Презентацію складено за піручником О.І.Пометун Прочитай підручник § 18 стор. 100-105. Відеоурок за цим матеріалом можна переглянути тут:
https://youtu.be/8egD7tfd-m8
Друга світова війна розпочалася нападомнацистської Німеччини на Польщу 1 вересня 1939 року. У 1939–1941 рр. Німеччина та її союзники захопили територію більшості країн Європи. Північна Африкасушамореєвропейський фронт. Воєнні діїАзія
Номер слайду 3
Здобути перемогу над нацистською Німеччиною вдалося об'єднаними зусиллями багатьох країн. У 1939–1940 рр., західноукраїнські землі, щоперебували у складі Польщі та Румунії, були приєднані до СРСР. Нападом військ нацистської Німеччини на СРСР 22 червня 1941 р. розпочалася німецько-радянська війна, яка охопила всю територію України. Вигнання нацистів та їх союзників з української землі розпочалося взимку 1942–1943 рр. і тривало майже два роки - до жовтня 1944 р.
Номер слайду 4
Нині в Україні 8 травня відзначаютьяк День пам’яті та примирення, 9 травня — День Перемоги над нацизмом. Поразка Японії — союзниці Німеччини —2 вересня 1945 р. означала остаточне завершення Другої світової війни. Бойові дії проти Німеччини та її союзників в Європі закінчилися 8 травня 1945 р., коли нацистська Німеччина визнала поразку і капітулювала.
Номер слайду 5
Нацистипредставники та прибічники політичної партії Німеччини, які підтримували її лідера Адольфа Гітлера і сповідували ідею належності німецької нації до вищої раси та її зверхності над іншими націями і народами. Геттовідокремлена частина міста, куди під час війни примусово відселяли єврейське населення, зокрема і в Україні. Концтаборимісця ув’язнення військово-полонених і цивільних осіб під час війни
Номер слайду 6
Масове знищення євреїв Європи у роки Другої світової війни називають Голокостом. Багато місць у різних країнах зберігають пам'ять про це. Наприклад, таким місцем є Бабин Яр у Києві, де нацисти розстріляли понад сто тисяч євреїв: дорослих і дітей. Рух Опору — боротьба, супротив окупантам у роки війни.