Клас – 2-А Урок № 2 16.09.2020
Тема семестру: Світ музичних творів
Тема уроку: Здраствуй рідна школо. Вокальна музика.
Тип уроку: заглиблення в тему
Зміст уроку: познайомити дітей із вокальною музикою
Матеріал уроку: 1) розспівка «Тук-тук чобіток», Е. Гріг
«Ранок» частинка
2) вокальна робота: «Здраствуй рідна
школо» cлова: Н. Іванової, музика:
А. Олійнікової
3) слухання: Е. Гріг «Ранок»(у виконанні
фортепіано, у виконанні симфонічного
оркестру)
Мета уроку: навчальна: дати поняття «вокальна
музика»,
розвивальна:
розвивати ритмічний слух, увагу;
продовжувати формувати вміння
сприймати музику як виражальне мистецтво;
вдосконалювати вокальні навички;
виховна: прищеплювати учням
любов до музики.
Обладнання: Відеоматеріал,
музичний інструмент, портрети
композиторів.
План уроку
I. Організаційний момент – 2 хв.
II. Слухання музики – 10 хв.
III. Фізкультхвилинка – 2 хв.
IV. Вокально-хорова робота:
1) Розспівування – 5 хв.
3) Робота над піснею – 24 хв.
V. Підсумок – 1 хв.
VI. Оцінювання – 1 хв.
VII. Домашнє завдання – 1 хв.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
- Діти, який в нас зараз урок? (Музичне мистецтво)
- Давайте з вами привітаємося як справжні музиканти. (Музичне вітання «Добрий день»)
II. СЛУХАННЯ МУЗИКИ
- На минулому уроці ми вивчили що таке інструментальна музика.
- Що таке інструментальна музика?(відповіді дітей)
- Інструментальна музика – це музика яку виконують на музичних інструментах.
- Сьогодні на уроці ми з вами послухаємо музику яку написав композитор Едвард Гріг .
- Ось подивіться його портрет.
- Едвард Гріг- відомий норвезький композитор
Він народився– 15червня 1843-го року. Гріг був композитором яскравого національного типу. У його творчості переважають малі, переважно ліричні інструментальні форми, у яких і написано більшість його фортепіанних і оркестрових п'єс, а також пісенний жанр.
- От сьогодні ми послухаємо музику яку написав цей композитор. І називається вона «Ранок»
- Сядьте рівненько, руки покладіть на коліна. Слухайте уважно який характер має музика. (слухають Е. Гріг «Ранок» у виконанні фортепіано https://www.youtube.com/watch?v=GqQIYUL_N6E )
- Тож який характер має музика?
- Хто є автором цієї музики?
- А який музичний інструмент ви чуєте?
- Давайте послухаємо ще раз, і звернемо увагу на музичний інструмент? (повторне слухання Е. Гріг «Ранок»у виконанні фортепіано)
- Зараз ми послухаємо ще одну пісню, і потім визначимо чи схожі вони. (слухаємо Е. Гріг «Ранок» у виконанні симфонічного оркестру https://www.youtube.com/watch?v=10WMteUK7fA )
- Чи схожа ця пісня з попередньою?
- А чим вони відрізняються?
- Послухаємо ще раз, звертаючи увагу на музичні інструменти які звучать. (повторне слухання Е. Гріг «Ранок» у виконанні симфонічного оркестру)
- Тож скільки інструментів виконує цю пісню?
- Ви праві. Цю версію виконує оркестр.
- Діти, то як називається музичний твір який ми тільки що слухали ?
- А хто написав музику? Скажемо разом….
- Діти, а чи знаєте ви що таке вокальна музика?
- Вокальна музика - це музика яку співають.
- Давайте повторимо разом що таке вокальна музика. ( говорять разом )
- Ось зараз ми попрацюємо над вокальною музикою.
