Арифметична прогресія

Про матеріал
Арифметична прогресія, її властивості. Формула n – го члена арифметичної прогресії Мета: сформувати поняття арифметичної прогресії, формули n – го члена арифметичної прогресії; домогтися засвоєння властивостей арифметичної прогресії; сформувати вміння застосовувати поняття та властивості арифметичної прогресії до розв’язування задач, обчислення членів прогресії; формувати вміння визначати мету навчальної діяльності; вміння слухати, чути, висловлювати власну думку; самовиховання старанності, дисциплінованості
Перегляд файлу

Клас: 9          Предмет: Алгебра

Тема: Арифметична прогресія, її властивості. Формула n – го члена арифметичної прогресії

Мета: сформувати поняття арифметичної прогресії, формули n – го члена арифметичної прогресії; домогтися засвоєння властивостей арифметичної прогресії; сформувати вміння застосовувати поняття та властивості арифметичної прогресії до розв’язування задач, обчислення членів прогресії;  формувати вміння визначати мету навчальної діяльності; вміння слухати, чути, висловлювати власну думку; самовиховання старанності, дисциплінованості

Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь.

Обладнання: програма Google Meet, підручник О. С. Істер 9 клас, таблиця

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

(створення посилання і підключення учнів до уроку)

Повідомлення теми уроку. Постановка цілей і завдань.

Прогресія – це рух вперед

Умови, які потрібно дотримуватися в математиці:

  •               ТОЧНІСТЬ;
  •               ЧІТКІСТЬ;
  •               ПРОСТОТА

Від вас я очікую злагодженої роботи, взаємодопомоги, взаємоповаги, гарних результатів. Отже, з вами на уроці ми сьогодні просто, чітко і легко узагальнимо знання з теми: « Арифметична прогресія», закріпимо навички обчислення елементів прогресії, покажемо практичне застосування теми на прикладах історичних задач, будемо удосконалювати вміння оцінювати свої досягнення.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Підготовлені картки з номерами і запитаннями. Перший учень на вибір вчителя називає число картки і вчитель зачитує запитання, учень дає відповідь, потім передає естафету (називає на вибір свого однокласника і т.д.). Якщо учень не відповів, допомагає інший однокласник

Аркуші із запитаннями

1

Назвіть різницю арифметичної прогресії 4, 3, 2, 1, 0

2

Коли прогресія спадна?

3

Що таке d?

4

Який член послідовності слідує за аn+4?

5

Що в арифметичній прогресії позначають буквою n?

6

Чому дорівнює а43?

7

Коли прогресія є зростаючою?

8

Назвіть властивість арифметичної прогресії?

9

Чому дорівнює сума двох членів арифметичної прогресії рівновіддалених від її кінців?

10

Чи є послідовність -3, -1, 1, 4, 6 арифметичною прогресією?

11

Яка послідовність називається арифметичною прогресією?

12

Що записано? аn=an-1+d

13

Як знайти d?

14

Назвіть формулу для знаходження будь-якого члена арифметичної прогресії?

15

Різниця арифметичної прогресії дорівнює 2. Знайдіть її перший член, якщо а2=5.

 

ІІІ. Формування вмінь і навичок застосовувати властивість  арифметичної прогресії та формулу n – го члена арифметичної прогресії.

(Раніше підготовлена таблиця для показу учням)

Клас ділиться на 5 команд за вибором учителя, де кожен виконує завдання команди під вказаним номером. Після розв’язання, учні задиктовують, а вчитель записує на онлайн — дошці для всіх.

 

 

a1

d

an

n

Sn

1

2

 

59

20

 

2

5

-1

 

4

 

3

 

 

5

2

20

4

1

 

-6

 

-20

5

10

8

82

 

 

Відповіді

 

a1

d

an

n

Sn

1

2

3

59

20

610

2

5

-1

2

4

14

3

15

-10

5

2

20

4

1

-1

-6

8

-20

5

10

8

82

10

460

 

Додаткова задача.

1. Між числами 2 і 37 вставити чотири числа, які разом з даними утворять арифметичну прогресію.(Відповідь: 2, 9, 16, 23, 30, 37.)

2. В арифметичній прогресії а4=2, а6=3. Знайдіть а40.

3. Знайти перший член арифметичної прогресії у якої а26=57, d=3.

IV. Підбиття підсумків уроку. Рефлексія.

Підіб’ємо підсумок уроку. Чи досягли ми очікуваних результатів? (Учні підсумовують свою роботу, висловлюють думки щодо здійснення своїх очікувань).

VII. Домашнє завдання

1. Повторити §16, 17. Завдання для виконання 851, 867.

2. Підготувати коротенькі доповіді про математиків (саме їх роль в розвитку вчення про послідовності): Гаусс Карл Фрідріх , Абель Нільс Хенрик, Фур’є Жан Батист Жозеф (по 3 учні на математика)

3. Класну роботу і домашнє завдання ОБОВ’ЯЗКОВО прислати вчителю для перевірки на почту або вайбер в особисті.

 

Довідка

  1.                     Карл Гаусс, наприклад, коли ще навчався в школі, обчислював суму перших ста натуральних чисел:
  2.                     Абель вивчав умови, за яких степеневий ряд збігається, тобто послідовність його сум має границю.
  3.                   Фур’є ж розглядав, як різноманітні функції можна подати за допомогою тригонометричних рядів, і зробив ці ряди справжнім знаряддям математичної фізики.

 

docx
Пов’язані теми
Алгебра, Розробки уроків
Додано
17 травня 2022
Переглядів
490
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку