Бінарний урок " Ступені порівняння якісних прикметників"

Про матеріал
Бінарний урок передбачає вивчення ступенів порівняння якісних прикметників на уроках української та англійської мови.
Перегляд файлу

Тема . Ступені порівняння якісних прикметників, їх творення.

Мета: закріпити з учнями способи творення ступенів порівняння        прикметників, навчити правильно вживати їх у мовленні.

Завдання:


  • поглибити знання учнів про ступені порівняння якісних прикметників, їх творення;
  • формувати у школярів уміння використовувати теоретичні знання у життєвих ситуаціях;
  • створити умови мотивованого практичного застосування знань, умінь та навичок, дати школярам можливість; побачити результати власної праці та отримати від неї радість та задоволення;
  • розвивати логічне мислення, творчі здібності кожного учня, мовленнєві навички;
  • активізувати емоційну пам ять та логічне мислення;
  • виховувати шанобливе ставлення до рідної мови.

 

  • створити умови для формування комунікативної компетенції учнів;
  • формувати уміння реалізації нових способів мовної дії і мовної взаємодії;
  • закріпити і поглибити знання та вміння щодо утворення і правильного вживання ступенів порівняння прикметників;
  • розвивати вміння ефективно взаємодіяти з іншими;
  • розвивати здатність переносити знання і вміння у нову ситуацію;
  • сприяти вихованню позитивного ставлення до англійської мови як засобу спілкування

 

 


Очікувані результати:

На кінець уроку учні вміють:

  • правильно утворювати ступені порівняння прикметників;доречно вживати їх в мовленні;
  • будувати власне логічне висловлювання за темою уроку з використанням прикметників ;
  • ефективно співпрацювати та взаємодіяти один з одним (в групі);
  • застосовувати набуті знання, вміння у життєвих ситуаціях, для досягнення комунікативних потреб;
  • самостійно оцінювати свою роботу впродовж уроку.

 

Тип уроку: бінарний ( закріплення вивченого  матеріалу)

Міжпредметні зв язки:українознавство, українська мова, англійська мова,інформатика .

Матеріали: презентації, аудіозапис, роздатковий матеріал.

Хід уроку

  1. Організаційна частина.

Інтерактивна вправа « Створення емоційного настрою»

Я……( дібрати прикметники  англійською та українською мовами)

  1. Мотивація навчальної діяльності.
  • Сьогодні на уроці ми з вами повторимо поняття прикметник, удосконалимо власні знання щодо утворення ступенів порівняння прикметників на тільки в українській мові, а й у англійській.
  1. Актуалізація опорних знань.
    1.        Розподільна робота.

 Завдання. Розподіліть прикметники за значенням: якісні, відносні та присвійні.

Холодний, сніговий, рідний, доньчин, ясний, залізний, батьків, вранішній, матусин.

  1.        Робота з ілюстраціями « Мікрофон. Compare»

-Учні повинні порівняти два предмети і скласти в усній формі речення, використовуючи вищий ступінь порівняння поданих прикметників

  1. Основна частина.
    1.        Мовна гра « Визбирувач»

Завдання. Виразно прочитати вірш. Випишіть прикметники, вжиті у вищому й найвищому ступенях порівняння.

Мова моя українська

Що є музичніше в світі від річки,

Що я кохаю з дитинства ?

Що яскравіше від полумя свічки?

Мова моя українська!

Що є миліше й щедріше від поля,

Що я люблю із дитинства?

Що зостається мені , наче доля?-

Мова моя материнська!

Що є для мене святіше, ніж правда,

Що я кохаю з дитинства?

Що є від болю найліпша розрада?-

Мова моя українська!

Що є міцніше й сильніше любові,

Що я люблю із дитинства?

Що надихає у щирій розмові?-

Мова моя материнська!

Що захищає в бою від удару,

Що я кохаю з дитинства?

Що є основою Божого дару?,-

Моя моя українська!

Що є для мене на кожний день святом,

Що я люблю із дитинства?

Щира і ніжна, вічна, крилата –

Мова моя материнська.

Г. Шмицький

4.2.Аудіювання ( англійською мовою)

  1. Учні прослуховують аудіо запис вперше і називають пору року, яка описується в ньому (spring);
  2. Записують до зошиту прикметники, які почують під час другого прослуховування запису

(lovely, warm, bright, short, long, little)

  1.  З отриманими прикметниками утворюють речення, вживаючи вищий ступінь порівняння. Наприклад:

It’s warmer in spring than in autumn./ The sun is brighter in summer.

 

4.3.Гра « Консонатизм»

Завдання. У словах, пов язаних з мовою, пропущені голосні звуки. За приголосними звуками відновіть пропущені слова.

Скрв

Вльн

нзлжн

Гнчк

Чст

Млдйн

Рзнбрвн

Ключ: яскрава, вільна, незалежна, гнучка, чиста, мелодійна, різнобарвна.

 

4.5. Фізхвилинка « Грибок»

 

 

і     - іменник                      - прикметник

 

На рахунок 1,2,3 іменнику потрібно зловити прикметник.

 

4.6. Вправа «Хмара слів»

Завдання: вибрати із хмари  прикметники найвищого ступеню порівняння. ( каплинки наклеїти на знайдені прикметники).

Хмара 1 : менший, сталевий, найсильніший, найніжніший, срібний, найсолодший, матусин,чіткий, менш глибокий, веселіший, синівський,  більш рідний, ведмежий.

