А. Костецький «Все починається з мами». В. Гринько «Мама».

Про матеріал

Конспект уроку містить цікавий і змістовний матеріал до уроку читання, артикуляційні вправи, вправи для мовленнєвої розминки, загадки, скоромовки, вправи для розвитку дихання,різні ігри. Підібрані різні форми і методи роботи. що сприяють розвитку навичок швидкого, виразного читання і розуміння прочитаного.

Перегляд файлу

Урок літературного читання

Проведений в 2 класі

Адампільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.

 

 

 

 

 

 

Тема:При сонці теплло,а біля матері добре.

А. Костецький «Все починається  з мами». В. Гринько «Мама».

 

 

 

Підготувала вчитель 2 класу

Ярош Наталія Євграфівна

 

 

 

Тема: При сонці тепло,  а біля матері добре.

А. Костецький «Все починається з мами». В.Гринько «Мама».

Мета:   удосконалювати навички читання поетичних творів; продовжити роботу над образними висловами; учити формулювати оціночні судження; розвивати вміння чітко визначати головну думку твору; виховувати почуття любові й пошани до матері.

Обладнання: презентація, куб, запис пісні «Квіти для мами»,

 відеозапис фізкульхвилинки.

                              Хід уроку :

  1. Привітання.

Вч. Любі діти,добрий день,

       Зичу  праці і пісень,

       А ще , друзі, вам бажаю

      Сил,натхнення на весь день.

Уч. Добрий день,добрий день,

       Дякуєм за побажання,

       На урок візьмем з собою

       Знання,вміння і старання.

Вч. У наш клас завітали гості щирі,

        Привітаймо в добрий час гостей

        Посмішкою й миром.

Уч. Ми вам раді, люди добрі,

       І вітаєм щиро вас,

       І запрошуєм сьогодні

       На урок у другий клас.

 

  1. Мовленнєва розминка.
  • Зарядка для язичка.

Вч. –   Пролунав дзвінок. Починається урок.

            З чого нам його почати?

Діти: - Скоромовку розказати.

Вч. -    Потренуєм язички, щоб не плутались значки.

 

-2-

 

Де ж наш пустунчик язичок?

Ліг на бочок і мовчок

А ми його зараз розбудимо!

  • Поплямкаємо губами.
  • Поклацаємо зубами.
  • Посичимо гускою - ….(с-с-с…)
  • Подзижчимо комариком - ….(дз-дз-дз-…).
  • Пошуміли вітерцем – (ш-ш-ш-ш).
  • Подирали тракторцем –(др-др-др).

 

  • Скоромовки:

 

Наварили смакоти-

Будем їсти я і ти.

А сороки і ворони

Будуть їсти макарони.

 

Лінь лежить у Ліни в ліжку,

Каже: « Я посплю тут трішки».

Через неї лежебока

Ледь не відлежала боки.

 

 

Тишком нишком

Вийшла мишка із нори.

В шкряботушки ніс і вушка догори.

 

Вибіг Гришка на доріжку,

На доріжці сидить кіщка.

Взяв з доріжки Гришка кішку-

Хай спіймає кішка мишку.

 

Жив жучок між бурянами,

Жив без тата і без мами.

Жив і жив і не тужив-

Жовтим листям ворушив.

Жаба квакнула: - «Попався»,

Жук завмер- так налякався.                                                                 -3-

 

  • Вправи для розвитку дихання.

«задми свічку»

«понюхай квітку»

«пий чай із блюдця»

«Подми на кульбабку»

«насос»

«годинник»

 

  • Гра «Так чи ні».

 

Зіграти  хочеться  мені

 З тобою, друже, в «Так чи  ні?»

 Тобі питання задаю,

 Готуй  же відповідь свою.

 Відповідай, коли мастак,

 Єдиним словом — «ні» чи «так».

- Скажи, співає сом пісні?

 Не гайся з відповіддю! (Ні!)

- Чи вміє плавати гусак?

Ну, що на це ти скажеш? (Так!)

  • Чи може стати у вогні
  •  Вода холодним льодом? (Ні!)
  • Скажи мені, червоний мак
  •  В січневу пору квітне? (Ні!)
  • А крокодили на сосні
  •  Свої будують гнізда? (Ні!)
  • Чи може вище гір літак
  •  У вишину злетіти? (Так!)
  • Узори пишні на вікні
  • Мороз малює взимку? (Так!)
  • Чи правда, друже мій, що рак
  • , Коли повзе, то задки? (Так!)
  • Якщо не їстиме три дні,
  •  Верблюд ходити зможе? (Так!)
  • До забіяк і розбишак
  •  Чи є в людей повага? (Ні!)
  • Чи достигають навесні                                                                   -4
  •  Пшениця й жито в полі? (Ні!)
  • Коли розсердиться їжак,
  •  Слона він може вбити? (Ні!)
  • Ріка біжить удалині,
  •  Чи є у неї ноги? (Ні!)
  • А чи буває сон у сні?
  •  Чекаю відповіді! (Так!)
  • Перекривив синицю шпак,
  •  Таке буває, друже? (Так!)
  • Скажи, морози крижані
  •  Страшні для мавп тропічних? (Так!)
  • Чи правда це, що вовк усмак
  • Наївся груш і яблук? (Ні!)
  • А під кінець скажи мені
  •  Цікава гра у «Так чи ні»? (Так!)

 

  • Гра «Додай склади»

Бу -…(зок)                             моло-…(ко)          ма …

бу-…(кет)                               моло-…(дець)      мА -…

бу- …(лава)                           моло-…(дий)        мА -…

бу-…(динок)                         моло-…(ток)         мА - …

бу-…(лка)                              моло-…(чай)        мА- …

  • Читайте і відповідайте який?, яка?, яке?

Будинок - …                       білка -…             яблуко -…

Лев -….                               Зірка - …            дерево - …

Пиріг - …                            бабуся - …         мама -…

 

 3.Перевірка домашнього завдання.

 

4.  Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.                                                                -4-

1. Робота в парах.

 Складіть і прочитайте прислів'я.

Дитина плаче, а дитя — матері.

Мати одною рукою б'є, а матері боляче.

У кого є ненька, а другою гладить.

Птах радіє весні, в того голівонька  гладенька.

2.Читання «Павутинки» .

- Прочитайте тему уроку записану на дошці.

3. Розповідь учителя .

 Мама — порадниця і рятівниця. Її сердечність, ніжність, ду­шевна теплота — особливі. Вона довічна, непідкупна, істинна. Мати — найближча людина, яка піклується про нас, незалежно від нашого віку, статусу, сімейного стану, майже єдина людина, яка любить нас безумовною, щирою любов'ю.

Кожної другої неділі травня відзначають поважне свято — День Матері. Це міжнародне свято. Історія свята така: у 1908 році молода американка Анна Джервіс з Філадельфії виступила з ініці­ативою вшанування матерів у пам'ять про свою матір, яка перед­часно померла. В 1910 році штат Вірджинія перший визнав День Матері як офіційне свято. В Україні його офіційно відзначають, починаючи з 2000 року.

 

5. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу. Опрацювання вірша Анатолія Костецького «Все починається з мами».

 Повідомлення, підготовленне учнем про А.Костецького.

-Перш ніж ми розпочнемо працювати  над поетичним твором,  ближче познайомимось із життєвим і творчим шляхом української поетеси Анатолія  Костецького.

 

-Мої помічники чи підготували  інформацію про відому особистість.

Для дітей поет видав  збірки  віршів .

-Пригадайте, які твори поета ви читали ?

(«Хвостата мова», «Батьківщина», ).

  • А сьогодні ми опрацюємо вірш «Все починається з мами».
  1. Читання вірша вчителем.

 Анатолій  Костецький вклав у вірш свою душу,думку, почуття.

  • А які почуття виникли в вас після прочитаного?

 З якою інтонацією слід читати вірш? (Урочисто, впевнено).

 

2. Словникова робота.

Читання стовпчиків слів «луною» за вчителем.

Літо                   гору                         починається         здолати 

Штурмом           моря                        моря                      пустелі 

 Перетворити  найдорожче              океани                   

 

 «Довідкове бюро»

Здолати — підкорити, приборкати. Хащі — густі зарості кущів, дерев.

 

5. Фізкультхвилинка .

3. Гра «Бджілки».

 - зверніть увагу між реченнями слід робити більшу паузу,а всередині – коротшу.

Самостійне напівголосне читання вірша учнями, кожен — у своєму темпі.

 У яких словах передається головна думка твору?

  1. Гра «Диктор телебачення».

Читання окремих учнів.

Читати текст, періодично відриваючи погляд, щоб подивитися на глядачів.

5. Гра «Відшукайте риму»

Зробити — літо; здолати — узяти; хащі — нізащо; словами — мами.

 

 7. Гра «Розвідники».

1–ша група  - «можна»

2-га   група   -«мами».

3-тя   група   - змінити за зразком

Очі-очки, зима – (зимонька), літо - …, мама - …, сонце …

Вправи для очей.

Робота над віршем В. Гринько «Мама».

  • Читання  гра «Бджілка».

Я й не запитую кого ви любите найбільше, тому що відповідь буде одна - … про те ж скажіть як ви називаєте свою найдорожчу, найкращу,  наймилішу ? (Кожна дитина називає).

 

  • Робота в групах.
  1. Прочитати з захопленням.
  2. Прочитати з питальною інтонацією.
  3. Із здивуванням .
  4. З радістю.
  • Читання  «Дощиком».
  • Читання  «Хвилею».

6. Підсумок уроку. Рефлексія .

Кубування .

      Я люблю свою маму за те...

      Я бажаю всім мамам на світі..

  • Виконання пісні про маму.

7. Домашнє завдання.

Скласти розповідь про маму, використовуючи виділені слова вірша В.Гринько «Мама».

 

C:\Users\WWW\Desktop\DSCN0207.JPG

 

 

C:\Users\WWW\Desktop\DSCN0210.JPG

 

C:\Users\WWW\Desktop\DSCN0213.JPG

 

C:\Users\WWW\Desktop\DSCN0216.JPG

 

C:\Users\WWW\Desktop\DSCN0222.JPG

 

C:\Users\WWW\Desktop\DSCN0217.JPG                 

 

C:\Users\WWW\Desktop\DSCN0224.JPG

docx
До підручника
Літературне читання 2 клас (М. Зоряна)
Додано
17 грудня 2018
Переглядів
3554
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку