Аналіз уроку української мови (відкритий)
Учитель: Думич Т.Н.
Предмет: українська мова
Клас 2 Дата: 08.02.2018 р.
Тема уроку: Узагальнення знань про дієслово
Тип уроку: Узагальнення і систематизація знань, умінь і навичок.
Обладнання. Підручник М.Д. Захарійчук «Українська мова» 2клас , Київ «Грамота», 2012; ноутбук, телевізор; картки для роботи в парах(у вигляді кульок); ялинкова гілочка з прикрасами, лялька – сніговичок, іграшкові сніжинки.
Мета. Узагальнити знання учнів про слова – назви дії предметів, їх роль у мовленні; закріпити уміння визначати дієслова у тексті, добирати близькі та протилежні дієслова до даного ; розвивати мовленнєві уміння, збагачуючи активний словник учнів; виховувати любов до природи рідного краю.
У класі 6 учнів Присутніх – 6 (100%)
Мета відвідування: особистісний підхід до учнів у процесі навчальної діяльності
Хід уроку |
Характеристика |
|
1.Створення емоційно – сприятливої атмосфери уроку для навчання Один, два, три, чотири, п’ять – прошу всіх рівненько встать! Продзвенів уже дзвінок – починається урок! Киньмо ж , друзі, в сніжки грати! Будем мову ми вивчати й добрими людьми зростати! 2.Мовна розминка (робота з схемою). |
ІІ. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання.
|
(Бесіда вчителя).
|
III. Узагальнення знань, умінь і навичок учнів |
3.Фізкультхвилинка- відпочивалочка .(Уривок з пісні «Морозець».) 4. Гра «Добери слово» 5.Перевірка виконання роботи. 6. Робота в парах. Гра «Завдання снігової кульки» 7. Творча робота |
IV . Підсумок уроку
|
Учні складають речення. Дивлячись на перше слово, утворюють вірш. Перечитують його. Промайнув урок швиденько, то ж подумайте гарненько:
(Рефлексія). |
Аналіз роботи вчителя та учнів на уроці української мови |
|||
Робоче місце вчителя |
Дошка оформлена до початку уроку, вивішені таблиці |
||
Дотримання санітарно-гігієнічних вимог |
Урок почався по дзвінку, класна кімната була провітрена, робоче місце кожного учня до початку занять було готове. Учитель грамотно і чітко оформляє записи на дошці, в журналі та в зошитах учнів. Позитивна енергетика початку уроку. |
||
Постановка мети уроку |
Мета повно та оптимально конкретизована, похідні завдання сформульовані конкретно і однозначно, дидактично правильно і виправдано. Учні були ознайомлені с планом уроку, була дана установка учителем на продуктивну (успішну) спільну діяльність щодо досягнення мети уроку |
||
Добір методів та прийомів навчання |
Добір методів та прийомів навчання (донесення змісту навчального матеріалу до свідомості учнів) відбувався відповідно змісту навчального матеріалу та інформації про учнів: проблемно-діалогічний, пояснювально-ілюстративний, практичний. |
||
Рівень компетентності оцінювання |
Учитель використав диференційований підхід до оцінювання діяльності учнів (в системі гуманного оцінювання). |
||
Активізація пізнавальної діяльності учнів |
Відбір навчальних завдань був диференційований за характером пізнавальної діяльності (репродуктивний, реконструктивний, творчий), здійснювався оптимально з огляду на специфіку навчально-предметного змісту та його психологічного навантаження. Учитель використала евристичну бесіду, «мозковий штурм», різні конкурси. |
||
Викладання нового матеріалу: |
|
||
Наступність |
Навчальний матеріал уроку відповідав вимогам програми. |
||
Доступність |
Весь матеріал уроку був доступним для сприйняття учнями, відповідав рівню здібностей учнів |
||
|
|
||
Наявність пізнавально-творчих завдань |
Були використані евристична бесіда, робота в парах – це під час перевірки домашньої роботи; під час вивчення нового матеріалу були використані вибірковий і творчий диктанти, «мозковий штурм», «робота з підручником» при підведенні підсумків уроку. |
