«Голгофа голодної смерті»
(до Дня пам’яті жертв голодомору)
Бібліографічний список літератури
Науково - документальна література:
У книзі опубліковані матеріали про репресивні заходи щодо селянства та про Голодомор у Донбасі, свідчення мешканців краю, фотокопії унікальних архівних документів.
У книзі на основі матеріалів усної історії розкривається глибина трагедії українського народу під час Голодомору, геноциду у 1932-1933рр. Усні свідчення неспростовно доводять, що акція геноциду українських селян була чітко спланованою більшовицькою владою Кремля.
У книзі витлумачені вузлові питання правової оцінки геноцидного характеру Голодомору 1932-1933 рр. в Україні у світлі Конвенції ООН 1948р. про попередження злочину геноциду та покарання за нього.
Розділ Голодомор с.84-90
Історичні документи, які свідчать про дії влади в часи голодомору. Свідчення мешканки села Гашенко М.П.
Книга буття України «Мор» про голод – винищення українців. В книзі не має жодного слова вимислу і кожна розповідь правдива.
Брошура розповідає про головні причини найжахливішої за масштабом та перебігом подій трагедії, яку пережив 1932-1933рр. український народ.
Автобіографічна розповідь української жінки про свою складну долю, життя в п’яти країнах, про незгасну любов до рідної України.
На вічну пам'ять дочкам і синам української землі, мільйони котрих замордувала, убила, знищила у катівнях і голодоморами комуністична більшовицька влада у ХХ столітті.
Вчитель історії, дослідник історії рідного краю, завідувач Дружківської міського відділу освіти (1996-2007), голова осередку, член правління обласної організації національної спілки краєзнавців України розглядає питання голодомору 1932-1933 в м. Дружківка Донецької області.
О голоде 1921-1922 гг., 1932-1933гг. в селах Донбасса.
Книга присвячена памяті всіх безневинних жертв найбільшої трагедії українського народу – штучного голодомору 1932-1933рр. в селі на Полтавщині.
Перед читачем перший повний український переклад відомого на заході дослідження одного з най трагічних періодів нашої історії. Спираючись на документальні джерела, автор розкриває жахливі картинки колективізації та голодомору 1929-1933рр. залишаючи за собою право на особистий погляд на висвітлювані події.
Книга вперше побачила світ у 1986 році. Дослідження всебічно розкриває правду про геноцид проти українського народу, насамперед його штучність та спланованість радянським тоталітарним режимом.
У збірнику статей відомих українських політиків та науковців йдеться про передумови виникнення голодоморів в Україні. На багатому фактичному матеріалі досліджуються обставини, причини, називаються винуватці цих трагічних подій та їх наслідки.
33 й, свідчення очевидців або приклад швидкої побудови соціалізму в окремо взятій країни.
Це перше видання в Україні основних праць американського історика. Наукова рецепція Голодомору носить яскраво виражену ознаку пошуку суто політичних причин цього страхітливого явища.
На основі архівних та опублікованих джерел та свідчень громадян, що були свідками голодомору 1932-1933 років складана ця книга памяті.
Історичні дослідження, свідчення, спогади, документи .- Донецк : Вид-во СПД «Блєднов», 2008.-624с.
В книзі опубліковані матеріали про репресивні заходи щодо селянства, про злочинні дії тоталітарного режиму СРСР, спрямовані на організацію голодомору в Україні. Розкрито історичну правду, показано трагедію українського народу, який внаслідок штучного голоду втратив мільйони людей.
У книзі опубліковані матеріали про репресивні заходи щодо селянства та про голодомор на Донеччині у 1932 -1933 роки.
У виданні представлено документи органів державної безпеки: ГПУ, НКВД, що містять додаткову архівну інформацію про причини, перебіг і наслідки найстрашнішої трагедії в історії українського народу ХХ століття Голодомору 1932 – 1933 років
На основі невідомих до недавнього часу документів з колишніх таємних архивів простежено геноцид українського народу в ХХ столітті через штучні голодомори, організовані більшовицькою владою. Уперше в одному дослідженні мовою документів розповідається про голодомори 1921-1923, 1932-1933, 1946-1947 років.
У книгах вміщено свідчення тих, хто пережив одну з найжахливіших трагедій в історії людства – голодомор – геноцид 1932-1933рр., спрямований на вигублення українського народу.
У художній літературі :
Високомистецький твір про голод в Україні 1932-1933
Повість про тих українців чиє дитинство та юність припали на 30-ті роки минулого століття, про тих, хто пройшов крізь пекло голодомору, крізь муки й тортури і залишився після всіх випробувань чистими душею, зберіг віру в Бога, добро й справедливість.
У творі відомої української письменниці з Канади Ольги Мак (1913-1998) йдеться про голодомор 1932-1933 в Україні - найсильнішу трагедію нашого народу.
Роман «Марія» (1933) – це перший в українській літературі художній твір про примусову колективізацію та про голодомор тридцять третього року. Написаний він у стилі хронічки життя жінки – селянки. Помираючи голодною смертю, Марія пропускає через свою свідомість все своє страдницьке життя.
Підготувала : завідувач бібліотекою Соколовська В.В.