За підручником: Географія для 8 класу закладу загальної середньої освіти / В. М. Бойко, І. Л. Дітчук, Л. Б. Заставецька.
Рекомендовано Міністерством освіти і науки України (наказ Міністерства освіти і науки України від 22.02.2021 №243)
Виконала: вчитель географії Херсонської ЗОШ І-ІІІ ст. №46 Павлик С. В.
Номер слайду 2
Географічні карти є важливими джерелами знань і носіями інформації про території. Найдавніші уявлення античних учених про довколишній світ узагальнив і систематизував у IІ ст. Клавдій Птолемей у славнозвісному «Посібнику з географії»
Номер слайду 3
У середині ХVІІ ст. у Західній Європі видали перші карти, присвячені винятково українським землям. Їх автор – французький картограф Ґійом Левассер де Боплан.
Номер слайду 4
У ХVІІІ ст. в Німеччині було створено карту, що узагальнила усі відомі на той час знання географів та істориків про Україну. Найбільш відомими є карти Павла Чубинського, Степана Рудницького, Володимира Кубійовича. Під керівництвом В. Кубійовича група вчених у 1937 р. створила «Атлас України й суміжних країв».
Номер слайду 5
Запам’ятай!● Перші карти із зображенням українських земель поширювали переписувачі «Посібника з географії» Клавдія Птолемея, починаючи з XIII ст.● Перші карти, присвячені винятково українським землям, створив французький картограф Ґійом де Боплан.
Номер слайду 6
Домашнє завдання: Опрацювати §3 Поміркуйте, чому внесок Ґійома де Боплана в дослідження України порівнюють із внеском, що його зробив Христофор Колумб, відкривши Америку.