Тема: Безсполучникове складне речення.
Мета: формувати предметні компетентності - знання про безсполучникове речення, смислові відношення між його частинами, уміння знаходити безсполучникові речення в тексті, орфографічні навички;
ключові - увага, асоціативна уява, пам'ять;
комунікативні - словниковий запас учнів, уміння використовувати безсполучникові речення у власному висловлюванні, правильно будувати безсполучникові складні речення з різними смисловими відношеннями між їх частинами;
загальнокультурні - емоційно - ціннісне ставлення до рідного слова.
Обладнання: підручник, презентація, схеми, дидактичний матеріал.
Тип уроку: урок – дослідження.
ПЕРЕБІГ УРОКУ
І . Організаційний момент.
ІІ. Створення емоційного настрою учнів.
Мотивація навчальної діяльності.
Сьогодні звичайний буденний день, та він одночасно й унікальний, адже більше ніколи не повториться. Лише враження залишаться - веселі чи сумні. Я сподіваюсь, що враження від сьогоднішнього уроку будуть лише приємні. А допоможуть створити позитивний настрій – квіти. Про що можуть розказати вони? Мова квітів
Що каже свіжих квітів жмутик?
Про що їх мова не проста?
Нарцис – одвертість, айстра – успіх,
Лілея біла – чистота.
Конвалія – любов таємна,
Мак – юний цвіт, що не згаса.
Ми любим квіти дарувати,
Й коли настане слушний час –
Все те, що хочемо сказати,
Букетик висловить за нас.
ІІІ . Оголошення теми уроку.
ІV. Актуалізація опорних знань учнів.
V. Робота в групах.
1. «S» ( науки ).
- «Мовний паспорт» : відомості про безсполучникове речення.
- Будова безсполучникового речення.
- «Цифровий диктант»: виписати номери безсполучникових речень. ( 1, 3, 5)
1. Бринить голосочок – срібний дзвіночок по садочку гуля.
2. Ростуть слова, немов росте трава.
3. Косарі затягли пісню – луна пішла понад гаєм.
4. Там батько ходить з сонячним чолом, бо сонце чуб на промені позичило.
5. Як мудро все у таємничім світі : велике пізнається у малім.
6. Моря перепливеш і не впадеш , і буде в серці рідна мова.
2. «T» ( технології ).
- Повідомлення про розділові знаки у безсполучниковому реченні.
- Інтерактивна вправа «Знайти пунктограму».
- «Цікаво про цікаве» : з історії розділових знаків.
3. «E» ( технічна творчість, інженерія ).
- «Графічний диктант»: скласти схеми речень ( за картками).
- «Коло думок» : чи змінює розділовий знак зміст речення ( спостереження ).
4. «A» ( мистецтво ). Українська пісня – бездонна душа нашого народу.
- Гра «Відгадай мелодію» : продовжити слова пісні , визначити вид речення.
- «Фізкультхвилинка»:
виконати пісню «Червона рута», вказати складне речення.
5. «M» ( математика ).
- Інтерактивна вправа «Скласти код» : тестові завдання.
- Математичний диктант «Порахуй знаки» : тестові завдання –
Кома – 3; крапка з комою – 1; двокрапка – 2; тире – 3.
VІ . Домашнє завдання :
I - Опрацювати & 28 . Виконати вправу 350.
II - Відредагувати текст , визначити безсполучникові речення (вправа 355).
III - Скласти твір–мініатюру «Квіти у моєму житті», використовуючи складні безсполучникові речення.