За підручником: Географія для 8 класу закладу загальної середньої освіти / В. М. Бойко, І. Л. Дітчук, Л. Б. Заставецька.
Рекомендовано Міністерством освіти і науки України (наказ Міністерства освіти і науки України від 22.02.2021 №243)
ЯК УКЛАДЕНА КАРТАВиконала: вчитель географії Херсонської ЗОШ І-ІІІ ст. №46 Павлик С. В.
Номер слайду 2
Елементами карти є картографічне зображення, легенда, допоміжне оснащення, математична основа, рамкове оформлення.
Номер слайду 3
Картографічна проекція – це математично визначений спосіб зображення земної поверхні на площині (карті).
Номер слайду 4
Cферичну поверхню глобуса неможливо розгорнути у вигляді площини без розривів і складок. Через це будь-яка карта має певні спотворення. Зображуючи земну поверхню на карті, доводиться зважати на кривизну Землі й обирати таку картографічну проекцію, що дасть змогу уникнути одного із спотворень або послабити інше.
Номер слайду 5
Для географічних карт України здебільшого застосовують конічну довільну проекцію. На таких картах порівняно мало спотворюються кути і площі, масштаб можна вважати сталим на невеликих відстанях навколо будь-якої точки. Тому на цих картах можна вимірювати приблизні кути, невеликі відстані й площі.
Номер слайду 6
Для відображення різних географічних об’єктів, явищ і процесів на картах застосовують умовні позначення. Це умовні знаки, підписи, буквені та цифрові позначення, а також способи картографічного зображення. Розрізняють кілька видів умовних знаків.
Номер слайду 7
Об’єкти, явища і процеси на картах передають різними способами. Спосіб значків. Спосіб якісного фону. Спосіб ареалів. Спосіб лінійних знаків. Спосіб ізоліній. Спосіб знаків руху
Номер слайду 8
Запам’ятай!● Елементами карти є картографічне зображення, легенда, допоміжне оснащення, математична основа, рамкове оформлення.● Картографічна проекція – це математично визначений спосіб зображення земної поверхні на карті. За видом допоміжної поверхні розрізняють циліндричні, конічні, азимутальні; за характером і розміром спотворень – рівнокутні, рівновеликі, довільні картографічні проекції.● Способи картографічного зображення: значків, лінійних знаків, якісного фону, ареалів, ізоліній, знаків руху.● Географічна карта – це зменшене, узагальнене умовно-знакове зображення земної поверхні на площині, побудоване за певними математичними законами (у певному масштабі та обраній проекції).
Номер слайду 9
Домашнє завдання: Опрацювати §4 Чому на картах виникають спотворення? Чим різняться між собою рівнокутні, рівновеликі й довільні проекції?