Аксіоми стереометрії. Самостійна робота.

Про матеріал
План- конспект уроку призначений для викладачів математики. Матеріал може стати у нагоді при підготовці викладача до уроку.
Перегляд файлу

Тема уроку: Самостійна робота.

Мета уроку:

  • Освітня: перевірити рівень знань здобувачів освіти, передбачений програмою з тем «Аксіоми стереометрії», «Паралельність прямих і площин у просторі», і вміння застосовувати отримані знання під час розв'язування задач;
  • Розвивальна: розвивати вміння виконувати завдання застосовуючи набуті знання;
  • Виховна: виховувати наполегливість; вміння робити правильні висновки та бачити кінцеву мету;

Формування компетентностей:

Ключові компетентності :

  • математична компетентність ‒ оперувати геометричними обєктами на площині та в просторі; встановлювати відношення між реальними об’єктами навколишньої дійсності;
  • уміння вчитися впродовж життя прагнути до вдосконалення результатів своєї діяльності;
  • спілкування державною мовою доречно та коректно вживати в мовленні математичну термінологію, чітко, лаконічно та зрозуміло формулювати думку, аргументувати, доводити правильність тверджень;
  • ініціативність і підприємливість ‒ аргументувати та захищати свою позицію, дискутувати.

Тип уроку: узагальнення та систематизація знань, умінь, навичок, здобувачів

                     освіти

Наскрізні змістовні лінії: громадянська відповідальність

 

Хід уроку

  1. Організаційний етап
  • Привітання
  • Перевірка присутніх на уроці
  • Налаштування на роботу

ІІ.   Актуалізація опорних знань

Вправа «ТАК чи НІ»

  1. Через точку, що не належить даній прямій, проводять безліч прямих, що перетинають дану пряму. Чи будуть всі ці прямі в одній площині? (ТАК)
  2. Через три точки, які лежать на одній прямій можна провести лише одну площину. (НІ)
  3. Теорема це твердження, яке потребує доведення. (ТАК)
  4. Дві площини можуть мати лише одну спільну точку. (НІ)
  5. Через дві прямі, які перетинаються, можна провести лише одну площину. (ТАК)
  6. Мимобіжні прямі не лежать в одній площині. (ТАК)
  7. Через дві точки можна провести лише одну пряму. (ТАК)
  8. Паралельні прямі не лежать в одній площині. (НІ)
  9. Чи необхідно доводити аксіому? (НІ)
  10. Через точку перетину діагоналей прямокутника можна провести пряму, яка не перетинає його сторони. (ТАК)
  11. Дві площини можуть мати три спільні точки, які не лежать на одній прямій. (НІ)
  12. Якщо дві точки кола належать деякій площині, то і все коло належить цій площині. (НІ)

ІІІ.  Узагальнення та систематизація знань.

Розв'язування вправ за готовими рисунками.

Самостійна робота.

   (проводиться онлайн з сайту «Всеосвіта»)

ІV    Підсумок уроку.

   Фронтальне опитування:

  1. Наведіть приклади мимобіжних прямих у навколишньому світі.
  2. Наведіть приклади паралельних прямих у навколишньому світі.
  3. Проілюструйте на прикладі теорему про площину, яка проходить через три точки, що не лежать на одній прямій.
  4. Три мухи залетіли у кімнату. Через скільки хвилин вони опиняться в одній площині?
  5. Скільки площин можна провести через одну пряму? Проілюструйте прикладом.

Рефлексія

 

V    Домашнє завдання

§ 4, п.27 – 29

№ 28.4; 28.6; 29.11

А.Г. Мерзляк

(2018)

 

Додатково: № 29.10

 

 

 

Тема уроку: Самостійна робота.

Мета уроку:

  • Навчальна: перевірити рівень знань учнів, передбачений програмою з цього тематичного блоку, і вміння застосовувати отримані знання під час розв'язування задач;
  • Розвиваюча: розвивати вміння виконувати завдання застосовуючи набуті знання;
  • Виховна: виховувати наполегливість; вміння робити правильні висновки та бачити кінцеву мету;

Формування компетентностей:

  • предметна компетентність: узагальнити та систематизувати знання учнів з цього тематичного блоку; удосконалити вміння розв'язувати задачі з цієї теми.

  Ключові компетентності :

  • математична компетентність ‒ оперувати геометричними об’єктами на площині та в просторі; встановлювати відношення між реальними об’єктами навколишньої дійсності;
  • уміння вчитися впродовж життя ‒ прагнути до вдосконалення результатів своєї діяльності;
  • спілкування державною мовою ‒ доречно та коректно вживати в мовленні математичну термінологію, чітко, лаконічно та зрозуміло формулювати думку, аргументувати, доводити правильність тверджень;
  • ініціативність і підприємливість ‒ аргументувати та захищати свою позицію, дискутувати.

Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь та навичок; 

 

Хід уроку

  1. Організаційний етап
  • Привітання
  • Перевірка присутніх на уроці
  • Налаштування на роботу

ІІ.   Актуалізація опорних знань

Вправа «ТАК чи НІ»

ІІІ.  Узагальнення та систематизація знань.

Розв'язування вправ за готовими рисунками.

Самостійна робота.

   (проводиться онлайн з сайту «Всеосвіта»)

 

ІV    Підсумок уроку.

        Фронтальне опитування

Рефлексія

 

V    Домашнє завдання

 

 

 


 

docx
Пов’язані теми
Геометрія, Розробки уроків
Додано
24 травня
Переглядів
151
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку