Звідки походить назва твого населеного пункту. За Л.Повх "Україна"

Про матеріал
Розробка уроку читання (Оксана Вашуленко, "Українська мова та читання для 2 класу"). Тема уроку: "Звідки походить назва твого населеного пункту. За Л.Повх "Україна" (презентація додається)
Перегляд файлу

Урок читання

Тема: Найрідніше місце на Землі. За Л.Повх «Україна». Досліджуємо, звідки                                походить назва нашого населеного пункту.

Мета: вчити дітей прослідковувати за змістом твору, висловлювати оцінні судження про прочитане; вдосконалювати навички учнів виразно читати текст, інтонувати речення, аналізувати прочитане;

 розвивати критичне мислення, зв’язність мовлення, вміння робити посильні висновки;

 виховувати почуття любові та поваги до рідного краю, почуття зацікавленості його історією та сьогоденням.

Обладнання: інтерактивна дошка, презентація, маски дійових осіб казки, 6 цеглинок LEGO.

Хід уроку

І. Організаційна частина

Вправа «Хор»

  • До-брий день!
  • До-брий день!
  • Добрий день!
  • Ві-та-є-мо!
  • Здоров’я бажаємо!
  • Посмішками звеселяємо!

ІІ. Башточка настрою.

- Чому саме такі кольори ви обрали?

ІІІ. Мовна розминка

 1. Скоромовки

 (Їхав поїздом їжак, наїжачився піджак.

 Крокодил до крокодила припливав просити мила, бо набридло крокодилу умиватися без мила.

 Хтось хитренький хитрував,нашу хвіртку поламав.

Заболіло горло у горили, бо горила багато говорила.)

 2. Розчитування

Тік так там том торт спорт старт. Дім дим дам дув здув диво слива.

3. «Добери рими»

Краса, сорока, лисичка, жирафа, гілка, олівець.

4. «Фантазери»

С-м-, С-д, -с-н-, М-ск-л-вщ-н-, -л-с--нк-в-, К-с-вщ-н- (Суми, Сад, Ясени, Москалівщина, Єлисеєнкове, Косівщина)

ІІІ. Перевірка домашнього завдання

Читання в особах казки (маски).

- Які думки та почуття викликає прочитана казка?

ІV. Фізкультхвилинка для очей

V. Повідомлення теми та мети уроку

 Передбачення

- Про що саме може йти мова у вірші?

- Що для нас Україна?

- А слова у вправі «Фантазери», на яку думку вас наштовхують?

VІ. Робота над темою уроку

1. Самостійне ознайомлення з віршем.

2. Перевірка сприймання.

- Чи справдились наші передбачення?

-  Вірш веселий, чи сумний?

- А не здалось вам, що автор ніби похваляється українськими селами?

3. Виразне читання вчителем.

4. Словникова робота.

- Якими новими словами поповните скарбничку свого словниковго запасу? (Алича, ренклоди, вертають).

5. Робота над змістом вірша.

- Які назви сіл згадуються у вірші?

- Чому їх написано з великої букви?

- Чому вертають журавлики на Україну? Їх навесні називають веселиками, бо вертаються на рідну землю.

VІІ. Фізкультхвилинка. (Музика Поль Моріа "Квіти")

-  Давайте виростимо квіти, адже українська земля вся уквітчана квітами. Станемо в коло. Уявімо в своїх долоньках маленьке зернятко. Садимо його в холодну землю. Ось теплий промінчик сонечка впав на землю та й зігрів зернятко. Проклюнувся в ньому росточок та й став проростати. Почав тягтись до сонечка. Ніжки його – корінці, ручки – росточки. Тягнуться до сонечка. Ось і квіточка стала проростати. Спинка – стеблинка, ручки – пелюстки. Повільно випрямляється квіточка. Легкий вітерець гойдає її то в один, то в другий бік. Але ніжки-корінці міцно тримаються за землю. Ніжаться квіточки на сонечку, підставляють йому свої пелюсточки, повертають голівки за сонечком.

6. Читання ланцюжком, парами, хором.

7. «Розвідники»

- Знайдіть речення зі словами «українська, землі».

8. Відновлення послідовності (6 цеглинок).

Журавлі, сливи, груші, небеса, яблука.

9. Я – дослідник, я – дослідниця.

10. Сенкан

Сад

Рідний, красивий.

Милує, зігріває, чарує.

Моє село – моя Батьківщина.

Рідна сторона

VІІІ. Підсумок уроку

Рефлексія

- Чи змінився настрій до кінця уроку?

ХОЧУ       МОЖУ       ТРЕБА

(Хочу дізнаватись нове, можу любити, треба берегти, знати історію свого села).

 

 

 

 

 

docx
Додано
2 березня 2021
Переглядів
765
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку