Пропоную авторські презентації до уроків мистецтва у 10 класах. Під час відбору матеріалу для презентації перевага віддавалась визначним світовим шедеврам. Намагалась інтегрувати матеріали з усіх підручників, запропонованих МОН України. Сподіваюсь, що дані розробки стануть у нагоді колегам. За бажанням, учитель може додати відеоролики або інші ілюстрації.
Капітолій. Цікаві факти. Капітелі колон прикрашає не лаврове листя Середземномор'я, а «місцеві» качани кукурудзи і тютюнове листя. На куполі стоїть шестиметрову статуя Свободи. Вага купола чотири тисячі тонн. Фрески відображають 200-річну історію держави. Щоб не закривати величну будівюя, навколо немає ніяких забудов.
Прінстонський університет. Цікаві факти. Загальна сума за навчання в рік: $ 53 934. Займає перше місце в рейтингу кращих національних університетів країни. Зі студентів, найнятих на роботу відразу після закінчення, 16% випускників отримують місця на Уолл-стріт. З числа тих, що подали заявку зазвичай в університет приймають близько 7 % абітурієнтів.
Стиль ар-деко Навмисно дорогий і солідний стиль, призначений для «середнього класу». Його символом у США став Chrysler Building. У 1930-му Вільям ван Аллен побудував цей хмарочос для відомого автомобільного концерну. На рівні 59-го поверху над містом височиє емблема «Крайслера» – сталеві хромовані голови орлів.
Скульптура «Леді Свобода». Цікаві факти. Це подарунок від Франціїї на 100-річчя незалежності США.Її висота 93 метрам. Розміри голови – 5.26 м, довжина носа – 1.37 м, очі – 0.76 м, рук – 12.8 метра, довжина кожної кисті становить 5 м.25 вікон огляду, розташовані в короні, виступають символом багатства країни. 7 променів, що виходять з неї, є символом семи континентів і морів, розширення свободи в усіх напрямках. Щоб піднятися до корони на оглядовий майданчик. Треба здолати 192 сходинок до вершини п'єдесталу, а потім 356 вже в самому тілі статуї.
Вегривільська писанка, Канада. Дев'ятиметровою писанкою канадці українського походження вшановують традиції своєї історичної Батьківщини. Була створена як пам'ятник... канадській кінній поліції! Яйце символізує мир і безпеку, які представники кінної поліції змогли забезпечити першим переселенцям з Івано-Франківської області у Канаді і їх нащадкам.
Марк Ро́тко (1903 – 1970)Американський художник родом з Латвії, представник абстрактного експресіонізму, один з творців живопису кольорового поля. Свідомо прагнув імітувати дитячі малюнки. Картини складаються з декількох колірних площин, часто не мали назви. «Помаранчеве, червоне, жовте», вартість $86,9 млн.
Експресіонізм. Напрямок, що виник у XX ст. в Європі. Художники через свої роботи передавали власний емоційний стан: духовну розгубленість, песимізм, розпач і бунтарство. Основними принципами течії стало свідоме спотворення реального світу, додавання предметів перебільшених і незграбних форм.
Стрит-арт До нього належать графіті, некомерційні постери (афіші, об’яви, плакати), трафарети, мурали (художній розпис стін будівель) тощо. Художники займаються стрит-артом для того, щоб безпосередньо спілкуватися з громадськістю, привернути увагу до цього мистецтва як молоді, так і старшого покоління.
CORNBREADУ 1967 році підліток Дерріл Маккрей закохався в дівчину Синтію і, щоб завоювати її серце, залишав напис зі своїм псевдонімом і визнанням «Cornbread loves Cynthia» на вулицях Філадельфії, де вони обидва жили. Синтія відповіла творчому юнаку взаємністю і вони почали зустрічатися. Незабаром дівчина переїхала в інше місто. Але на цьому справа не закінчилася: одного разу Дэррріл побачив у газеті власний некролог (журналісти переплутали ім'я вбитого хлопця). Щоб довести всім, що він живий, Маккрей залишив напис «Корнбред живий» на слоні в зоопарку. Перед цим він три дні спостерігав за рухами працівників зоопарку, які годували тварину, і, вибравши вдалий момент, здійснив свій план. За це він навіть отримав тюремний термін, зате став відомий у всьому світі.
TAKIХлопець з Нью-Йорка під псевдонімом Taki у кінці 60-х почав розмальовувати стіни рідного міста з банальною метою заявити про себе. Він працював кур'єром, у різних районах міста залишав нагадування про себе з номером вулиці, на якій жив — TAKI 183. Писав звичайним чорним маркером. У 1971 р. про нього написали в «The New York Times2. Відразу після цього місцеві хлопчаки оголосили Такі своїм кумиром, і місто захлеснула хвиля однотипних графіті з никнеймами і цифрами.
ГрафітіЄ частиною стрит-арту (англ. Street art – «вуличне мистецтво») – образотворчого мистецтва, харак-терною особливістю якого є яскраво виражений урбаністичний стиль. Основні шрифти: «дутий» стиль бабл, об'ємні літери (ефект досягався за рахунок окантовки букв). Тоді ж у райтерів (так вони себе називали) з'явився власний сленг. Крім того, вони вплелися в культуру хіп-хопу, яка активно розвивалася.
Голлівуд – це центр американської кіноіндустріїНайважливіша галузь американської промисловості. Пропаганда американських цінностей і способу життя. Сьогодні в Голлівуді спостерігається тенденція до створення «блокбастерів» – високобюджетних фільмів, з великою кількістю спецефектів і декорацій.
Висновок. В основі американської культури три головних поняття: privacy як невтручання в особисте життя (заборона порушення кордонів його зовнішнього і внутрішнього існування)trespassing law як захист власності та готовність людини до вияву власної індивідуальності, оригінальності й цікавості (бути fun).voluntary action як участь у суспільному житті та постійна інформованість та ерудованість (бути update).