Зробимо лялькам намисто

Про матеріал
вчити розрізняти кольори, співвідносити предмети за кольором, закріплювати уявлення про різні кольори, виховувати витримку.
Перегляд файлу

Конспект відкритого заняття «Зробимо лялькам намисто»

(друга молодша група).

Мета:

  • Вчити дітей розрізняти близькі колірні тони, співвідносити предмети за кольором.
  • Активізувати вираження «різні за кольором», «однакові за кольором»;
  • Закріплювати уявлення про окремих кольорах (червоний, жовтий, синій, зелений, фіолетовий, помаранчевий, білий, чорний, рожевий, блакитний);
  • Розвивати моторику кінчиків пальців рук, виконуючи нанизования дрібних деталей на шнур;
  • Виховувати витримку, вміти чекати, вислуховувати відповіді інших дітей.

Матеріал:

  • 10 ляльок, одягнених у сукні червоного, жовтого, синього, зеленого, фіолетового, білого, чорного, рожевого, блакитного кольорів;
  • Кульки - намистинки (3-4шт);
  • Шнурки, однакові за кольором, як і сукні ляльок;
  • Лавка;
  • Ширма.

Попередня робота: розглядання і нанизування бус.

Словник: Берта, Фаїна.

Хід заняття.

  • Вихователь звертає увагу на ляльок, розташованих на лавці.

-Подивіться, діти, хто прийшов до нас в гості?

Діти. Ляльки.

Вихователь. Правильно, це ляльки. Скільки ляльок прийшло до нас в гості?

Діти. Багато ляльок.

Вихователь. Правильно, до нас прийшло багато ляльок. Подивіться, які у них різнокольорові сукні, шапки, черевики.

У кожної ляльки є своє ім'я (Катя, Женя, Зіна, Світла, Оля, Галя, Берта, Фаїна, Раю)

Вихователь. Якого кольору сукню у Каті? (червоне)

Вихователь. Якого кольору у Жені плаття? (жовте)

Вихователь. Якого кольору сукню у Зіни? (зелене)

Вихователь. Якого кольору сукню у Свєти? (синє)

- А в Олі? (помаранчева)

- А у Галі? (блакитне)

- А у Фаїни? (фіолетове)

- А у Берти? (біле)

- А у Чулпан? (зелене)

- А у Раї? (рожеве)

  • Ігрова мотивація.

Ляльки принесли з собою різнокольорові намистинки і шнурки. Скоро Новий рік, їм потрібно прикраса - намисто на свято. Вони просять вас допомогти.

- Діти, допоможемо лялькам зробити намисто на свято (діти погоджуються).

  • Розглядання бус.

Якого кольору намистинки? Якої форми? На що нанизуються намистинки.

  • Вправа для профілактики зорового стомлення.

- Сидячи, міцно заплющити очі на 3-5 секунд, потім розплющити очі на 3-5 секунд. Повторити 5 разів.

  • Виконання роботи дітьми.

На столах, на підносах намистинки. Вихователь роздає дітям шнурки. Просить узяти кожної дитини той піднос, де намистинки такого кольору, як шнурок. Діти нанизують намистинки. Тим дітям, хто може, вихователь допомагає.

  • Дидактична гра «Подаруй ляльці намисто».

Вихователь пропонує дітям знайти ляльку, для якої він зробив намисто. Коли всім лялькам будуть підібрані намисто, дорослий запитує, показуючи на ляльку в червоному платті: «Хто знає, якого кольору плаття в цієї ляльки? (дитина відповідає). А намисто?»

  • Підсумок роботи.

Діти! Наші ляльки стали ще красивішими. Ось такі красиві намиста ми зробили. Як справжні!

  • Танець з лялькою.

Діти беруть в руки ляльок і танцюють з ними під м узыку.

Вихователь. Ляльки втомилися, натанцювались, вони хочуть відпочити. Проводимо їх на диванчик.

  • Частування дітям.

Вихователь. Діти, ляльки пригощають вас цукерками. Організація чаювання.

Примітка: при нанизуванні можна заспівати пісеньку:

Ми намистинки - резвушки,

Веселий ми народ.

Біжимо ми один за одним!

Сплітаючись в хоровод.

Навколо зеленої ялинки,

Ошатні їх легкі,

Балакаємо без угаву,

Блестим, як вогники!

 

docx
Додано
20 квітня 2021
Переглядів
494
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку