Тема. Звичайні дроби й дії з ними.
Мета: підготувати учнів до виконання тематичної контрольної роботи.
Тип уроку: узагальнення і корекція знань, умінь і навичок.
Хід уроку
І. Перевірка домашнього завдання
Щоб перевірити засвоєння попереднього блоку теми, учні виконують тестові завдання.
Варіант 1
1) 6; 2) 7; 3) 8; 4) 10.
1) 20; 2) 25; 3) 35; 4) 10.
1) 5 = ; 2) 3 – 2 = 1; 3) 7 + 2 = 9; 4) 1 – = .
Варіант 2
1) 12; 2) 11; 3) 10; 4) 9.
1) 82; 2) 85; 3) 130; 4) 7.
1) 7 = ; 2) 7– 5 = 2; 3) 4 + 3 = 8; 4) 4 – 1 = 2.
1) 3 + 5; 2) 3 + 4; 3) + + ; 4) 8 – .
II. Узагальнення і корекція знань
Оскільки основна мета уроку— підготовка до тематичної контрольної роботи, основна частина уроку присвячена розв'язанню задач, які умовно можна поділити на такі групи:
Завдання 1
1) Знайдіть найменший неправильний дріб зі знаменником 4; 24.
2) Запишіть найбільший правильний дріб зі знаменником 5; 13; 65.
3*) Порівняйте дроби: і ; і ; і ; і .
4) Чи правильна нерівність 2 > ; 1 < 12 : 5 < 2? Чому?
Завдання 2
1) Виконайте дії:
а) + + ; б) + – ; в) 7 + 1; г) 11 – 3;
д) 5 + 1 – 2; є) 7 + 10 – 15.
2) Заповніть клітини магічних квадратів (рис. 124).
|
|
|
|
Сума 5 |
|
Сума 3 |
||||
1 |
|
3 |
|
|
2 |
|
|
|
|
1 |
|
2 |
|
|
3 |
|
|
|
|
1 |
|
2 |
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
1) |
|
|
|
2) |
|
|
|
3) |
|
Рис. 124
3) Урок триває год, а перерва год. Скільки триває навчальний день, якщо було 6 уроків?
Завдання 3
Додаткове завдання
Відомо, що дріб правильний, причому b — натуральне число. Яких значень може набувати b?
IV. Підсумок уроку
Тестові запитання до класу
V. Домашнє завдання
Повт. п. 22-26, у робочих зошитах — тематичне оцінювання п. 6 (с. 72).