Адаптивна система навчання

Про матеріал

Повторити відоме учням про лінійні рівняння з однією змінною;

формувати уміння зводити дане рівняння до лінійного рівняння з

однією змінною;

виховувати любов до предмету
Перегляд файлу

Адаптивна система навчання - організація навчального процесу відповідно до індивідуальних особливостей учнів.

 

Концептуальна основа - активна самостійна діяльність учня, яка ведеться за новою моделлю організації навчання на уроці.

Типізація уроків відсутня, структура нелінійна.

 

Модель організації структури уроку.

 

Модель організації структури уроку можна показати на прикладі уроку з алгебри в 7 класі, де використовується адаптивна система навчання.

 

Тема. Рівняння, які зводяться до лінійних рівнянь.

Мета: повторити відоме учням про лінійні рівняння з однією змінною;

               формувати уміння зводити дане рівняння до лінійного рівняння з

               однією змінною;

               виховувати любов до предмету.

Обладнання: підручник, дидактичний матеріал (картки для роботи в

                                 парах), дошка.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

І. Мотивація навчальної діяльності.

     Повідомлення теми, мети, завдань уроку.

ІІ. Активізація опорних знань.

    -  Яке рівняння називається лінійним рівнянням з однією змінною?

    -  Що означає розв'язати рівняння?

    - За якою умовою два рівняння рівносильні?

    - Сформулюйте властивості рівнянь.

    - Наведіть приклад рівняння, рівносильного рівнянню -х=3.

    - Розкрийте дужки: а) -(х-11); б) 2(3х-1).

    - Розв'яжіть рівняння х-у=12 спочатку відносно змінної х, а потім відносно

      змінної у.

 

1. Пояснення вчителя всім учням нової інформації, способів дій, демонстрація практичних матеріалів, яка відбувається у колективному режимі і триває 25-30% робочого часу.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

     1.Вчитель разом з учніми розв'язує рівняння на дошці по кроках.

5(2х-2 1/5)+4(3,5-2х)=1.

1 крок. Розкриття дужок: 10х-11+14-8х=1.

2 крок. Перенесення доданків: 10х-8х=1+11-14.

3 крок. Зведення подібних доданків: 2х=-2.

4 крок. Знаходження невідомого множника: х=-2/2; х=-1.

5 крок. Відповідь: -1.

     2. На основі розв'язання цього рівняння вчитель разом з учнями складає

схему розв'язування рівнянь, які зводяться до лінійних.

Схема

1. Розкрийте дужки.

2. Перенесіть невідомі доданки в ліву частину рівняння, відомі - у праву, змінивши їхній знак на протилежний.

3. Виконайте зведення подібних доданків.

4. Поділіть ліву та праву частини рівняння на коефіцієнт при невідомому, якщо він не дорівнює нулю.

5. Запишіть відповідь.

IV. Закріплення вивченого матеріалу.

          1. Заповніть пусті клітинки та знайдіть корінь рівняння:

4(1,3х+2)-0,3(4х+6)=1.

4*1,3х+     -0,3*4х-               =1.

    ...                               ...

4х= 

 

х=

 

     Вправа написана на дошці. Після перевірки заповнюється відповідна клітинка на дошці.

         2. Знайдіть помилку у розв'язанні рівняння, виправте її та наведіть правильний розв'язок:

а) 10у-2(7у-2)=5(4у+3)+3у,

    10у-14у-4=20у+15+3у,

    10у-14у-20у-3у=15+4,

    -27у=19,

    у=-27/19.

б) (16-3х)-(5х+3)=12-(7+4х),

    16-3х-5х+3=12-7-4х,

    -3х-5х-4х=12-7+16+3,

    -12х=24,

    х=-2.

     Вправи написані на дошці. Учні з місця коментують розв'язання.

 

2. Індивідуальна робота вчителя з учнем (індивідуальний режим роботи з учнями по черзі з метою допомоги, корекції, контролю).

 

3. Самостійна робота учнів під керівництвом учителя.

 

      3. Робота в динамічних парах з картками.

 

Картка 1

Розв'яжіть рівняння:

а) 15(х+2)=6(2х+7);

б) 0,2(5у-2)=0,3(2у-1)-0,9;

в) 2 1/3(3х-1)-3(х-2)=5 2/3;

г) (3,11-3х)+х=2/5-14;

д) 5х-6=-3+5(х-1).

Картка 2

Розв'яжіть рівняння:

а) 5(х+3)=8(10-х);

б) 0,9(4у-2)=0,5(3у-4)+4,4;

в) 3/4(2х-1 1/3)+3(1/2х+1)+3;

г) 0,8(1/2-2х)+х=2х+0,4;

д) -3(х-1)-10=-7-3х.

Картка 3

Розв'яжіть рівняння:

а) 8(9-2х)=5(2-3х);

б) 0,7(6у-5)=0,4(у-3)-1,16;

в) 3(2х-1 1/3)-1/2(6-2х)=5;

г) 1/5(х-3)-1=0,5(х+3)-0,4;

д) 12х+9=4(3х-2).

Картка 4

Розв'яжіть рівняння:

а) 5(2х-9)=3(9-2х);

б) 6,4(2-3х)=6(0,8х-1)+6,8;

в) 3(1/2-х)+2 1/2(3х-1)=1 1/4;

г) 1 1/2(4х-2)+0,3(2х-1)=9,9;

д) 2(х-1)+15=-6+2х.

      Перевірка самостійної роботи учнів, оцінювання. Два учні рецензують відповідь товариша.

 

V. Підсумки уроку.

     Учні нагадують схему розв'язування рівнянь, які зводяться до лінійних.

 

VI. Домашнє завдання.

     Повторити поняття найменшого спільного кратного, правило зведення дробів до спільного знаменника.

      №28, №29(В.)

 

Тобто кожен учень працює у потрійному режимі:

- спільно з учителем (колективна форма);

- індивідуально з учителем (індивідуальна форма);

- самостійно під керівництвом учителя (групова форма або індивідуальна).

Самостійна робота учня включає всі види навчальної діяльності: читання, письмову роботу, розв'язування задач і вправ, відповіді на запитання, виконання практичних і лабораторних занять.

Кожен вид діяльності, як правило, трирівневий на всіх етапах: одержання нової інформації, її опрацювання та відтворення, контроль та взаємоконтроль.

Віддається перевага послідовному оволодінню прийомами самостійної роботи, вмінню одержувати новий досвід навчальної діяльності, опанування основних способів і прийомів навчальної діяльності.

Засіб реалізації: безперервне управління навчальним процесом за допомогою плану-сітки (види самостійної роботи, як діяти, види контролю); оперативного графіка самообліку роботи; комплексного блоку контролю (контроль, самоконтроль, взаємоконтроль у парі).

 

1

 

doc
Додано
25 березня 2018
Переглядів
1123
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку