікрофон »
Що ми відзначаємо 23 серпня?
(День Прапора).
Коли ми святкуємо День незалежності України?
(24 серпня).
Назвіть прізвище першого космонавта України?
(Леонід Каденюк)
Який найбільший звір України?
(Зубр)
Яка найбільша морська тварина живе в Україні?
(Дельфін)
Назвіть державні символи України?
(Герб, Прапорі Гімн – три основні національні символиУкраїни. )
Учень.12 Державний Гімн ми знаємо усі.
Для кожного села, містечка, міста –
Це клич один з мільйонів голосів.
Це наша клятва, заповідь священна .
( Виконується Гімн України.)
13.Учень.
Державний Прапор України – стяг із двох рівновеликих
горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів.
14.Учень
У тризубі відображено триєдність життя.
Це Батько– Мати - Дитя. Вони символізують собою Силу – Мудрість - Любов. Тризуб символізує трійцю життєтворчих енергій, тобто Мудрість, Знання і Любов (або Вогонь, Воду і Життя).
Наступне слово --- « Школа »
Які кульки прикрасять його
( Діти прикрашають дошку кульками
та пояснюють свій вибір.)
ІІІ. Музична фізкультхвилинка .
« Пісня щастя ».
І V. Слідуюче слово « Родина ».
(Діти прикрашають дошку кульками
та пояснюють свій вибір.)
. Кого в народі називають берегинею? (Матір)
. З чим в Україні зустрічають гостей? (Хліб – сіль)
. Як називають символ, який дівчата одягають на голову? (Вінок)
.Яка улюблена страва українців? (Вареники
Назвіть народні символи України.( Рушник, верба, калина,
хліб – сіль, чорнобривці, рута – м’ята, соловейко…).
V. “Краса людини — її доброта”.
( Діти співають піснюЮрія Рибчинського « Пісня на добро »
Вчитель.
Плесніть у долоні ті , хто зробив хоч одну добру справу.
*Підніміть , будь ласка, руку ті хто хоч один раз скривдив друга.
* Встаньте ті, хто любить свою країну, родину, готовий робити
людям добро.
Молодці! Я вами пишаюсь.
25. Хай душа буде світлою в вас
Й промениться завжди добротою.
Йдіть робити добро! В добрий час!
І живіть в цьому світі з красою.
Завдання.Коштовності фолькльору
«Всюди на світі добре, а вдома найкраще» - говорить народне прислів’я, а прислів’я та приказки і є коштовностями нашого фольклору.
На картках прислів’я
про Україну розгубилися,
Усім увага й пам’ять знадобилися.
Хто перший правильно
картки всі поскладає,
Той нам про Україну
прислів’я прочитає.
З’єднайте початок прислів’я з кінцівкою і покажіть, що ви володієте цими коштовностями.
Батьківщина-мати, Українська держава.
Всюди добре, немає України.
Рідна земля – мати, земний рай.
Рідний край – умій за неї постояти!
Без верби і калини а вдома найліпше.
Наша слава – а чужа – мачуха.
9 зупинка «Творча».
Слова, що йдуть від серця, найщиріші й найтепліші. Тому настав час скласти колективного вірша про Україну зі щирих і теплих слів. Я почну, а ви будете добирати останнє слово рядка в риму.
Хлопчик і дівчинка
Ось небо блакитне і сонце в зеніті!
Моя Україна – найкраща … ( у світі)
Моя Україна – це ліс і озерця,
Безмежні степи і чарівні… (джерельця)
Красиві пейзажі і гори високі,
Маленькі струмочки і ріки … ( глибокі)
Міста старовинні і замки прекрасні,
Великі будови і дуже … (сучасні)
Сади чарівні, мальовничії села,
Моя Україна – це пісня … (весела).
Це щира, багата, як світ її мова,
Крилата така, мелодійна, … (чудова).
Її обереги – верба і калина,
Найкраща у світі – моя… ( Україна).
Бо нам найрідніша, Вітчизна і мати,
То як же нам, діти, її… (не кохати).
Моя Україна – козацькая слава,
Така волелюбна і мирна … (держава)
Вона дорога нам, і рідна і мила,
Бо світ перед нами, як мати,… (відкрила).
Вітчизна свята, дорога Україна,
Для кожного з нас ти у світі… (єдина)
VІ. « Ланцюжок доброти »
Друзі, у вас на партах є кольоровий папір, ножиці, олівці.
Обведіть кожен свою долоньку. Потім ми їх з’єднаємо і утворимо
« ланцюжок доброти 3 - б классу».
Зупинка «Діти об’єднують Україну»
Ось і підійшов час до завершення нашого квесту. Напевне, всі ви зрозуміли, на якій унікальній землі ми живемо. Ми переконалися, що про країну, де народилися і живемо, необхідно знати якомога більше. Її потрібно любити, шанувати, також поважати звичаї та традиції. А знання, отримані в школі, допоможуть нам принести користь Вітчизні в майбутньому.
Отже, нехай палає і не згасає в наших серцях любов до України.
Діти проголошують разом:
«Ми майбутнє України.
Складемо нашу карту і об’єднаємо Україну віршами
15. Любіть Україну, як сонце, любіть,
Як вітер, і трави, і води.
Красу її, вічно живу і нову,
І мову її солов’їну.
16. Велична і свята, моя ти, Україно,
Лише тобі карать нас і судить
Нам берегти тебе, соборну і єдину,
І нам твою історію творить!
17. На білому світі є різні країни,
Де ріки, ліси й лани.
Та тільки одна на Землі – Україна,
А ми – її доньки й сини.
18. Велична і свята, моя ти Україно,
Лише тобі карать нас і судить
Нам берегти тебе, Соборну і єдину,
І нам твою історію творить.
19. Я - українка!
Живу в Україні,
на вільній, єдиній
Моїй Батьківщині,
Де все мені в радість:
Ліси і садки.
Озера й річки,
І глибокі ставки,
Лани неосяжні,
І гори, й долини,
Цвіт білосніжний
У лузі калини.
В душі моїй солодко
Грає сопілка,
Бо я з України, Бо я - українка!
20. Ми всі – одна сім′я , єдина ми родина,
У кожнім нашім «я» - частина України.
Ми всі – одна сім′я, єдина ми родина,
Мільйони різних «я», а разом - Україна
V.ПІДСУМОК УРОКУ
Настав час закінчувати наший з вами урок. Давайте встанемо в коло, дружно візьмемося за руки і повторюйте слова за мною:
21.Ми всі – одна сім′я ,
Неповторні – ти і я!
Будемо усі дружити,
В злагоді і мирі жити.
Бо життя – це диво – казка!
В ньому є любов і ласка!
Ми прийшли у світ, щоб жити
Й на Землі добро творити!
22. Нема на світі України
Без хвиль могутнього Дніпра,
Як українця – без калини,
Без солов’я і рушника
23. Моя Україна – козацькая слава!
Така волелюбна і мирна держава.
Вона дорога нам, і рідна, і мила,
Бо світ перед нами, як мати, відкрила
Вітчизно свята, дорога Україна.
Для кожного з нас ти у світі – єдина
(( Зробивши «ланцюжок », діти разом з гостями виходять на
шкільне подвір’я. Тримаючись за руки, школярі створили ланцюжок єдності . Батьки вимірюють довжинуствореного
« ланцюжка »
Вчитель.
Ви - гордість та майбутнє України. Вам продовжувати розбудову
незалежної Батьківщини.Слава Україні. Героям слава.
( Музичний флешмоб під пісню« Діти України » )
Література:
1. Михайленко Л.В., Реброва І. М. Найцікавіше про Україну.
Харків. 2008.
2. , П о м е т у н О. Інтерактивні методики та система навчання. – К.: Шкільний світ, 2007.
3. . Класні години з психологом.. О.В. Скворчевська, О.С.Нурєєва.-Х., - Вид. група « Основа», 2008.