Прикметник
І червона, й соковита, |
Кавунчики дрібненькі, |
Знаєте, дітки, що? Ви ніколи не плачте! А то раз в __________ день гуляла в __________ лісі з братиком. Вони посварилися і дівчинка заплакала. Сльози кап-кап на землю та на насіннячко. Та такі _________ сльози. От і виросла з того насіннячка ____________ та __________ кисличка. ( О. Іваненко)
Довідка : гірка, терпка, сонячний, весняному, гіркі.
Лісова казка
Блакитна хатка стояла на краю лісу. Там жив старий дідусь, що доглядав ліс та і невеликий садок коло своєї хати. Він добре знав усіх у лісі. Міг з ким завгодно розмовляти. Ось і зараз сидів на призьбі і розмовляв з бджолами по – бджолиному, з жуками – по жучиному, з мурашками - по мурашиному….
(За О. Іваненко)
Випиши іменники разом з прикметниками, визнач рід.
Чижики звили собі гніздо на найвищій гілці найвищої сосни. Вони не були горді і не хотіли жити вище від усіх. Навпаки вони були привітні з усіма пташками. Завжди бадьорі, співучі. Просто їм здавалося, що на горі буде весело й хороше. Так вили гнізда всі чижі. (За О. Іваненко)
Запитання :
шаровари ночви цимбали постоли
1) Сам маленький, а шуба д..р..в..яна. (ріхГо)
2) Круглий, як куля, з..л..ний, як трава, ч..рвоний, як кров, соло..кий, як мед. (вунКа)
7. Спиши текст. Постав прикметники у відповідний відмінок. Виділи закінчення прикметників.
У козаків –запорожців був (давній) звичай. Біля всякого (статечний) козака були один або більше хлопців – недолітків. Ті хлопці в давні часи звалися джурами. Джура доглядав коня та зброю свого (названий) батька-запорожця. Ходив разом із ним у (далекий) походи.
Такі хлопці зазнавали (багатий) пригод та небезпеки. Гартувались, набували (великий) хисту й ставали (справжній) козаками.
За А. Кащенком