Конспект інтегрованого уроку «Я досліджую світ» 1 клас
з теми «МОЇ ДОСЛІДИ. ЯКІ ВЛАСТИВОСТІ МАЄ ВОДА?»
Підготувала:
учитель вищої кваліфікаційної категорії,
педагогічне звання «старший учитель»,
Бердянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 9
Бердянської міської ради Запорізької області
Сляднєва Галина Юріївна
Мета:
Ключові компетентності: вміння висловлювати власну думку; долучатися до роботи відразу після вказівки вчителя; діяти згідно прийнятими правилами поведінки; вміння спостерігати, робити узагальнення за результатами дослідів, спостережень; співпрацювати в групі; оцінювати власну діяльність на уроці.
Очікувані результати:
Наскрізні змістовні лінії: «Екологічна безпека та сталий розвиток», «Громадянська відповідальність», «Здоров'я і безпека».
Наскрізні вміння:
Обладнання та матеріали: набір дослідника, прозорі склянки, вода в пляшках, шматочки льоду, ложки, чай у склянці, молоко в склянці, щипці, трубочки, клейонка, паперові рушники, Інтелект-карта, картки із завданнями, мнемокартки, «цеглинки LEGO», магнітно-маркерні планшети, фліпчарт, Лепбук, колаж, комікс, аудіо-контент, мультимедійна презентація, ноутбук, маркери.
Тип уроку: комбінований. Урок-дослідження.
Вид уроку: Інтегрований: природнича освітня галузь, соціальна і здоров’язбережувальна освітня галузь, громадянська освітня галузь, технологічна освітня галузь.
За формою проведення – інтегрований урок-дослідження.
Форми організації: індивідуальні, групові.
Хід уроку
І. Самовизначення до діяльності
1. Організаційний момент.
Носик – глибше дихай,
Ротик – посміхнись.
Спинки розправляйтесь,
Ручки піднімайтесь,
Нумо до роботи
Дружно всі взялись!
Я: Сьогодні урок – відкритий для всіх.
Багато гостей! То ж вітаємо їх!
Діти: Доброго ранку! Доброго дня!
Ми вам бажаєм здоров’я й добра.
2. Створення емоційного фону уроку.
- Запорукою успіху безперечно є гарний настрій і усмішка.
- Оберіть цеглинку ЛЕГО, колір якої схожий на ваш настрій. Торкніться цеглинкою цеглинки свого сусіда. Побажайте один одному гарного настрою та успіхів. Передайте свою усмішку одне одному, мені та нашим гостям.
- Отже, гарний настрій маємо й працювати починаємо.
Наш девіз: Ми Уважні
Розумні
Організовані
Кмітливі.
Вправа «Очікування»
3. Щоденні новини. Крісло автора. Вправа «Синоптик»
- Запрошую у крісло автора Надійку
оголосити спостережень хвилинку.
- Дякую, Надійко.
ІІ. Цілепокладання
1. Мотивація до навчальної діяльності.
- Вода-чарівниця сьогодні прислала на наш урок цікаву гостю, свою маленьку частинку.
Аудіо. Капітошка я весела,
Хоч не маю я оселі,
Та росла я на хмаринці,
Дощик я ношу в торбинці.
І сьогодні на урок
Я прийшла, звичайно, в срок.
Розкажу про чарівничку,
Мою родичку водичку.
- Хто це, дітки?
- Сьогодні ми продовжимо відкривати секрети води. Тема нашого уроку «Мої досліди. Які властивості має вода?»
- Наш клас перетворюється на справжню лабораторію. У нас навіть є спеціальний одяг. (Працювати будемо у групах: 1 група «Дослідники», 2 група «Шукачі», 3 група «Науковці», 4 група «Винахідники»).
3. Складання плану уроку.
ІІІ. Цілереалізація
- Увага на екран, подивіться, що ваші мами тримають в руках.
- Скажіть, це вода чи ні? Чому? Лід і сніг – це вода в….., вода – в….., у чайнику вода перетворилася на…..
А тепер увага завдання: Поєднайте зображений об’єкт з відповідним станом води: твердий, рідкий, водяна пара.
Поповніть гілочку «Стани води» на Інтелект-карті
Презентація роботи груп.
Фізкультхвилинка. Краплинка задоволена вашою роботою і пропонує перепочити. (Пантоміма)
Чисту воду можна пити – ось так.
У воді можна бродити – ось так.
Можна плескатись, купатись – ось так.
Рано-вранці умиватись – ось так.
Можна плавати, пірнати – ось так.
Можна квіти поливати – ось так.
Можна ротик полоскати – ось так.
І з м’ячем у річці гратись – ось так. (Перепочили і тихенько сіли)
Дослідницьке проектування. Визначення властивостей води.
Згадаємо наші «Правила дослідника».
Отже, дотримуємося наших правил.
Дослідимо властивості води в рідкому стані
Дослідимо властивості води в твердому стані.
Опустимо лід у воду? Що сталося? Чому? Чи має лід форму?
1) Презентація роботи в групах щодо визначення властивостей води. Дидактичні картки
(заповнюється гілка «Властивості води» Інтелект-карти).
Висновки.
«Комікс» – вода в пароподібному стані. (Комікс «Чайник, що кипить») (відео)
Висновок.
Фізкультхвилинка. Активність «Кольорові слова»
«Кольорові слова» пропонує скласти Краплинка.
- Яке з цих слів головне?
- Ви неперевершені. Краплинка задоволена.
4. Введення нового способу дій у систему знань і повторень.
Вода в рідкому стані прозора. (Так)
Вода в рідкому стані має запах. (Ні)
Вода в рідкому стані не має форми (Так)
Вода у твердому стані не має форму (Ні)
Кубики льоду, сніжинки, іній, бурулька – це вода у твердому стані (Так)
Моделювання. Скласти Капітошку з геометричних фігур.
ІV. Рефлексія навчальної діяльності. Підсумки уроку. «Бал краплинок». Активність «Незакінчене речення»
- Сьогодні на уроці ми досліджували властивості води, навчилися використовувати отримані знання при складанні Інтелект-карти та поповнили наш Лепбук цікавинками про воду.
Краплинка запрошує всіх на Бал. Прикріпіть свою Крапельку і продовжіть речення.
- Я знаю…
- Я навчилася…
- Я вмію…
- Мені сподобалось…
- Вдома я розкажу батькам…
Ми впоралися із завданнями Краплинки. Вдячна вам за плідну і активну роботу на уроці. Ви розумники, супер!
Закінчився наш урок. Піднялись ще на один крок.
Стали ми мудріші. Про водичку взнали більше.
Що може різною ставати,
Й людям всім допомагати.
Дуже нам вона потрібна.
Тож давайте берегти, адже всі у світі знають,
Що без чистої води - НІ ТУДИ І НІ СЮДИ!