Мета:
навчальна: сформувати уявлення про рух та види руху, різні означення руху та симетрії у математиці, астрономії, ознайомитись з прикладами, де ми можемо зустрічатись з цими явищами у житті; вчити досліджувати різні питання та робити висновки; навчати грамотно висловлювати думки, відстоювати свою точку зору; формулювати висновок про взаємозв'язок різних дисциплін та використання набутих знань у житті та подальшій професійній діяльності;
розвивальна: розвивати логічне мислення, кмітливість, винахідливість у нестандартних ситуаціях; сприяти розвитку здібностей учнів шляхом прищеплення інтересу до математики, інформатики; формувати вміння аналізувати і робити висновки, здатність самостійно оволодівати матеріалом, розвивати усне і писемне мовлення учнів;
виховна: сприяти вихованню зацікавленості предметами – математикою, інформатикою, астрономією, читанням додаткових матеріалів із цих предметів; формувати навички постановки і досягнення власної мети; заохочувати до самостійної навчальної діяльності; виховувати позитивну мотивацію до навчання, відповідальність за власні досягнення, цілеспрямованість і впевненість у собі.
Мета:
навчальна: сформувати уявлення про рух та види руху, різні означення руху та симетрії у математиці, астрономії, ознайомитись з прикладами, де ми можемо зустрічатись з цими явищами у житті; вчити досліджувати різні питання та робити висновки; навчати грамотно висловлювати думки, відстоювати свою точку зору; формулювати висновок про взаємозв’язок різних дисциплін та використання набутих знань у житті та подальшій професійній діяльності;
розвивальна: розвивати логічне мислення, кмітливість, винахідливість у нестандартних ситуаціях; сприяти розвитку здібностей учнів шляхом прищеплення інтересу до математики, інформатики; формувати вміння аналізувати і робити висновки, здатність самостійно оволодівати матеріалом, розвивати усне і писемне мовлення учнів;
виховна: сприяти вихованню зацікавленості предметами – математикою, інформатикою, астрономією, читанням додаткових матеріалів із цих предметів; формувати навички постановки і досягнення власної мети; заохочувати до самостійної навчальної діяльності; виховувати позитивну мотивацію до навчання, відповідальність за власні досягнення, цілеспрямованість і впевненість у собі.
Обладнання: програмне забезпечення, проектор, ескіз ракети.
Вислови.
Геній складається з 1% натхнення і 99% праці.
Едісон.
Музика – це несвідома вправа душі в арифметиці.
Готфрід Вільгельм Лейбніц
Неможливо бути математиком,
Не будучи водночас поетом у душі.
Соф’я Ковалевська
Тип заняття: академічний турнір (інтегрований захід з математики та інформатики).
Організаційна робота.
Формуються 2 команди 10-А та 10-Б класів по 6 осіб. Кожна команда повинна придумати назву, емблему та представлення власної команди. Створити презентацію з теми:
10- А – «Симетрія у житті»
10-Б – «Вплив руху планет» (Сонячна система).
Вболівальникам команд.
Скласти казку на інформатичний лад і представити її.
Хід заняття.
Конкурс 1. Візитка команди.
Представлення команд учасниць, демонстрація створених емблем,девізів, презентація команди..
10-А клас
Команда «Паскаль»
Девіз:
«Мудрим ніхто не вродився, а навчився»
Нехай не станеш Блез Паскалем ти,
Яким у мріях вирости бажаєш,
Вивчай ти інформатику завжди
І школу ти свою вслав добрими ділами!
10-Б клас
Команда «Юні Гійомці»
Девіз
Гюстав Гійом: «Дорогу здолає той, хто йде,
А інформатику мислячий »
*****************
Конкурс 2. Інформатико-математичний штурм (слайд 5)
1 команда. (слайд 6)
2 команда (слайд 7)
***********************
Конкурс 3. (Слайд 8)
Бліцтурнір «Цифри – дати – Імена».
(Слайд 9)
(Чарльз Беббідж).
*****************
Конкурс 4 - Вгадай прислів’я.
Перед вами програмовані версії відомих прислів’їв та приказок. Спробуйте згадати, як звучать вони в оригіналі. (додаток 1)
Вам дається 1 хвилина.
Якщо команда не знає або не вірно відповіла, команда-суперниця може заработать додатковий бал
Конкурс 5 - для капітанів (Слайд 26)
*******************
*********************
Конкурс 6. Комплімент.
Ваші очі горять, як найдорожчі жидкокристалічні монітори.
Один комплімент – 1 бал, якщо журі сподобається дуже комплімент, то можна поставити команді і 2 бали.
**********************************************************
Конкурс 7. Для вболівальників. Конкурс – інсценівка казки на інформатичний лад.
– А поки наші команди згадують компліменти, оголошуємо конкурс для вболівальників на кращу казку на інформативний лад
Це завдання було домашнім. Нашій увазі буде представлено дві казки:
Команда 10-Б «Казка про золоту рибку».
Команда_10-А «Казка про Теремок».
Просимо команду ___________ на сцену.
Виступи команд. Учні інсценують або читають створені казки.
Конкурс 8.
Домашнє завдання. Представлення досліджень із заданих тем.
Команди-учасниці доповідають про свої дослідження та відкриття, супроводжуючи виступи презентаціями.
У цьому конкурсі оцінюється:
Усього – 10 балів.
*****************
Чи знаєте Ви?.....
Представлення презентації вчителем із використанням звуків планет.
А поки наше журі підраховує результати всіх конкурсів, ми просимо вас, дорогі вболівальники написати на листках наступні номінації:
Напишіть прізвище найрозумнішого; найвеселішого; найвинахідливішого;
Ведучий 1: Просимо наше вельмишановне журі оголосити результати.
Нагородження грамотами.
Чи варто знати людству нині будову речовин,
Коли комп’ютерні мережі у курсі всіх новин?
Мабуть, що варто, навіть стильно,
Інакше не сягнеш вершин.
Через знання людина сильна
І розумніша від машин.
До нових зустрічей!
Додаток 1
Конкурс прислів’їв та приказок
(За одягом зустрічають, за розумом проводжають).
2.Розкажи мені, який у тебе комп’ютер, і я розкажу хто ти.
(Розкажи мені, який у тебя друг, и я розкажу, хто ти).
3. Хочеш багато знати – треба на комп’ютері працювати.
(Хочеш багато знати – треба багато вчитись).
4. Комп’ютер пам’яттю не зіпсуєш.
(Кашу маслом не зіпсуєш).
5. Подарованому комп’ютеру - в системний блок не заглядають.
(Подарованому коню - у зуби не заглядають).
(Без труда нема плода).
(Хочеш їсти калачі – не сиди на печі).
(Голова на плечах не тільки для однієї шапки).
(Потопаючий за соломинку хапається)
(Два рази подумай, один раз відповідь дай)
(Грамоті учиться завжди знадобиться)
(Не ім’я прикрашає людину, а людина ім’я)
(Копійка гривню береже)
(Очі - зеркало душі)