Мета: закріпити і систематизувати ділення багатоцифрових чисел;
повторити обчислення складних рівнянь по компонентах дій та задач на знаходження частини;
сприяти виправленню помилок на основі рефлексії особистої діяльності;
розвивати вміння лаконічно висловлювати свої думки;
виховувати почуття взаємодопомоги і взаємовиручки.
Обладнання: інтерактивна дошка, картки учасників гри,
1
4 клас. Математика. Вчитель: Гладунська Н.М. Математичний аукціон.
Тема: Ділення багатоцифрових чисел.
Мета: закріпити і систематизувати ділення багатоцифрових чисел;
повторити обчислення складних рівнянь по компонентах дій та задач на знаходження частини;
сприяти виправленню помилок на основі рефлексії особистої діяльності;
розвивати вміння лаконічно висловлювати свої думки;
виховувати почуття взаємодопомоги і взаємовиручки.
Обладнання: інтерактивна дошка, картки учасників гри,
Хід уроку
1.Самовизначення до діяльності.
Потрібна математика весь час
Тобі, мені і кожному із нас.
Думки упорядкує і життя,
І мудрості сприяє набуття.
- Тема уроку залишається та ж…Яка?
(Ділення багатоцифрових чисел)
- Що нам допоможе в обчисленні?(Спосіб підбору, прикидка, зв'язок множення і ділення,..)
2.Актуалізація знань.
- Виконайте дії і запишіть відповіді. Що цікавого ви помітили?
1:1+0:428+428:1=
2098· 0+1·(207+0:4267)+422:1=
930-4·(25 – 0) - 732:732=
- Установіть закономірність і продовжіть ряд на чотири числа. Якщо ви правильно виконаєте,то нам відкриється назва гри, в яку пропоную пограти.
(429, 629, 829, 1029, 1229, 1429, 1629)
А У К Ц І О Н
- Так – це математичний аукціон.
- Що ж таке «аукціон»?
Аукціон – спеціально організований і періодично діючий ринок продажу товарів у визначений час і в визначеному місці.
Учасники аукціону – аукціонери;
особа, що проводить аукціон – аукціонник;
об'єкти аукціону – товари, які розділяються на лоти.
Нагадаю – у нас урок математики, тому лоти – це математичні завдання.
Оголошую стартову ціну кожного лота – 12 балів. Якщо ви не можете «взяти» цей лот за таку ціну, вам скидається «ціна» і надається підказка. У нас аукціон із зниженням ціни.
3.Узагальнення утруднень.
Заздалегідь вам роздали «рекламу» наших лотів(картки з завданнями)
У вас на столах є таблички з цифрами 9,6,. Це ваша цінова пропозиція.
- Ну що ж, умову пояснила, починаємо!
3)Сприйняття та осмислення нового матеріалу. Проведення аукціону.
- Пропонується перший лот «Розминочний»
- Розставити дужки так, щоб рівність стала правильною:
4 х 12 + 18:6+3=50
Підказка: суму чисел взяти в дужки – 9 балів; другу суму чисел взяти в дужки – 6 балів.
- Продається другий лот «Числовий»
Не забувайте, «Математика – це мова + міркування.»
- Знайди помилки в розв’язанні прикладів. Зроби прикидку та розв’яжи ці приклади правильно.(Підручник, с.43)
Підказка (Методичка, с.69)
- Продається третій лот – «Зоологічний»
-Визначте висоту й довжину та масу(в кг) найбільшої на землі тварини – слона. (Підручник, с.44)
Підказка (750 см,…450 см,.. 6000 кг)
- Продається четвертий лот – «Задачний»
- Пам’ятайте, для розв’язування задач не достатньо лише одних знань, необхідна уява і кмітливість. З чого починається розв’язування задачі?(З аналізу умови). Прочитали чи прослухали неуважно – от і загубили головну ниточку. Перевіримо, які ви уважні…Розминка.
А)Супутник Землі робить перший оберт за 1 годину 40 хвилин, а другий – за 100 хвилин. Як це пояснити?(1год.40хв=100хв)
Б)З Києва до Одеси потяг рухався зі швидкістю 60 км/год, з Одеси до Києва 40 км/год. Який потяг буде далі від Києва в момент зустрічі?(на одинаковій)
Молодці!!!
Задача: У двох пачках 160 зошитів, причому в одній із них на 20 зошитів більше, ніж у другій. Скільки зошитів у кожній пачці?
Підказка: схема до задачі – 9, план розв’язування – 6.
- Продається п’ятий лот – «Рівняння»
(Підручник, с.45)
(х:12)·144 – 712=13688
Підказка – порядок дій - 9, ділення на 144 – 6.
- За гарну роботу, шостий лот я вам дарую. Називається він «Жартівливий»
* Вчитель:
- Спробуйте розв’язати задачу.
За хвилину піднімається рука.
- Що вже зробив?
- Ні,- відповів учень,- спробував.
*Вчитель до батька:
- Ваш син чомусь млявий, майже спить на уроках математики.
Батько на те:
- Може в ньому «дрімає» талант до цього предмета?
- То ж, щоб розбудити талант в тих, в кого він ще дрімає, я пропоную таке домашнє завдання: урок 14, №5(а), №7.
4)Підсумок уроку.
Вправа «Закінчи речення»:
- Сьогодні на уроці мені сподобалось тому, що…
- Найцікавіше завдання на уроці було…
- Найскладнішим для мене було…
- Сьогодні урок навчив мене…
- Я зрозумів, що мені ще треба попрацювати над…