Тема: Знаходження різниці якщо зменшуване містить кілька нулів. Додавання кількох доданків. Задачі на обчислення периметра трикутника.
Мета:
-
Формування предметних компетентностей : закріпити вміння учнів застосовувати сполучний і переставний закон додавання для раціональних обчислень, виконувати додавання і віднімання багатоцифрових чисел письмово; вдосконалювати вміння розв’язувати задачі; розвивати критичне мислення, вміння виділяти головне;
-
Формування ключових компетентностей:
-
Уміння вчитися : розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, оцінювати свою роботу та діяльність однокласників, розвивати пізнавальний інтерес;
-
Комунікативної : розвивати математичне мовлення, вміння доводити власну думку, правильно формулювати висловлювання з використанням математичних термінів;
-
Соціальної : розвивати вміння продуктивно працювати в парах, виявляти ініціативу, докладати власних зусиль для досягнення спільного результату;
-
Інформаційної : розширювати знання учнів про дивовижні місця нашої планети.
Тип уроку : інтегрований
Основні терміни і поняття : розрядний склад числа, масштаб, периметр
Міжпредметні зв’язки : Природознавство, «Я у світі»
Обладнання : мультимедійне обладнання, картки для роботи в парах, картки для самостійної роботи, підручник.
Хід уроку:
І. ВСТУПНА ЧАСТИНА
1.1 Організація класу:
-
Привітання;
-
Психологічне налаштування:
-
Для того щоб наш урок пройшов плідно і злагоджено я хочу передати вам своє тепло та гарний настрій. А ви в свою чергу поділіться ним з усім класом, потискаючи один одному руку.
1.2. Актуалізація опорних знань:
-
Усне опитування ( з використанням прийому «Асоціації»).
-
Ми сьогодні всі разом вирушимо у математико – морські пригоди і станемо справжніми дослідниками.
-
Які, на вашу думку, риси характеру притаманні справжнім дослідникам:
-
Цілеспрямованість;
-
Працьовитість
-
Наполегливість
-
Мужність
-
Хоробрість
-
Рішучість
-
Витривалість
-
Вміння долати перешкоди
-
Вміння працювати у команді.
-
Ну що ж, Рушаймо! (слайд 1)
-
Математична розминка (робота в парах):
-
Наше перше місце причалу Одеса, Чорне море (слайд 2) протяжність якого 420003 км2, а глибина 300м.
-
Для того, щоб наш шлях почався легко, нам потрібно подолати невеличкі перешкоди. Отож першим завданням буде виконати математичну головоломку застосовуючи знання і досвід попередніх уроків. (робота з таблицею)
-
Математичний диктант ( з використанням прийому «Взаємоперевірка») :
-
Знайти добуток чисел 13 і 9 ;
-
Знайти частку чисел 96 і 3 ;
-
Число 51 зменшити в 17 разів ;
-
Перетворити 256 км 3 м в