Виноградівський ЗПЗСО ім. О.М. Соценка
Бібліотечний урок:
Подорож у світ казки
Вчитель початкових класів
Гришко Тетяна Володимирівна
Мета: вчити учнів слухати, переказувати і театралізувати українські народні казки. Висловлювати власну думку щодо прочитаного, характеризувати героїв, розрізняти добро і зло, розвивати творчу та емоційну активність, зв’язне мовлення, пам’ять, виховувати почуття взаємодопомоги, взаємовиручки, доброти та колективізму.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент (Виставка книг)
ІІ. Оголошення теми та мети уроку
Сьогодні ми з вами будемо подорожувати сторінками відомих українських народних казок. Казок, які ми любимо і знаємо з дитинства. Допоможіть нам у цьому книги, які ви виберете з куточку книголюба, коли отримаєте завдання.
ІІІ. Поділ класу на групи
ІV. Завдання групам
І група
По засіку метений,
З борошенця спечений,
На віконечку стояв,
Довго в лісі він гуляв,
Всіх він звірів об хитрив,
Доки лиску не зустрів. (Казка «Колобок»)
ІІ група
Була в діда вредна кізка
І любила вона їсти.
Тільки хто б її не пас,
Було їй не все гаразд.
Вигнав дід козу із хати,
Пішла притулок шукати.
Влізла в зайчикові хижу
Й не хотіла залишати,
Поки рак-неборак
Не поставив на ній знак. (Казка «Коза-дереза»)
ІІІ група
Хатка виросла на втіху,
Примостила всіх під стріху:
Жабку, зайця, лиску,
Кабана і мишку.
Поки сам ведмідь-набрідь
Не схотів у хатці жить. (Казка «Рукавичка»)
Дорогі учні другого класу!
Щиро вітаю вас з Новим роком!
Бажаю міцного здоров’я, швидко бігати,
Мати міцні зуби, добре вчитися!
З повагою – Мишка.
ІV група
Дід зробив зарядку,
Потім скопав грядку,
Насіннячко посадив,
Водичкою полив.
І виросла вона
Здоровенна отака.
Вся сім’я її витягала,
Навіть мишка у пригоді стала. (Казка «Ріпка»)
V. Презентація робіт
Опрацювавши своє завдання, група представляє роботу. Перший учень зачитує загадку і розповідає, що це загадка про головного героя казки. Далі учень представляє малюнок і розповідає про головних героїв, коротко характеризуючи їх. Керівник групи зачитує закінчення казки, придумане групою.
Представляючи звіти груп, учні проявляють свою творчість, винахідливість, бо працюють разом, вибираючи собі посильні і цікаві завдання.
VІ. Підсумок уроку. Оцінювання робіт