Матеріал буде корисний вчителям і вихователям.Він допоможе розкрити поняття конфлікту,причини його винекнення та шляхи подолання.
вчити учнів аргументувати необхідність безпечної поведінки в школі для збереження життя й здоров'я,формувати здатність контролювати власну поведінку відповідно до життєвих обставин, вирішувати конфліктні ситуації мирним шляхом; спонукати школярів до виконання правил безпечної поведінки в школі; виховувати відповідальність за свої вчинки.
Основи здоров’я 3 клас
Тема: «Безпека у школі. Конфлікт.
Битися чи не битися?
Підготувала вчитель
Станкевич Л.В.
Урок «Основи здоров’я»
Тема. Безпека в школі. Що таке конфлікт? Битися чи не битися?
Мета: вчити учнів аргументувати необхідність безпечної поведінки в школі для збереження життя й здоров'я,формувати здатність контролювати власну поведінку відповідно до життєвих обставин, вирішувати конфліктні ситуації мирним шляхом; спонукати школярів до виконання правил безпечної поведінки в школі; виховувати відповідальність за свої вчинки.
Обладнання: мультимедійна презентація ,плакат «Школа без конфліктів»,мовний матеріал,тлумачний словник.
Тип уроку: усвідомлення нового матеріалу.
Хід уроку
І. Організація класу
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Учитель: Здоровенькі були,любі друзі!!!
Доброго вам здоров’я!
Правда,чудові ці фрази?
Вони нас зближують одразу!
Сьогодні, гадаю, якраз буде вчасно,
Щоб у нас був справді чудовий настрій
Упоравшись з ділом, хіба нам не варто
Зустрітися з грою, навчанням і жартом!
2. «Мозковий штурм»
- Погляньте на свої усміхнені личка! Скажіть, щоб у вас такий настрій був щодня, які умови потрібні?( смачна їжа, ігри, подарунки, гарні товариші)
Якщо учні не називають безпеку свого життя, вчитель сам наголошує на цьому.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
ІV. Очікування результатів
-Що ви чекаєте від цього уроку?
V. Усвідомлення нового матеріалу
1.Відгадайте загадку:
Стоїть вулик придорожній,
Уночі завжди порожній.
( Школа)
2. Технологія ТРВЗ. Гра «Добре-погано»
-Знайдіть аргументи «школа-добре» (навчання, спілкування, гра, товариші тощо) ; «школа-погано» (погані оцінки, шум на перервах, травми )
3.Складання асоціативного куща.
образа синці погіршення
стосунків
біль
пропуск
занять
погане
самопочуття
4. Об’єднання в групи.
Кожна дитина витягує кружечок одного з кольорів: жовтого, червоного, зеленого,синього,блакитного. Так вони об’єднуються в групи.
5. Робота в групах.
Командири отримують завдання для своїх груп.
Завдання для 1 групи.
Визначити небезпечні ситуації ,які можуть трапитися в їдальні.
Завдання для 2 групи.
Визначити небезпечні ситуації, які можуть трапитися в спортзалі.
Завдання для 3 групи.
Визначити небезпечні ситуації, які можуть трапитися в вестибюлі.
Завдання для 4 групи.
Визначити небезпечні ситуації, які можуть трапитися в коридорі.
Завдання для 5 групи.
Визначити небезпечні ситуації, які можуть трапитися в кабінеті, на уроці.
5. Фото-подорож школою (на слайді фото їдальні, спортзала,вестибюля, коридора, класу)
6. Презентація роботи груп.
Спікер кожної групи нагадує правила поведінки школярів.
7.Фоторепортаж з лікарні.
На слайді – фото різних видів травмувань.
8. Гра «Зашифровка»
- Щоб дізнатися ще про одну причину таких травм, вам треба вибрати серед рис характеру ті, які не притаманні добрій і порядній людині.
А К З О Н В Ф
Чесність жадоба порядність злість нетактовність щедрість грубість
Л І К Щ Т
Черствість лицемірство хитрість доброта підкупність
9.Тлумачення слова «конфлікт»
Конфлікт (латин. conflictus — зіткнення) Суперечність у поглядах і відношеннях, зіткнення протилежних інтересів, гостра суперечка.
10. «Мікрофон»
-Які асоціації виникаютьу вас, коли ви чуєте це слово?
11.Перегляд мультфільму «Місток»
12. « Казковий аукціон»
1в. – називає неконфліктних казкових героїв;
2в. – конфліктних.
-Хто більше?
13. Перегляд фотографій конфліктних ситуацій дітей в школі (на фото – самі учні )
- Давайте спробуємо розібратися в цих ситуаціях з допомогою мудрих порад-прислів’їв і приказок:
- Лагідні слова роблять приятелів, а гострі слова - завзятих ворогів.
- Зла компанія - що вугілля: як не впече, то замаже.
- Чого сам собі не зичиш, того і другому не бажай.
- Бійка до добра не доведе.
- Захищатися треба словами, а не кулаками.
- Порожня бочка гудить, а повна мовчить.
14. Технологія «Займи позицію»
Оберіть правильну відповідь,користуючись правилом.
Правило: «Бійку розпочинає той, хто не може стримати свої емоції, не знаходить потрібних слів, щоб переконати співрозмовника.»
- завжди називаю своїх однокласників по імені;
- радію невдачам своїх товаришів;
- коли ображають словами навмисно – не звертаю увагу;
- коли б’ють мого друга – лізу в бійку і захищаю його;
- користуюсь Золотим правилом Біблії: «Стався до людей так, як хотів, щоб ставилися до тебе!»;
- чемно розмовляю з однокласниками.
15. Чи відомі вам «секрети» спілкування? (робота в парах)
VІ. Підсумок уроку.Рефлексія.
1.Технологія « Незакінчене речення»
- Я для себе вирішив….
- Сьогодні я зрозумів…
- Я переконався…
2.Створення плакату «Школа без конфліктів»
Учні підходять до плакату і наклеюють символ-долоньку біля обраної позиції
Не гніваюся, коли програю у грі.
Мирно граюся з друзями.
Чемно розмовляю з одноклассниками.
НІКОЛИ НЕ починаю бійки!!!!!
VІІ. Дом.завдання. - Скласти правила спілкування учнів у школі.
Використана література:
1.Загадки. Київ. Видавництво художньої літератури « Дніпро».1987 рік.
2.Підручник для 3 класу « Основи здоров’я». Автори Н.М.Бібік,Т.Є.Бойченко
3. Інтернет ресурси ( Фотографії травмованих дітей).
4.Тлумачний словник для початкової школи.