Практичне заняття № 3
Тема. Аналіз підручників «Я досліджую світ», 1-2 класів
Мета: розширити знання про освітню галузь інтегрованого курсу «Я досліджую світ; поглибити знання про функції підручника, принципи відбору змісту навчального матеріалу; проаналізувати навчальний матеріал змістової лінії «Людина» в підручниках «Я досліджую світ»; сформувати уявлення про особливості підручників «Я досліджую світ» для 1-2 класів.
Інформаційне та матеріальне забезпечення: Інструкційні картки; Типові освітні програми для початкової школи, підручники «Я досліджую світ».
Хід заняття
Титульна сторінка, її оформлення і вихідні дані |
||
М.С. Вашуленко, В.Г. Бевз, Т.П. Єресько, О.Г. Трофімова Я досліджую світ Підручник інтегрованого курсу для 1 класу закладів загальної середньої освіти Частина 1 Рекомендовано Міністерством освіти і науки України Видавництво дім «Освіта» 2018 |
Микола Вашуленко, Ганна Ломаковська, Тетяна Єресько Я досліджую світ Підручник для 2 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) Частина 1 Рекомендовано Міністерством освіти і науки України Київ Видавництво дім «Освіта» 2019 |
|
Умовні позначення в підручнику, передмова |
||
|
Умовних позначок немає |
|
Основні розділи змісту підручника |
||
Розділ «Я школяр, я школярка» Розділ «Я пізнаю природу» Розділ «Я у природі» |
Розділ «Я людина» Розділ «Я пізнаю природу» Розділ «Природа восени» Розділ «Природа взимку» |
|
Текст в підручнику |
||
Основний матеріал містить теоретичний матеріал і практичний для засвоєння. У підручнику міститься пояснювальний текст. Зміст доступний, цікавий та зрозумілий
|
||
Ілюстративний матеріал |
||
Якісно зображені малюнки, таблиці які відповідають змісту в тексті, та віковим категоріям. |
||
Функції підручника |
||
Види завдань: відповіді на репродуктивні питання, читання й аналіз тексту, виділення головного в тексті, відповіді на продуктивні питання, виконання дослідницьких завдань, висновок
Матеріал підручника сприяє розвиток пізнавальних процесів уваги, уяви, мислення. Збагачення сенсорного досвіду уміння слухати, бачити, відчувати.
Виховати у дитини інтерес до навколишнього середовища, природи, та пізнання цілісної картини світу в процесі опанування соціального досвіду. Він охоплює систему знань про природу і суспільство, ціннісні орієнтації в різних сферах життєдіяльності, способи дослідницької діяльності.
Мотивація до пізнавальної діяльності. |
||
Поліграфічне оформлення підручників |
||
Підручники мають якісну обкладинку та високу якість паперу, яскраві кольорові картинки. Високий рівень художнього оформлення основних структурних компонентів. Шрифт чіткий та плавний. |
||
Висновок про подібність і відмінність |
||
Підручник «Я досліджую світ » для 1 клас, М.С. Вашуленко, В.Г. Бевз, Т.П. Єресько, О.Г. Трофімова та піручник «Я досліджую світ» для 2 класу, Микола Вашуленко, Ганна Ломаковська, Тетяна Єресько є схожими, а саме: функції підручника, ілюстративним матеріалом, поліграфічне оформлення та розділом «Я пізнаю природу». Підручники я схожими. |
||
Висновок : я ознайомилась із підручниками, провила аналіз підручників та порівняла їх. Я розширити знання про освітню галузь інтегрованого курсу «Я досліджую світ», поглибила знання про функції підручника. Проаналізувала навчальний матеріал змістової лінії в підручниках «Я досліджую світ»; сформувала уявлення про особливості підручників «Я досліджую світ» для 1-2 класів