Алгоритм письмового множення на трицифрове число. Задачі на рух

Про матеріал
Урок побудований логічно та включає мотивацію, актуалізацію знань, вивчення нового матеріалу, практичні вправи та рефлексію. Використано інтерактивні методи навчання, роботу в парах і групах, диференційовані завдання та елементи самооцінювання. Конспект може бути використаний учителями початкових класів для проведення уроків математики та відкритих занять.
Перегляд файлу

Тема. Алгоритм письмового множення на трицифрове число. Задачі на рух.

 Мета: формувати в учнів уміння виконувати письмове множення багатоцифрових чисел на трицифрове число; закріплювати знання про розв’язування задач на рух; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, увагу; виховувати старанність, самостійність, інтерес до математики.

Очікувані результати:

учні:

  • виконують письмове множення багатоцифрових чисел на трицифрове число;
  • застосовують алгоритм письмового множення;
  • розв’язують задачі на рух (швидкість, час, відстань);
  • працюють у парі та групі;
  • оцінюють власну діяльність;
  • пояснюють хід розв’язання задач.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

Обладнання: підручник, презентація, картки різних рівнів, LEGO-елементи для самооцінювання, кубики, смайлики, аркуші для роботи в групах.

Хід уроку

I .  Організація класу. Привітання.

Дзвоник дав нам всім сигнал

Працювати час настав

Тож і ми часу не гаймо

І урок розпочинаймо.

Якими ви  повинні бути на уроці?

  • уважними;
  • розумними;
  • зібраними;
  • активними;
  • наполегливими;
  • дисциплінованими.
  •          А щоб успішно працювати на уроці давайте пригадаємо правила уроку.
  •          Я тихо піднімаю руку, коли хочу щось сказати, щоб не перебивати інших.
  •          Я уважно слухаю вчителя та друзів, не розмовляю, коли говорять інші.
  •          Я поважаю думку інших, не вигукую
  •          Працюю в парі, групі
  •          Якщо звучить сигнал повітряної тривоги, який алгоритм ми дотримуємося.

Оцінювання.

  •          Погляньте на смайлики,  оберіть  той смайлик, що відповідає вашому настрою на початку уроку. Потім в кінці уроку порівняємо.
  •          А ще пропоную вам сьогодні визначити свою суперсилу. А допоможуть вам у цьому картки самооцінювання. Після кожного етапу уроку , ви будете зафарбовувати башточку , відповідно до своїх особистих досягнень.

Сьогодні у нас урок, на якому кожен з вас зможе досягти успіху.

Щоб бути успішним сьогодні, потрібно:

— правильно виконувати завдання

— пояснювати свої відповіді

— працювати самостійно

Подивіться на шкалу оцінювання — вона допоможе вам визначити свій результат на картці самооцінювання.

Наприкінці уроку кожен з вас на аркуші побачить, який рівень у вас переважає якого рівня він досяг.

ІІ. Перевірка домашнього завдання. Вправа 486,490

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Діти, ви знаєте, що математика має велике значення в житті кожного з нас. Математика необхідна в магазині, в аптеці, на будівництві, на транспорті, вдома і ще в багатьох інших місцях. Наше розуміння математики та постійне бажання дізнатися більше про цей світ створили сьогодення, яке неможливо уявити без математики.

Сьогодні ми продовжимо подорожувати по цікавій країні Математики.

Ну що готові?

Розпочинаймо.

IV. Актуалізація навчальної діяльності

  1. Цифрова стежинка ЛЕГО

(ПІСОЧНИЙ ГОДИННИК 2 ХВ)(ПРЕЗЕНТАЦІЯ).

Замальовують башню.

  1. Каліграфічна хвилинка. ПРАВИЛА СИДІННЯ ПІД ЧАС ПИСЬМА

Почнемо урок з каліграфічної хвилинки. Вона допоможе нам дізнатися дещо цікаве про нашу країну в числах.

      Завдання.

  •          Запишіть усі числа, які ви почуєте у моїх повідомленнях. Пишіть каліграфіно і охайно.
  • Довжина кордону України приблизно 7000км.
  • В Україні 30000 річок, 20000 озер.
  • Найвища вершина Кримських гір – гора Роман Кош. Її висота - 1545м.
  • Найвища вершина Карпат – Говерла. Її висота – 2061м.

Перевірка: 7000  30000 20000   1545  2061

  •          Хто задоволений своєю каліграфією письма? Підкресліть числа, які найкраще вийшли. Обведіть числа кружечком, які ви вважаєте могли б краще написати.
  •          Замальовують башню.
  1. Математичний диктант

Поміняйтеся зошитами з однокласником, обведіть неправильні відповіді

  1. Гра «Кахут». Множення багатоцифрового на одноцифрове та двоцифрове число.

Замальовують башню.

- Що допомогло нам швидко рахувати? (Знання таблиці множення)

- Чи зможемо усно ми швидко помножити багатоцифрове число на трицифрове?

- Як швидко ми зможемо це зробити?

Погляньте на вправу 493 у підручнику.

Знайти результат будь-якої арифметичної дії можна за допомогою калькулятора. Проте важливо вміти й самому виконувати ці дії. А для чого? Спробуй самостійно відповісти.

V. Повідомлення теми та мети уроку.

Тема сьогоднішнього уроку: Алгоритм письмового множення на трицифрове число. Задачі на рух.

Давайте разом спробуємо сформулювати завдання до уроку, які ми ставите перед собою.

Відповіді дітей.

  •          Під час уроку ми навчимося множити багатоцифрові числа на трицифрове число, розв’язуватимемо задачі, рівняння.

VІ. Вивчення нового матеріалу.\

  1. Пояснення вчителя за допомогою схеми.
  2. Робота біля дошки. Множимо кубиками. Кажу, що заповнимо таблицю протягом вивчення теми.  Решта  в зошиті самостійно.

Замальовують башню.

  1. Індивідуальна робота.

Перед вами три кольори листочків, на кожному завдання, але

Зелені картки (Базовий): «Це наш фундамент. Тут завдання для того, щоб закріпити правила. Якщо ви хочете бути впевнені, що все зрозуміли — почніть звідси».Жовті картки (Достатній): «Це рівень тренування. Тут потрібно трохи більше подумати та застосувати правила в нових ситуаціях».Червоні (або Сині) картки (Високий): «Це рівень "виклику" або "суперсили". Тут завдання-головоломки для тих, хто хоче спробувати себе в ролі справжнього дослідника».

Ви самі обираєте свій колір сьогодні. Якщо ви взяли складну картку і відчули, що поки важко — це нормально! Можна взяти іншу, розібратися і повернутися до складної пізніше». Обчисліть і покладіть у зошит, а я перевірю.

Замальовують башню.

  1. Робота з підручником. Задача.

Замальовують башню.

  1. Що нам відомо?
    – За три дні пройшли 97 км
    – 1-й день: 2 год по 12 км/год
    – 2-й день: 3 год по 11 км/год
    – 3-й день: 4 год (швидкість невідома)

      1 день                                                2 день                       3 день

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
НУШ
Додано
5 травня
Переглядів
27
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку