Тема : Зима. Зимові розваги.
Мета : ознайомити учнів з зимовими видами спорту, формувати вміння взаємодіяти з однокласниками, розвивати фізичні уміння та навички, зміцнювати здоров»я, виховувати інтерес до занять спортом, почуття дружби, колективізму; мотивувати до систематичних занять фізкультурою.
Хід заняття
l. Підготовча частина.
1. Розминка
- Яка зараз пора року? А що настане після осені?
-Чим подобається вам зима? Попробуйте відгадать загадки
Сіла купа дітвори
І поїхала з гори...
Люблять їх усі малята.
Звуть візочок цей... санчата.
***
З нетерпінням зиму ждуть,
Лід малюють – іскри йдуть!
Гострі та стрімкі вони.
Мають назву... ковзани.
***
Покатають нас вони,
Але це не ковзани!
Білі, чорні, сині, рижі...
Дощечки ці звуться.. лижі
Дві команди, як в футболі,
Та на крижаному полі,
І дорослих, і дітей
Позбирав на лід... хоккей.
Мороз ніс щипає трішки.
Взимку діти грають в ... .
Сніжки
2. Бесіда
Скажіть в які ігри можна грати взимку?
Як треба одягатися?
Де можна гратися?
Які правила можна скласти для зимових ігор?
3.Фізична розминка.
- Цеглинка на голові ходьба
- 2 цеглинки ходьба
- стаємо в круг ложимо на руки цеглинки вверх-вниз, вліво –вправо,
- сідаємо на коврики, перед собою цеглинки, по команді, ложимо перед сосідом,
- на ногах цеглинки ходьба,
- присідаємо з цеглинками на руках,
- крутимся навколо себе з цегликами.
4. Вікторина ( у кожного цеглинка червона і зелена)
Влітку можна кататися на санках? (ні)
Може команда футболістів грати без воротаря? (ні)
У хокеї на воротях стоїть воротар? ( Ні голкіпер)
Санчата з гори їдуть самі? (так)
На санках їдуть тільки по одному? (ні)
Чи порушує гравець правила якщо штовхає іншого гравця, бо він швидше біжить? (так)
По тонкому льоду можна ходити7 ( ні )
Чи можна взимку грати в сніжки?
Чистий сніг можна їсти
5. Естафета
1 Складаємо фортецю В стороні цеглинки. У першого гравця є цеглинка. Біжить кладе, біжить за цеглинкою, несе наступному гравцеві.
2 Попади в ціль подушечкою
3 Фізкультхвилинка
4 Пазли . Робота в групах Скласти пазли , наклеять , розповісти про малюнок. Ділення на групи за кольорами цеглинок.
5. Перегляд мультфільму. https://www.youtube.com/watch?v=WCXJnyknNgY
Розповісти, які види спорту згадувалися в мультфільм
6 Підсумок уроку. Д.з. розфарбувати зимовий малюнок.
.