III. Фізкультхвилинка
Але спочатку трішки відпочинемо. Для цього нам треба виконати рухи під музику. Увага на екран.(музична фізкультхвилинка https://www.youtube.com/watch?v=0meG5Pn_iOI )
IV. Вокально-хорова робота
- А зараз ми з вами продовжимо вивчати пісеньку, але для початку треба розспіватися.
- А зараз спробуємо відтворити мелодію «Ранок» на склад «ла»
- Спочатку послухайте як проспіваю я, запам’ятовуйте мелодію.(Граю і співаю.)
- Тепер співаємо разом. Ось перша нота, почали. (Граю і співаю разом з дітьми.)
- Давайте заспіваємо ще раз чіткіше промовляючи слова. Ось перша нота, почали.
- А тепер заспіваємо красиво і дзвінко. Ось перша нота, почали. (Співаємо.)
Розспівка на двох нотах «Тук-тук чобіток».
- Послухайте пісеньку і скажіть про що в ній розповідається. (Граю і співаю.)
- Діти про що розповідається в пісеньці?
- Слухайте ще раз, запам’ятовуйте слова та мелодію.(Граю і співаю.)
- Тепер співаємо разом. Ось перша нота, почали.(Граю і співаю разом з дітьми.)
- Давайте заспіваємо ще раз чіткіше промовляючи слова. Ось перша нота, почали.
- А тепер заспіваємо красиво і дзвінко. Ось перша нота, почали. (Співаємо.)
- Ми вивчили пісеньку. А чи є тут довгі і короткі звуки. Зараз ми будемо співати і відплескувати довгі та короткі звуки. Спочатку подивіться як це зроблю я. А тепер давайте разом відплескаємо мелодію. (Відплескуємо)
2) Робота над піснею.
- Діти а яку пісеньку ми почали вчити на минулому уроці?
- Отже сьогодні ми продовжимо її вивчати.
- Зараз я вам її нагадаю. Слухайте уважно. (граю і співаю перший і другий куплети)
- А зараз давайте спробуємо заспівати разом перший куплет. Осі перша нота, почали.(співаємо)
- Добре, а тепер спробуємо заспівати чіткіше промовляючи слова. (співаємо ще раз)
- А тепер спробуємо заспівати разом приспів. Осі перша нота, почали. (співаємо)
- А тепер спробуємо заспівати перший куплет і приспів разом. (співаємо)
- Добре, а тепер спробуємо заспівати дзвінкіше. (співаємо ще раз)
- А тепер послухайте другий куплет. (граю і співаю останній куплет)
- А зараз давайте спробуємо заспівати разом другий куплет. Осі перша нота, почали.(співаємо другий куплет).
- Добре, а тепер спробуємо заспівати чіткіше промовляючи слова. (співаємо ще раз)
- Добре, а тепер спробуємо заспівати дзвінкіше. (співаємо ще раз)
- А тепер спробуємо заспівати всю пісню. (співаємо)
- А тепер заспіваємо всю пісню стоячи, гарно, чітко, красиво. (співаємо)
V.Підсумок
- Як називається пісня яку ми вивчили?
- А що ще робили? (слухали музику)
- Який музичний твір ми сьогодні слухали?
- Хто виконував прослухані твори?
- А що таке вокальна музика ?
- Які паузи ви запам’ятали?
VI. Оцінювання
- Всі сьогодні дуже гарно попрацювали, тому поплескаємо собі в долоньки.
VII. Домашнє завдання
- Домашнім завданням буде проспівати пісеньку вдома своїм близьким.
Клас – 2-А Урок № 3 23.09.2020
Тема семестру: Світ музичних творів
Тема уроку: Осінні враження. Календарно обрядові
пісні. Вивчення пісні два півника.
