ЖИРАФЕНЯ БЕРІЗКА
( Скорочено )
Сьогодні мама прийшла з роботи й ще з порога сказала:
Я відразу зрозумів: почую щось цікаве. Але мама мовчала. Спершу помила руки, згодом почала готувати вечерю. Я ходив за нею слідом по квартирі й допитувався:
Мама завжди так: почне щось казати, а потім раптом замовкне. Щоб мені закортіло ще більше. Щоб уже ніякого терпіння не було чекати. І де в неї взялася та звичка? І як би це її перевиховати? Щоб вона відразу все мені розповідала. Отак: зайде в квартиру і каже: «Андрійку, ти знаєш, а в нас ведмідь Гоша втік!». Я знаю, що звірі в зоопарку ще не втікали. Але це так, наприклад. Так нанервуєшся, доки мама нарешті все розкаже!
Швиденько відповідаю і прохально дивлюся на неї.
І ось ми йдемо в зоопарк. Посеред однієї загорожі лежить жирафеня. А над ним стоїть Каланча. Голову задерла високо і дивиться на мене так, ніби я в неї щось украв.
А жирафеня таке гарнесеньке - геть у плямах, як і Каланча, очі проти сонця світяться і вушка на голові тремтять.
Лежало-лежало, потім повело головою в мій бік і стало придивлятися. І Каланча вже якось миролюбніше позирає.
Заговорюю до жирафеняти:
У школі я розповів хлопцям про жирафеня. Після уроків ми прийшли в зоопарк. Жирафеня лежало біля ніг Каланчі, а коли побачило мене, повільно встало й підійшло до загорожі.
- Яке ж воно гарненьке! А які очі! І ще хтось сказав:
Я придивився - й справді: білі й чорні плями, як на березі, і струнке, мов деревце...
І всім це ім'я сподобалося. Так жирафеня стало Берізкою. Усім класом до нього приходимо. Нам було б нецікаво без нього жити. Як добре, що в нас тепер є жирафеня. А ім'я жирафеняти й мамі сподобалося.
Михайло Слабошпицький