Зроби свій вибір на користь здоров'я

Про матеріал
Тема: Зроби свій вибір на користь здоров’я Мета: допомогти дітям виховати потребу в здоровому способі життя, дати розуміння відповідальності за власне здоров’я, показати шляхи зміцнення свого здоров’я, виховувати негативне ставлення до шкідливих звичок.
Перегляд файлу

Вихователь: Хоменко Ю.І.

Тема: Зроби свій вибір на користь здоров’я

Мета: допомогти дітям виховати потребу в здоровому способі життя, дати розуміння відповідальності за власне здоров’я, показати шляхи зміцнення свого здоров’я, виховувати негативне ставлення до шкідливих звичок.

Обладнання: заготовки слайдів, прислів'я та вірші записані на окремих листочках паперу, проектор, планшет

                                                     

                                  Хід заняття 

  1. Вступ. –
  • Давайте пригадаємо, що таке здоров’я. (Це стан організму людини, що забезпечує повноцінну фізичну та психологічну працездатність (відсутність хвороб, фізичних вад) 
  • Від чого залежить наше здоров'я?     Від спадковості – 20%.
    Від медицини – 10%.    Від екології – 20%.    Від способу життя – 50%.
  • Чи звернули ви увагу від чого найбільше залежить здоров'я? Чи погоджуєтеся ви з цим?   
  • Що таке спосіб життя?    Співвідношення праці і відпочинку, харчування, сон, характер спілкування з людьми.
  • Назвіть основні складові здорового способу життя.    Фізична і розумова праця, здорове харчування, дотримання гігієни та режиму фізкультури, загартування.
  • Для чого потрібно дотримуватися гігієни та режиму дня?    Для профілактики захворювань, для забезпечення нормальної роботи нашого організму.
  • Як підтримувати свою фізичну форму?
    Виконувати ранкові зарядки, відвідувати уроки фізкультури, щоденно активно рухатися, проводити вихідні на свіжому повітрі (спортивні ігри, туристичні походи тощо).
  •  Скільки часу потрібно витрачати на сон?    Не менше 8 годин на добу.

 

Отже, здоров'я - це головна цінність людини. Здоров'я не купиш ні за які гроші. Будучи хворим, ви не зможете втілити в життя свої мрії, не зможете повністю реалізуватися в сучасному світі ... І саме про здоров'я, про те, як його зберегти, ми і поговоримо сьогодні.

- Здоров'я - багатство на всі часи. А воно закладається в дитинстві. Щоб зберегти ваше здоров’я, та примножити його, потрібно докласти великі зусилля.

Щоб бути здоровою людиною, необхідно, перш за все, відмовитися від шкідливих звичок.

Ми з вами зараз пограємо в гру.

 

2. Гра «Корисно - шкідливо»

Вихователь зачитує словосполучення відносно теми заняття, а діти разом відповідають «корисно, чи шкідливо». Підбиваємо підсумок.

Словосполучення:

Займатися фізкультурою, обходитися без сніданку, дбати про гігієну тіла, їсти на ходу, дотримуватися режиму дня, пробувати палити, читати лежачи, сидіти за столом прямо, обідати цукерками, смокти пальці, гризти нігті, дивитися близько в екран телефону або телевізора, берегти очі від ударів, торкатися лиця брудними руками, займатися фізкультурою.

Підбиття підсумку.

3. Слово вихователя.

- В житті дуже складно відмовитися від чогось привабливого. Дуже часто ми погоджуємося, добре розуміючи, які наслідки для здоров'я будуть . Часто такі вчинки відбуваються з-за солідарності з товаришами, бажання не бути білою вороною, але частіше всього тому, що не усвідомлюється цінність власного здоров'я.

 

Зараз я вам кажу про найшкідлівійші звички для здоров'я.

Деякі діти хочуть здаватися дорослими і пробують курити, пити вино. Зустрічаються і ті, хто пробує наркотики. Це дуже шкідливі затії. Адже звикнути до поганого легко. Набагато важче потім позбутися від небезпечної звички.

Курець спочатку і не помічає, як він отруює свій організм. А адже в тютюні є сильна отрута - нікотин. Він легко проникає в кров, накопичується у внутрішніх органах і поступово руйнує їх. Тільки людина не відразу помічає це. Так, буває, нудить після першої цигарки, голова паморочиться. Це організм подає сигнал тривоги. Багато школярі курять не тому, що їм подобається курити, а тому, що хочуть здаватися дорослішими. І через кілька років той, хто палить, починає кашляти, задихатися при бігу або навіть при ходьбі, швидко втомлюватися. І чекають курця хвороби органів дихання: астма, туберкульоз, рак.

Не менш шкідливий і алкоголь. Від нього теж страждають всі внутрішні органи. Отруєння мозку призводить до того, що людина просто - напросто дурнішає, у нього погіршується пам'ять, він важче засвоює нове.

Наркотики часто називають « білою смертю». Чим раніше людина звикає до них, тим швидше вмирає. Хронічні наркомани взагалі живуть мало. Наркотики повністю висмоктують з людини всі сили. Немає ніякої сміливості в тому, щоб спробувати наркотик. А ось якщо чоловік зумів відмовитися, значить, у нього дійсно є сміливість і воля.

- зумійте  сказати " НІ " всім шкідливим звичкам.

 

4. Завдання «Прислів’я та приказки»

- А як ви думаєте, турбувалися наші предки про своє здоров'я?.. Звичайно ж, турбувалися. І це відбивається в народних прислів'ях і приказках. Прочитати ці прислів'я ви зможете, виконавши завдання (в групах); зібрати прислів'я.

Усяке діло поправимо ... (якщо людина здорова ).

У здоровому тілі ... (здоровий дух).

Захворів живіт, ...(тримай порожнім рот).

Хто любить спорт, ... (здоровий і бадьорий).

Швидкого і спритного ... (хвороба не наздожене).

Землю сушить спека, ...(а людину - хвороба).

До слабкого і ...(хвороба пристає).

Попрацював - ... (відпочивай).

Здоровий будеш - ... (всього добудеш).

 

5. Заключне слово вихователя.

Здоров'я — це найбільша цінність кожної людини. Важливо знати, що шкідливі звички, про які ми щойно говорили, шкодять нашому здоров'ю, призводять до хвороб, депресій, деградації особистості, втрати мрій, дорогих людей, речей, які були колись найважливішими.

Пам'ятайте про це, здобувайте нові знання, робіть правильний вибір.

Будьте здорові!

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Педагогіка, Виховна робота
Інкл
Додано
24 жовтня 2021
Переглядів
266
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку