Ознайомити учнів з буквою Ее, її звуковим значенням, продовжити вправляння у читанні буквосполучень з вивченими буквами; дати уявлення про букву в ролі окремого слова; вдосконалювати навички звукового аналізу слів; розвивати пізнавальні інтереси, зв'язне мовлення школярів.
Тема уроку. Звук е. Буква Ее
Мета: Ознайомити учнів з буквою Ее, її звуковим значенням, продовжити вправляння у читанні буквосполучень з вивченими буквами; дати уявлення про букву в ролі окремого слова; вдосконалювати навички звукового аналізу слів; розвивати пізнавальні інтереси, зв’язне мовлення школярів.
Обладнання: абетка, буква Ее, фішки, схема речення, смайлики, предметні малюнки, набор «шість цеглинок»
Хід уроку
І. Організаційний момент. Створення емоційного настрою.
Гра «Група слів».
Пропоную групу слів (за кількістю команд), які необхідно використати при побудові зв’язного тексту. Багато з них, на перший погляд, ніяк не пов’язані за змістом, але необхідно об’єднати у невеличкий текст.
Слова подаю в двох варіантах: надруковані та у вигляді малюнків (для дітей, які ще не читають).
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку
ІІІ. Контроль, корекція та артикуляція опорних знань
1. Артикуляційна хвилинка.
Читання буквосполучень з різними емоціями.
2. Складання звуко-складових схем слів: птахи, риба, сир, коса (в групах).
[– – а – и], [– и – а], [– и -], [– о – а]. Ділять на склади і визначають наголос (у зошитах, а окремі учні біля дошки).
3. Складання речень.
Міні-підсумок.
Фізкультхвилинка.
ІV. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу
Брате, глянь,— кричить сестричка,—
Мчить на мене електричка!..
А тепер повзе в кімнату
Величезний екскаватор!..
Ой, на нас біжить кабан!..
Затули мерщій екран!—
Цок! — і вимкнув брат Антон
Телевізор «Електрон».
2. Перегляд відео «Знайомство із звуком Е»
3. Ознайомлення з буквою Ее
Бідний гребінчик!
Що з тобою сталось?
Тільки 3 зубчики з усіх і осталось.
- Ти помиляєшся, я не гребінець!
Я буква «Е». Згадав?
Ну й молодець!
* * *
Що майструє цей хлопчина?
До стовпця – аж три жердини.
- Відгадайте! – всіх зове.
Відгадали? – Буква Е!
4. Аналіз друкованої літери Ее. Місце в абетці.
5. Друкування букви е в зошитах.
Динамічна пауза.
V. Узагальнення, систематизація та закріплення вивченого матеріалу
1. Гра «Впіймай звук»
Учні мають назвати позицію букви і в словах: на початку, в середині чи в кінці?
Ескалатор, бегемот, екран, ведмідь, сонце, лелека.
2.Робота зі схемою речення.
3. Робота з Букварем, с. 51.
Фізкультхвилинка
4. Колективна робота.
Діти добирають до схем слова, що сховалися (клен, ракета, береза, веселка).
5. Вправа «Шість цеглинок». Складання речень (за схемами).
6. Робота над скоромовкою.
Летів перепел перед перепелицею, перед перепеленятами
7. Хвилинка розмальовки «Буква Е в кольорі»
8. Робота в зошитах, с. 33–34.
VІ. Підсумок уроку