Funnier, the funniest, deeper, the softest, the strongest.

Хмара 2:синенький, більш щирий, більш красивий, найкращий, найгіркіший, німий, татусів, найменш кислий, соромний, найдальший, преспокійний.

The best, better, the most wonderful, the furthest, more beautiful.

 

4.7. Гра « Інверсія»

Завдання: з поданих речень утворити первісний їх вигляд. Підкресліть прикметники вищого та найвищого ступеня порівняння. Чим ви керувалися при цьому? Аргументовано доведіть свою думку.

  1. Мова то рідна народом мудрим створена чиста криниця.
  2. Хай буде від вона сльози чистіша.
  3. Учителів немає ніж народ мудріших.
  4. Твоя має рідна мова усі понад найчистіша найкраща бути.

Ключ: 1. Рідна мова – то чиста криниця, створена мудрим народом.

2. Чистіша  від сльози вона хай буде.

3. Немає мудріших, ніж народ, учителів…

4. Понад усі найкраща , найчистіша, має бути твоя рідна мова.

4.8. Гра -рРедагування (Editing)

Учитель пропонує учням уявити себе редакторами відомого видання “The Times” та відредагувати отриманий лист від читача, утворюючи вищий і найвищий ступені порівняння прикметників.  у подані речення вставте пропущені прикметники.

  1.   Редагування « Я знаю, як…..»

Завдання: виправте помилки.

  1. Моя мова сама найкраща.
  2. Усім відомо, що материнська мова – сама наймилозвучніша.
  3. Найбільш дорожча для мене моя мова.
  4. Слово – мій самий вірний порадник.
  5. Найсолодший сон – під бабусине слово.
    1.   Фізхвилинка  « I’m so happy”
    2.   Гра « Лінгвоживопис»

Повідомлення учня 1.

Ця картина відомої самобутньої художниці з народу Катерини Білокур, яка в своїх чудових полотнах втілила невмирущу красу живописної української природи, назавжди вписалася в історію народного мистецтва. Безрадісно пройшли її дитячі та юнацькі роки, але це не завадило їй творити справжню  красу української природи.

Повідомлення учня 2.

Не маючи певної освіти, вона опановує художню майстерність самостійно. Самотужки й послідовно вона проникає в складний творчий процес, відкриваючи для себе таємницю техніки. Катерина Василівна не робила ескізів до своїх картин і не писала етюдів, і навіть не наносила на полотно контуру майбутньої композиції.

Повідомлення учня 3.

Ця робота « Квіти за тином» свідчить про неабияке обдарування художниці, про великі творчі можливості. Назва « Квіти за тином» цілком визначає зміст картини. Цій картині не можна знайти нічого рівного в українському народному живописі, вона надзвичайно своєрідна. « Квіти за тином» дивують красою. У цій роботі всю увагу авторка зосереджує на відтворенні кожної квіточки, кожної деталі, вміло організовує оточення, освітлення, успішно домагається правдивого кольорового рішення і композиційної довершеності. Вона постійно шукає та неухильно розвиває своєрідні прийоми в техніці живопису.

 

Завдання: за поданою картиною скласти якомога більше якісних прикметників.

І група – англ. мовою

ІІ група – укр.. мовою.

  1. Підсумок уроку.
    1.        « Рефлексія» ( виконання тестових завдань)
  1. Самостійна частина мови, яка відповідає на питання який? яка? яке? які?

А) іменник;

Б) прикметник;

В) дієслово;

Г) числівник.

2. Найвищий ступінь порівняння утворюється за допомогою:

     А) більш, менш;

     Б) найбільш, найменш;

     В) –іш-, -ш-,  най-,найбільш, найменш;

      Г) –іш-, -ш-, більш, менш

3. Вищий ступінь порівняння утворюється за допомогою:

      А) більш, менш;

     Б) найбільш, найменш;

     В) –іш-, -ш-,  най-,найбільш, найменш;

      Г) –іш-, -ш-, більш, менш

4. Укажіть прикметники, від яких можна утворити ступені порівняння

      А) малесенький, предобрий;

      Б) гарний, блакитний;

      В) солоний, високий

      Г) залізний, дерев’яний

5. Укажіть прикметники вищого ступеня порівняння

      А) добріший, менш веселий;

      Б) поганий, преспокійний;

      В) найтяжчий, босий;

      Г) найбільш цінний, найцікавіший.

6. Укажіть прикметники найвищого ступеня  порівняння

А) менш красивий, вужчий;

Б) найбільш широкий, найцікавіший;

В) міцний, молодий; 

Г) щонайкраща, більш ситний.

5.2.Кольорова гама

- Ви сьогодні молодці. А зараз у вам на партах лежать квіточки різного кольору. Вам треба обрати колір за такою таблицею.

Зелений колір – ви матеріал засвоїли на високому рівні, з усіма   завданнями впоралися відмінно.

Жовтий колір – матеріал запам ятали на достатньому рівні, з завданнями впоралися добре.

Червоний колір – матеріал засвоїли на середньому рівні, у подальшому ви потребуєте ще попрацювати.

 

  1. Домашнє завдання
  1. Виконати вправу впр. 352 вивч.п. 42
  2. Утворити ступені порівняння 7 прикметників ( за вибором учня)
  3. Скласти казочку « У країні прикметників».

 

 

 

docx
Додано
26 травня 2019
Переглядів
1019
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку