План-конспект виховного заходу
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вебквест з елементами тренінгу
Мета: Дослідити позитивні та негативні наслідки Інтернету; сприяти обізнаності учнів про небезпеки, наявні в Інтернеті, та про шляхи їхнього подолання; мотивувати дітей поширювати цю інформацію у своєму середовищі.
Обладнання: Комп’ютер та доступ до інтернету; словник з інтернет-термінами, зображення Інтернет-павутини; каструлі, скриньки, смітника.
Формуємо компетентності:
Перебіг заняття
Учитель: Я знаю, діти, що ви вільно володієте Інтернетом. Ви вже не розумієте того, як жили без інтернету 20 - 25 років тому. Інтернет - це цікавий та захоплений світ, що дає змогу вам дізнатися про щось цікаве, спілкуватися з людьми в різних кінцях світу, грати в цікаві ігри та ділитися з іншими своїми думками та захопленнями. Коли ми потрапляємо до Всесвітньої мережі, потрапляємо у світ, де нас оточують люди: хороші та погані, добрі та злі, розумні та не дуже; інформаційні потоки; корисні та шкідливі; новини, музика; фільми і ще багато різної інформації. Ми свідомо здійснюємо пошук серед усього цього розмаїття. Інтернет є дуже широким джерелом інформації, іншими словами, інформаційним простором, у якому, як і в реальному житті, є позитивні та негативні сторони. Саме тому сьогоднішнє заняття ми присвячуємо темі "Безпека в Інтернеті". Спробуємо дослідити позитивні та негативні наслідки інтернету, сформулюємо та засвоїмо правила безпечної роботи в Інтернеті. А в цьому нам допоможе цей Вебквест.
Цей урок розроблено для самостійної також дистанційної роботи дітей: https://padlet.com/bilingualelementar/zn9t8pnujafcg2cl За необхідністю його можна використовувати у роботі в класі
|
Вправа |
Коментар до вправи |
І крок |
||
1 |
На початку 1996 року в усьому світі нараховувалось 30 млн користувачів Інтернету. На сьогодні Інтернетом користуються більше ніж 710 млн людей. Найбільш користується ним молодь. До цієї категорії людей належите і ви. Мені б хотілося б дізнатися, яка ваша улюблена справа в Інтернеті? (Відповіді учнів) |
як вступ дітям показується відео „Як я став кіберсупергероєм |
2 |
Вправа "Побажання" |
|
|
Мудреці кажуть, що доля кожної людини, міста і навіть держави визначена його ім'ям. Кожен із нас при народженні отримує ім'я, яким нас називають близькі, знайомі та зовсім незнайомі люди. Наше ім'я записане в документах. Наприклад, ваше ім'я записане у свідоцтві про народження. Я пропоную вам висловити побажання одне одному, але тільки одним словом, що має починатися на першу букву вашого імені |
|
ІІ крок |
||
3 |
Вправа "Інтернет-термінологія" |
|
|
А зараз я пропоную вам об'єднатися у дві групи. Кожна група повинна записати всі відомі вам терміни (Словничок внизу), що стосуються Всесвітньої мережі (у коментарях). Для полегшення розділу на групи, пропаную вам у першу групу об'єднаються перша половина учнів у списку, а у другу - друга половина. Але я сподіваюсь, що у ви зможете домовитися! Придумайте, будь ласка, назву для кожної групи-учасниці |
Поділити клас на дві групи Кожна з груп, складає список термінів, використовуючи інтернет-ресурси чи словник інтернет-термінів (Джерело: https://vseosvita.ua/library/slovnicok-najposirenisih-terminiv-v-interneti-5543.html ). |
ІІІ крок |
||
4 |
Вправа "Ситуації: Mr. Nox" |
|
|
Пропоную вам проаналізувати ситуацію у відео. Спрогнозуйте безпечний вихід з неї. Зазначте, яких небезпек можна уникнути. |
Перед виконанням завдання, діти дивляться відео «Mr. Nox"» https://youtu.be/KuCuc6jcKUc |
5 |
Вправа "Ситуації: Кібербулінг. Як я перестала бути жертвою" |
|
|
Пропоную вам проаналізувати ситуацію у відео. Спрогнозуйте безпечний вихід з неї. Зазначте, яких небезпек можна уникнути.
|
Перед виконанням завдання, діти дивляться відео «Кібербулінг. Як я перестала бути жертвою» https://youtu.be/2GQdfpdfvZA |
6 |
Правила безпечного користування інтернетом |
|
|
Діти формулюють правила безпечного користування |
Наприклад:
|
IV крок |
||
7 |
Вправа "Каструлька. Скринька. Смітник" |
|
|
Подивись на зображення внизу. У коментарях закінчи фразу "Я сьогодні зрозумів..." за таким принципом: якщо здобуті знання нові та користі - like поставити, а твій коментар залишити під зображенням скриньки якщо є нові знання, але їх треба закріпити, треба поставити like та залишити твій коментар під зображенням каструльки якщо ти не отримав жодної цінної для тебе інформації або тобі було не цікаво - постав like та залиш твій коментар під зображенням смітника |
Рефлексія |
Літературні джерела
Вебквест у програмі «Padlet» https://padlet.com/bilingualelementar/zn9t8pnujafcg2cl