Конспект уроку містить цікавий і змістовний матеріал до уроку, артикуляційні вправи,вправи для мовленнєвої розминки, інтерактивні вправи. Рекомендовано для використання вчителями початкових класів.
Тема. Українська народна казка «Цап та баран».
Мета : продовжити ознайомлення учнів з українськими
народними казками, удосконалювати вміння
виділяти в тексті репліки дійових осіб, давати
їм характеристику, формувати вміння свідомо і
виразно читати казку за особами, відтворювати
зміст прочитаного ,уміння висловлювати свою
думку, збагачувати життєвий досвід школярів,
розвивати увагу, пам’ять , уяву, виховувати почуття
дружби, взаємодопомоги.
Обладнання: малюнки із зображенням цапа і барана,
картки із словами для характеристики героїв.
Хід уроку
1.Вступна частина.
1)Організаційний момент.
2)Артикуляційні вправи.
а)Дихальні вправи.
б)Робота над чистомовкою.
в)Читання складів .
Гра «Сходинки».
3)Перевірка домашнього завдання.
а)Бесіда.
-З якою українською казкою ми ознайомилися?
-Хто її головні герої?
-Чого навчає нас ця казка?
б)Розглядання створених учнями ілюстрацій.
в)Читання казки за особами.
2.Основна частина.
1)Відгадування загадки.
Походжає по долині
В кучерявій кожушині,
Роги в нього кручені,
Боляче так буцають!
Вперто став , немов бовван,
У кошарі пан….
Задавака волохатий,
Ще й рогатий, волохатий.
Він травицю скуб та хап.
Здогадались, хто це ?
-Що спільного у барана і цапа?
-Що може їх об’єднувати?
2)Повідомлення теми та завдань уроку.
3)Слухання аудіоказки «Цап та баран».
-Чи сподобалася казка? Чим саме)
-Що вас здивувало? Вразило?
4)Словникова робота.
а)Пояснення незрозумілих слів і висловів.
б)Підготовка до читання складних для вимови слів.
Гра «Світлофор».
5)Читання казки учнями «ланцюжком».
6)Робота в групах.
1 група.Придумати за змістом казки запитання,
що починалися б словами Що?
2 група. –Хто?
3 група. –Де?
Перевірка. Група ставить запитання іншим групам
та вислуховує відповідь.
7)Фізкультхвилинка.
8)Робота в парах. Складання характеристики
головного персонажа.
Розумний ,несміливий, дужий, сміливий, сильний,
недужий.
-Завдяки чому друзі змогли перемогти своїх ворогів?
9)Визначення головної думки казки.
-Складіть прислів’я.
-Яке з прислів’їв виражає головну думку?
-Чого навчає нас ця казка?
Що засуджує?
10)Читання казки за особами.
3.Заключна частина.
Інтерактивний прийом «Незакінчене речення»
-На уроці ми читали казку…
-Головними героями казки є…
-Нас казка вчить…
-Найцікавішим для мене було….
2)Домашнє завдання.
Перечитати казку, переказувати за малюнками