||
Міжпредметні зв’язки |
Природознавство |
||
Підбиття підсумку уроку |
Підсумок уроку був проведений вчасно, носив об’ємний характер: були згадані, виявлені і усвідомлені основні компоненти діяльності учнів на уроці – зміст, тип, способи, проблеми, шляхи їх розв’язання, здобуті результати тощо. Форми здійснення підсумку уроку: індивідуальна робота. |
||
Домашнє завдання: інструктаж |
Учні отримали інструктаж з виконання домашнього завдання, які були розраховані як на «сильного» так і на «слабкого» учня. |
||
Раціональне використання часу |
Тривалість етапів є оптимальною щодо обсягу й характеру пропорційно диференційованому змісту навчального матеріалу. |
||
Педагогічний такт |
Учитель дотримується педагогічного такту, ставиться до учнів доброзичливо, толерантно, з повагою. |
||
Впровадження інноваційних технологій |
На уроці вчитель використовувала роботу в парах, різноманітні ігри і ігрові ситуації: ігри-реконструкції, ігри-змагання (під час вибіркового і творчого диктантів, «мозковий штурм», вправа «мікрофон», гра - розминка (під час переходу від однієї частини заняття до іншої), гра – криголам, що використовувалася для встановлення атмосфери довіри. |
||
Поурочний план |
Конспект уроку був розгорнутий |
||
Самоаналіз уроку, самоосвіта |
Учителька дала повну психологічно-педагогічну характеристику класу. Охарактеризувала тему даного уроку в контексті інших тем у системі уроків. Обґрунтувала вибір структури уроку, методів, прийому та засобів навчання учнів. Дала аналіз власної управлінської діяльності на уроці. Охарактеризувала стиль взаємодії та спілкування з учнями. Визначила найбільш вдалі\невдалі моменти уроку, наскільки з погляду вчителя вдалося реалізувати його мету та завдання. |
||
Робота учнів |
|||
Стійкість уваги, зацікавленість |
Достатня стійкість уваги, зацікавленість у виконанні різних форм роботи |
||
Робоче місце учня, готовність до уроку |
Всі учні готові до уроку |
||
Активність учнів на уроці |
Висока активність |
||
Самостійна робота учнів |
Достатня |
||
Дисципліна на уроці |
Високий рівень навчальної дисципліни |
||
Ступінь засвоєння матеріалу |
Високий ступінь засвоєння нового матеріалу |
||
Оцінка діяльності вчителя |
|||||
Види діяльності |
Відмінно (4) |
Достатньо (3) |
Середнє (2) |
Незадовільно (1) |
|
Підготовка до уроку |
+ |
|
|
|
|
Організація роботи класу |
+ |
|
|
|
|
Методика перевірки знань |
+ |
|
|
|
|
Теоретичний рівень викладання |
+ |
|
|
|
|
Використання наочності, ТЗН |
|
+ |
|
|
|
Диференційований підхід до учнів |
+ |
|
|
|
|
Методична майстерність |
+ |
|
|
|
|
Результативність уроку |
+ |
|
|
|
|
Всього |
28 3 |
||||
|
31 |
||||
Висновок: урок проведено на високому методичному рівні.
Учителем на уроці були реалізовані дидактичні принципи. Навчання носило розвивальний характер (логічність, системність, проблемність, пошуковість, творчість). Галина Василівна доцільно і уміло використовувала активні форми навчання, кооперативну діяльність у парах. Вона уміло володіє технологічним інструментарієм (дотримання технологічного алгоритму, правил застосування технології, відбір дидактичного забезпечення технологічного процесу, оптимально використовує методи та прийоми навчання (проблемно-діалогічного, перцептивного, самостійної роботи тощо). Тамара Нестерівна знає предмет, володіє методикою викладання. Тактовна, демократична у відношеннях з учнями. Раціонально використовує час уроку, навчає учнів працювати самостійно, у процесі навчання здійснює зворотній зв'язок з усіма учнями. Оцінки адекватні вимогам навчальної програми.
Рекомендації:
Ознайомлена: Т.Н.Думич
08.02.2019р.