Тип уроку: заглиблення в тему
Зміст уроку: познайомити дітей із народними піснями,
календарно- обрядовими піснями
Матеріал уроку: 1) розспівка: «Тук-тук чобіток», «Вийди
вийди сонечко»;
2) вокальна робота: «Два півники»
українська народна пісня
3) слухання: вийшли в поле косарі (у
виконанні дитячого хору, у виконанні
чоловічого хору )
Мета уроку: навчальна: дати поняття «календарно
обрядові пісні»,
розвивальна:
розвивати ритмічний слух, увагу;
продовжувати формувати вміння
сприймати музику як виражальне мистецтво;
вдосконалювати вокальні навички;
виховна: прищеплювати учням
любов до музики.
Обладнання: Відеоматеріал, музичний інструмент.
План уроку
I. Організаційний момент – 2 хв.
II. Слухання музики – 10 хв.
III. Фізкультхвилинка – 2 хв.
IV. Вокально-хорова робота:
1) Розспівування – 5 хв.
3) Робота над піснею – 24 хв.
V. Підсумок – 1 хв.
VI. Оцінювання – 1 хв.
VII. Домашнє завдання – 1 хв.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
- Діти, який в нас зараз урок? (Музичне мистецтво)
- Давайте з вами привітаємося як справжні музиканти. (Музичне вітання «Добрий день»)
II. СЛУХАННЯ МУЗИКИ
- Яка зараз пора року?
- Осінь пора збору врожаю. Здавна на допомогу хліборобам приходили пісні. Їх автором є народ, тому вони отримали назву народні пісні. Їх виконують під час різних свят і обрядів.
- А хто знає що таке календарно-обрядові пісні?
- Календарно-обрядові пісні — це пісні, які виконують під час народних обрядів, приурочених до календарних свят.
- Які календарно-обрядові піісні ви знаєте?
- Сьогодні ми послухаємо пісні, які співають під час жнив Жниварські пісні.
- Сядьте рівненько, руки покладіть на коліна. Слухайте уважно який характер має музика. (слухають «Вийшли в поле косарі» у виконанні дитячого хору https://www.youtube.com/watch?v=I9uvOuBtJpM )
- Тож який характер має музика?
- Про що йдеться в пісні
- Хто є автором цієї музики?
- Давайте послухаємо ще раз, і звернемо увагу на те, хто її виконує ? (повторне слухання «Вийшли в поле косарі» у виконанні дитячого хору)
- Як ви гадаєте, хто її виконує?
- Зараз ми послухаємо ще одну пісню, і потім визначимо чи схожі вони. (слухаємо «Вийшли в поле косарі» у виконанні чоловічого хору https://www.youtube.com/watch?v=XqRwzrfRVg4 )
- Чи схожа ця пісня з попередньою?
- А чим вони відрізняються?
- Послухаємо ще раз, звертаючи увагу на те з якою емоцією звучить пісня. (повторне слухання«Вийшли в поле косарі» у виконанні чоловічого хору)
- Тож чи змінився її характер?
- Діти, то як називається музичний твір який ми тільки що слухали ?
- А хто її написав?
- А зараз ми почнемо вчити нову пісеньку.
III. Фізкультхвилинка
Але спочатку трішки відпочинемо. Для цього нам треба виконати рухи під музику. Увага на екран.(музична фізкультхвилинка https://www.youtube.com/watch?v=0meG5Pn_iOI )
IV. Вокально-хорова робота
- А тепер ми з вами почнемо вивчати пісеньку, але для початку треба розспіватися.
1) Розспівування.
Розспівка на двох нотах «Тук-тук чобіток».
- Послухайте пісеньку і скажіть про що в ній розповідається. (Граю і співаю.)
- Діти про що розповідається в пісеньці?
- Тепер співаємо разом. Ось перша нота, почали.(Граю і співаю разом з дітьми.)
- Давайте заспіваємо ще раз чіткіше промовляючи слова. Ось перша нота, почали.
- А тепер заспіваємо красиво і дзвінко. Ось перша нота, почали. (Співаємо.)
