БЕСІДА Тема: «Чи вміємо ми вчитися? Чарівні секрети дорого навчання»

Про матеріал

БЕСІДА

Тема: «Чи вміємо ми вчитися? Чарівні секрети дорого навчання»

Мета: познайомити учнів зі школою, класом; вчити виробляти силу волі, старанність; розвивати увагу, спостережливість, наполегливість; виховувати самодисципліну, любов до праці.

Обладнання: пелюстки ромашки, картки для учнів.

Словник: школяр, школярка, учень, учениця, правила поведінки, дисципліна.

Перегляд файлу

Дата ______________

БЕСІДА

Тема: «Чи вміємо ми вчитися? Чарівні секрети дорого навчання»

Мета: познайомити учнів зі школою, класом; вчити виробляти силу волі, старанність; розвивати увагу, спостережливість, наполегливість; виховувати самодисципліну, любов до праці.

Обладнання: пелюстки ромашки, картки для учнів.

Словник: школяр, школярка, учень, учениця, правила поведінки, дисципліна.

 

Хід заняття

  1. Організаційний момент
    1.        Привітання

Учасники стоять у колі, взявшись за руки. Промовляємо слова і виконуємо рухи.

Здраствуй, сонце,

Здраствуй, небо,

Здраствуй, школо, дорога,

І уся шкільна сім’я!

  1.        Вправа «Погода».

- Який сьогодні день?

- Яке число і місяць?

- Який стан неба?

- Чи був вітер, коли ви йшли до школи?

- Яка пора року наступила? Яка закінчилась?

 

  1. Вступна бесіда

- Ви вже стали школярами. Скажіть, що потрібно для того, щоб в школі був порядок та дисципліна? (Відповіді учнів)

- Для того, щоб у школі був порядок та дисципліна ми усі маємо дотримуватись певних правил.

 

2.1.Вправа «Ромашка»

(На кожну пелюстку прикріплюємо правило)

1. Приходити вчасно.

2. Поводитись тихо

3. Вміти слухати

4. Сказати хочеш не кричи, а тільки руку підніми!

5. Бути веселим і старанним.

6. Взаємоповага.

 

Фізкультхвилинка- розминка

В школі правил є багато.

Дітям треба всі їх знати.

У їдальні, спортзалі, бібліотеці

Свої правила – їх пам’ятай

І виконувати їх не забувай.

 

 

 

 

  1. Практична робота

3.1. Гра « Хто чому бажає навчитися у школі?

(Вихователь задає питання. Учні відповідають жестами: руки вперед – «я згоден»; руки за спину – « я не згоден»; руки на голову, почухати потилицю – « я ще не знаю».)

- Я прийшла до школи, щоб познайомитися з новими друзями, а ви?

- …. щоб стрибати, кричати, битися?

- …. щоб навчитися читати, писати?

- …. щоб навчитися спілкуватися і стати вихованою людиною?

- …. щоб отримувати нові знання?

 

3.2. Гра «Справжні школярі»

- Я зараз буду розповідати, які у мене діти – справжні школярі! Якщо я раптом помилюсь, ви не мовчіть, а обурюйтесь. А як це можна зробити?

Наприклад - топати ногами. І так, якщо я говорю правильно – хлопаємо, неправильно – топаємо.

- Мої діти, коли хочуть відповідати, руку піднімають.(+)

- Коли чують дзвоник на урок – ховаються під парти.(-)

- Якщо чують слово «хором» відповідають голосно хором.(+)

- Коли вчитель говорить на уроці «добрий ранок» - відповідають голосно.(-)

- Мої діти знають, що у школі найважливіші перерви.(-)

- Мої діти знають всі правила і намагаються їх дотримуватись.(+)

- Мої діти самі найкращі.(+)

 

3.3. Робота з картками.

- Познач червоним кольором кружечок біля школяра, який порушує шкільні правила.

 

  1. Підсумок заняття

- Чого навчилися на уроці?

- Що нового взяли для себе?

docx
Пов’язані теми
Людина і світ, Виховна робота
Інкл
Додано
18 березня 2018
Переглядів
3391
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку