Мета уроку: вчити учнів планувати послідовність виконання дій під час письмового множення круглих чисел на круглі; закріплювати вміння розв'язувати задачі; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета, охайність ведення записів в зошитах, дбайливе ставлення до природи.
Тема уроку: знаходження добутку виду 2400*30 усним та письмовим способами. Задачі на пропорційне ділення.
Мета уроку: вчити учнів планувати послідовність виконання дій під час письмового множення круглих чисел на круглі; закріплювати вміння розв’язувати задачі; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета, охайність ведення записів в зошитах, дбайливе ставлення до природи.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Контроль, корекція і закріплення знань.
Завдання 837
Розв’язання
Відповідь: 628 м тканини пішло на чоловічі костюми.
Завдання 838
12*56=672
15*400=6000
903/21=43
3248/16=203
Гра «Влучний стрілець» (робота в групах).
1700/10+210
590-90*3
26000/100+260
560/70*7
90*90+15
8115
380
320
520
56
0*15+83
350*2+300
1000
83
Відповіді: 12хв; 5 дм; 6см; 8год; 400кг; 2005кг; 24м2.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
ІV. Робота над новим матеріалом.
Завдання 839,840 (усно).
2. Фізкультхвилинка
V. Закріплення нового матеріалу.
Завдання 841 (письмово з поясненням на дошці).
380*600=228000
73000*4=292000
5400*50=270000
3040*5=15200
230*40-6800=9200-6800=2400
20*30*40+80000=24000+80000=104000
VІ. Розвиток математичних знань.
Завдання 843
Розв’язання:
1)4+3=7(міш.) – всього зерна;
2)560/7=80(кг) – в одному мішку;
3)80*4=320(кг) – жита.
Відповідь: 320кг жита поклали на причеп.
І спосіб:
560-320=240(кг) – пшениці поклали на причеп.
ІІ спосіб:
80*3=240(кг) – пшениці поклали на причеп.
Завдання 246
2500*400=1000000(л.)
Завдання 245
882/21=42
858/33= 26
510/6=85
VІІ. Підсумок уроку. Рефлексія.
VІІІ. Домашнє завдання.
Завдання 847, 848 (с. 137).