- А зараз послухайте ще одну пісеньку і скажіть про що в ній розповідається. (Граю та співаю уривок з пісні «Вийди-вийди сонечко».)
- Діти про що розповідається в пісні?
- Слухайте ще раз, запам’ятовуйте слова та мелодію. (Граю і співаю.)
- Тепер давайте заспіваємо разом з вами. Ось перша нота, почали. (Співаємо.)
- А зараз співаємо ще раз, дзвінко та чітко промовляючи слова.
2) Робота над піснею.
- Сьогодні ми почнемо вчити нову пісеньку. Вона народна, тобто її автором є народ.
- Зараз я вам її заспіваю. Слухайте уважно і потім скажете про що в ній розповідається. (граю і співаю всю пісню)
- Про що розповідається в пісні?
- Зараз я проспіваю перший куплет, а ви запам’ятовуйте мелодію і слова. (граю і співаю перший куплет)
- А зараз давайте спробуємо заспівати разом перший куплет. Осі перша нота, почали.(співаємо)
- Добре, а тепер спробуємо заспівати чіткіше промовляючи слова. (співаємо ще раз)
- Зараз я проспіваю другий куплет, а ви запам’ятовуйте мелодію і слова. (граю і співаю другий куплет)
- А тепер спробуємо заспівати разом. Осі перша нота, почали. (співаємо)
- А тепер спробуємо заспівати перший куплет і другий куплети разом. (співаємо)
- Добре, а тепер спробуємо заспівати дзвінкіше. (співаємо ще раз)
- А тепер послухайте третій куплет. (граю і співаю останній куплет)
- А зараз давайте спробуємо заспівати разом третій куплет. Осі перша нота, почали.(співаємо другий куплет).
- Добре, а тепер спробуємо заспівати чіткіше промовляючи слова. (співаємо ще раз)
- А тепер спробуємо заспівати всю пісню. (співаємо)
- А тепер заспіваємо всю пісню стоячи, гарно, чітко, красиво. (співаємо)
V.Підсумок
- Як називається пісня яку ми вивчили?
- А що ще робили? (слухали музику)
- З яким видом пісень ми познайомилися?
- Що таке календарно- обрядові пісні?
- Які календарно- обрядові пісні ви запам’ятали?
- Як називається музичний твір який ми сьогодні слухали?
- Хто є його автором ?
VI. Оцінювання
- Всі сьогодні дуже гарно попрацювали, тому поплескаємо собі в долоньки.
VII. Домашнє завдання
- Домашнім завданням буде проспівати пісеньку вдома своїм близьким.
Клас – 2-А Урок № 4 30.09.2020
Тема семестру: Світ музичних творів
Тема уроку: Осінні враження. Ритм. Тривалість нот.
Вивчення пісні кап-кап.
Тип уроку: заглиблення в тему
Зміст уроку: познайомити дітей із ритмом,
тривалістю нот
Матеріал уроку: 1) розспівка «Кумо, кумо, що варила?»,
«Вийди вийди сонечко»;
2) вокальна робота: «Кап кап»
Слова і музика Н. Май
3) слухання: П. Чайковський «Осіння
пісня»
Мета уроку: навчальна: дати поняття «ритм»,
«Тривалість нот»
розвивальна:
розвивати ритмічний слух, увагу;
продовжувати формувати вміння
сприймати музику як виражальне мистецтво;
вдосконалювати вокальні навички;
виховна: прищеплювати учням
любов до музики.
Обладнання: Відеоматеріал, музичний інструмент,
портрет композитора , підручник мистецтво
О. Калініченко.
План уроку
I. Організаційний момент – 2 хв.
II. Слухання музики – 10 хв.
III. Фізкультхвилинка – 2 хв.
IV. Вокально-хорова робота:
1) Розспівування – 5 хв.
2) Музична грамота – 3 хв.
3) Робота над піснею – 15 хв.
V. Музична грамота – 5 хв.
VI. Підсумок – 1 хв.
VII. Оцінювання – 1 хв.
VIII. Домашнє завдання – 1 хв.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
- Діти, який в нас зараз урок? (Музичне мистецтво)
- Давайте з вами привітаємося як справжні музиканти. (Музичне вітання «Добрий день»)
II. СЛУХАННЯ МУЗИКИ
- Яка зараз пора року?
- Полями, лісами, містами і селами Тихо йде осінь... Листочки кружляють і виконують свій танець, а вітерець співає пісню. Інколи накрапає дощик...
- Сьогодні на уроці ми з вами послухаємо пісню яка називається «Осіння пісня». Автором музики є Петро Ілліч Чайковський.
- Ось подивіться його портрет.
- Петро Ілліч Чайковський відомий російський композитор. Він народився– 25 квітня 1840-го року.
- А зараз сядьте рівненько, руки покладіть на коліна заплющте очі слухайте уважно музику й уявіть осінній краєвид. (слухають «осіння пісня» П. Чайковський https://www.youtube.com/watch?v=_M6NLLcLaWA )
- Яку картину ви уявили?
- Який танок виконує королева осені Швидкий чи повільний?
- Яку мелодію вітру ти уявляєш сумну чи веселу?
- Чи може музика розповісти нам про осінь?
Послухаємо ще раз, звертаючи увагу на те, яка це музика інструментальна чи вокальна. (повторне слухання «осіння пісня» П. Чайковський)
- Якою є щойно прослухана тобою музика — вокальною
чи інструментальною?
- Чому цей твір назвали піснею?
- На якому інструменті його виконують?
- Про що може розповісти ця музика, якщо мелодію заспівати зі словами?
- Діти, то як називається музичний твір який ми тільки що слухали ?
- А хто її написав?
- А зараз ми почнемо вчити нову пісеньку.
III. Фізкультхвилинка
Але спочатку трішки відпочинемо. Для цього нам треба виконати рухи під музику. Увага на екран.(музична фізкультхвилинка https://www.youtube.com/watch?v=0meG5Pn_iOI )
IV. Вокально-хорова робота
- А тепер ми з вами почнемо вивчати пісеньку, але для початку треба розспіватися.
- Послухайте вже знайому вам пісеньку і згадайте про що в ній розповідається. (Граю та співаю уривок з пісні «Вийди-вийди сонечко».)
- Діти про що розповідається в пісні?
- Тепер давайте заспіваємо разом з вами. Ось перша нота, почали. (Співаємо.)
- А зараз співаємо ще раз, дзвінко та чітко промовляючи слова.
Розспівка на двох нотах «Кумо, кумо, що варила?».
- Послухайте пісеньку і скажіть про що в ній розповідається. (Граю і співаю.)
- Діти про що розповідається в пісеньці?
- Слухайте ще раз, запам’ятовуйте слова та мелодію.(Граю і співаю.)
- Тепер співаємо разом. Ось перша нота, почали.(Граю і співаю разом з дітьми.)
- Давайте заспіваємо ще раз чіткіше промовляючи слова. Ось перша нота, почали.
- А тепер заспіваємо красиво і дзвінко. Ось перша нота, почали. (Співаємо.)
- Ми вивчили пісеньку. А чи є тут довгі і короткі звуки. Зараз ми будемо співати і відплескувати довгі та короткі звуки. Спочатку подивіться як це зроблю я. А тепер давайте разом відплескаємо мелодію. (Відплескуємо.)
2) Музична грамота
- Хто знає що ми робили коли плескали у долоні?
- Ми відплескували ритм. Ритм – це чергування коротких і довгих нот.
- Отже виявляється ноти мають довжину? Довжина нот називається тривалістю.
- Розглянемо малюнок на с.18
2) Робота над піснею.
- Сьогодні ми почнемо вчити нову пісеньку. Слова і музику до неї написала сучасна співачка та композиторка Н.Май.
- Зараз я вам її заспіваю. Слухайте уважно і потім скажете про що в ній розповідається. (граю і співаю всю пісню)
- Про що розповідається в пісні?
- Зараз я проспіваю перший куплет, а ви запам’ятовуйте мелодію і слова. (граю і співаю перший куплет)
- А зараз давайте спробуємо заспівати разом перший куплет. Осі перша нота, почали.(співаємо)
- Добре, а тепер спробуємо заспівати чіткіше промовляючи слова. (співаємо ще раз)
- Зараз я проспіваю приспів , а ви запам’ятовуйте мелодію і слова. (граю і співаю приспів)
- А тепер спробуємо заспівати разом. Осі перша нота, почали. (співаємо)
- А тепер спробуємо заспівати перший куплет і приспів разом. (співаємо)
- Добре, а тепер спробуємо заспівати дзвінкіше. (співаємо ще раз)
- А тепер послухайте другий куплет. (граю і співаю останній куплет)
- А зараз давайте спробуємо заспівати разом другий куплет. Осі перша нота, почали.(співаємо другий куплет).
- Добре, а тепер спробуємо заспівати чіткіше промовляючи слова. (співаємо ще раз)
- А тепер спробуємо заспівати всю пісню. (співаємо)
- А тепер заспіваємо всю пісню стоячи, гарно, чітко, красиво. (співаємо)
V. Музична грамота – 5 хв.
Гра « Мелодія дощику»
VІ.Підсумок
- Як називається пісня яку ми вивчили?
- Хто є її автором?
- А що ще робили? (слухали музику)
- Яку саме пісню ми слухали?
- Хто є її автором?
- Що ще ми навчилися робити?(відплескувати ритм)
- Що таке ритм?
- Що нового ми дізналися про ноти?
- Які тривалості нот запам’ятали?
VIІ. Оцінювання
- Всі сьогодні дуже гарно попрацювали, тому поплескаємо собі в долоньки.
VIІI. Домашнє завдання
- Домашнім завданням буде проспівати пісеньку вдома своїм близьким.
Клас – 2-А Урок № 5 16.09.2020
Тема семестру: Світ музичних творів
Тема уроку: Барвисті ритми. Танець «Аркан»
Тип уроку: заглиблення в тему
Зміст уроку: познайомити дітей із особливостями
народного танцю «Аркан»
Матеріал уроку: 1) розспівки «Кумо, кумо що варила »,
«Притаївся Васька кіт»
2) вокальна робота: французька народна
пісня «Танок каченят»
3) слухання: Український народний танець
«Аркан»
Мета уроку: навчальна: дати поняття «танець»,
розвивальна:
розвивати ритмічний слух, увагу;
продовжувати формувати вміння
сприймати музику як виражальне мистецтво;
вдосконалювати вокальні навички;
виховна: прищеплювати учням
любов до музики.
Обладнання: Відеоматеріал, музичний інструмент,
підручник мистецтво О. Калініченко.
План уроку
I. Організаційний момент – 2 хв.
II. Слухання музики – 10 хв.
III. Фізкультхвилинка – 2 хв.
IV. Вокально-хорова робота:
1) Розспівування – 5 хв.
3) Робота над піснею – 24 хв.
V. Підсумок – 1 хв.
VI. Оцінювання – 1 хв.
VII. Домашнє завдання – 1 хв.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
- Діти, який в нас зараз урок? (Музичне мистецтво)
- Давайте з вами привітаємося як справжні музиканти. (Музичне вітання «Добрий день»)
II. СЛУХАННЯ МУЗИКИ
-Сьогодні у нас не звичайний урок .
- Подивіться на веселого хлопчика у підручнику на сторінці 22.
- Прочитайте що нам каже хлопчик. (один учень читає)
- Аркан— український народний чоловічий танець, поширений серед гуцулів, в Івано-Франківській, Чернівецькій та Закарпатській областях.
- От сьогодні ми послухаємо музику та подивимося як танцюють «Аркан»
- Сядьте рівненько, руки покладіть на коліна. Увага на єкран (дивляться https://www.youtube.com/watch?v=oVhTz86P4II )
- Який настрій викликає музика цього танцю?
- На яких музичних інструментах його виконують?
- Зверни увагу, як танцівники рухаються колом або півколом.
- Одже що ми сьогодні подивилися?
- Як називається цей танок?
- Де танцюють цей танок ?
III. Фізкультхвилинка
Але спочатку трішки відпочинемо. Для цього нам треба виконати рухи під музику. Увага на екран.(музична фізкультхвилинка https://www.youtube.com/watch?v=0meG5Pn_iOI )
IV. Вокально-хорова робота
- А тепер ми як завжди почнемо з поспівок.
1) Розспівування.
- Послухайте вже знайому вам пісеньку і згадайте про що в ній розповідається. (Граю і співаю «Кумо, кумо, що варила?».)
- Послухайте пісеньку і пригадайте про що в ній розповідається. (Граю і співаю.)
- Діти про що розповідається в пісеньці?
- Тепер співаємо разом. Ось перша нота, почали.(Граю і співаю разом з дітьми.)
- Давайте заспіваємо ще раз чіткіше промовляючи слова. Ось перша нота, почали.
- А тепер заспіваємо красиво і дзвінко. Ось перша нота, почали. (Співаємо.)
- Ми вивчили пісеньку. А чи є тут довгі і короткі звуки. Зараз ми будемо співати і відплескувати довгі та короткі звуки. Спочатку подивіться як це зроблю я. А тепер давайте разом відплескаємо мелодію. (Відплескуємо.)
- Послухайте ще одну пісеньку і скажіть про що в ній розповідається. «Притаївся Васька кіт».
- Про що розповідається в пісні?
- А тепер послухайте ще раз, запам’ятовуйте мелодію і слова пісні. (Граю і співаю.)
- Давайте заспіваємо ще раз чіткіше промовляючи слова. Ось перша нота, почали.
- Чи помітили ви як рухається мелодія? Давайте співати та показувати напрям мелодії рукою.(співаю і показую)
- А тепер спробуємо разом зі мною.(співають і показують)
- А тепер я буду грати, а ви співайте і показуйте. (співають і показують)
2) Робота над піснею.
- Сьогодні у нас не звичайний урок а танцювальний.
- Послухайте пісню та скажіть про що в ній розповідається.
( танок маленьких каченят https://www.youtube.com/watch?v=xKHk83UkLZs&list=LLbj3-WZFKnAbzPWhTN2-VSg&index=149)
- Хто впізнав цю пісеньку?
- Так, це французька народна пісня танок маленьких каченят
- Я впевнена що всі знають слова цієї пісеньки. Хто забувся зверніть увагу на сторінку 23. Там є текст пісні.
- А зараз давайте спробуємо заспівати разом перший куплет. (співаємо)
- А зараз давайте спробуємо заспівати разом приспів. (співаємо)
- А зараз давайте спробуємо заспівати разом другий куплет і приспів. (співаємо)
- Я бачу у нас дуже гарно виходить. Спробуємо заспівати пісеньку до кінця.
- А тепер спробуємо заспівати всю пісню разом з рухами.
- Підводьтеся з своїх місць. Співаємо і повторюємо рух за мною.
V.Підсумок
- Що нового ми дізналися?
- Як називається танок який ми дивилися на сьогоднішньому уроці?
- Де танцюють цей танок ?
VI. Оцінювання
- Всі сьогодні дуже гарно попрацювали, тому поплескаємо собі в долоньки.
VII. Домашнє завдання
- Домашнім завданням буде проспівати пісеньку вдома своїм близьким.
1