Бінарний урок з математики та фізичної культури в 5 класі
"Математичні естафети" ( по темі: « Додавання та віднімання звичайних дробів»)
Мета уроку: 1. Формувати вміння використовувати знання з теми «Додаванням та віднімання звичайних дробів» в нестандартній ситуації; розвивати інтерес до вивчення математики; логічне мислення, навички усної лічби, математичну мову учнів; виховувати ініціативність, впевненість в собі, лідерські якості.
2. Навчати учнів застосовувати набуті уміння і навички вивченні на уроках фізкультури, приймати рішення в неординарних ситуаціях.
Тип уроку: узагальнення та систематизації знань.
Місце проведення : спортивна зала.
Інвентарь: картки із завданнями, маркери, магнітна дошка 2 шт, пазли, танграм 2 шт, координаційна драбина 2 шт., фішки, гімнастична лава 2 шт, обручі, свисток, портативна колонка.
Вчителі: фізкультури - Козлова Наталія Святославівна,
математики – Загороднюк Олена Сергіївна.
Хід уроку
№ |
Зміст уроку |
Дозування |
Методичні вказівки |
1 |
2 |
3 |
4 |
1. Підготовча частина (13хв) |
|||
1 |
Організація класу: шикування. повідомлення завдань уроку. Вчитель математики: Здоров'я – найбільша цінність, говорить народна мудрість. Це тому, що тільки за наявності здоров’я в людини є сили та наснага для справ, спілкування, творчості. Тому сьогоднішній наш урок математики ми поєднали з уроком фізичної культури. Щоб провести його, нам обов’язково треба журі. Представлення жюрі Вчитель фізичної культури: Побажаємо командам: Думати – колективно, Діяти – спортивно, Сперечатись – доказово. Це для всіх обов’язково!
|
2хв |
Звернути увагу на зовнішній вигляд (відзначити кращу форму). |
2 |
Інтерактивна вправа з безпеки життєдіяльності: «Так» чи «Ні» 1.Щоб уникнути травм на уроці фізкультури повинна бути дисципліна і порядок. 2. До спортивної зали можна заходити без дозволу вчителя. 3. Під час виконання вправ учні повинні дотримуватися інтервалу і дистанції. 4. Розминку на уроці фізкультури можна не робити. 5. На уроці фізкультури учні повинні бути в спортивній формі і в спортивному взутті. |
1 хв |
Звернути увагу на важливість дотримання правил безпеки життєдіяльності під час уроку 1. Так 2.Ні. 3.Так. 4. Ні, обов’язково робити. 5. Так.
|
3 |
«Мозковий штурм»: - Які ви знаєте фізичні якості? - На що вказує знаменник дробу? - На що вказує чисельник дробу? - Четверта частина від числа 32 (8)
|
1хв |
-Сила, сритність,швидкість, гнучкість,витривалість... -на скільки частин поділено ціле; - скільки таких частин взято; |
4 |
Вимірювання ЧСС за 10 сек. Запитати про самопочуття здобувачів освіти.
|
30с |
Норма 70-100 уд/хв. |
5 |
Стройові вправи: повороти - Право-руч! - Ліво-руч! - Кру-гом! |
30с |
Стежити: -за чітким виконання вправ, -за поставою та вірним виконанням поворотів. |
6 |
Ходьба: - на п`ятках, руки на пояс; - на носках, руки вгору в замок; - на зовнішній стороні стопи, руки в сторони; - на внутрішній стороні стопи, руки за спину; - в напівприсід, руки на коліна; - присіді; |
1хв |
Під музичний супровід. Стежити за дотриманням дистанції під час руху. Звернути увагу на правильну поставу |
7 |
Гра «Світлофор»: Учні шикуються в колону по одному і в повільному темпі біжать по спортзалу. Якщо вчитель показує жовтий світлофор – учні переходять на ходьбу. Якщо зелений – продовжують біг, якщо червоний – зупиняються. |
2хв |
Зупинитись потрібно стрибком так, щоб не штовхнути товариша попереду («не зробити аварії»). Хто підчас гри неуважний, той стає замикаючим. Відстань – 2 кроки. |
8 |
Ходьба. Вправи на відновлення дихання: 1-2 руки через сторони вгору, глибокий вдих; 3-4 руки вниз, видих. |
30с
|
Виконувати повільно, вдихати носом, видихати – ротом. |
9 |
Перешикування в русі |
30с |
Через центр в колону по два руш! |
10 |
Загально-розвиваючі вправи на місці: 1) В.п. - ноги нарізно, руки на пояс. 1-3 - кругові рухи головою вправо. 4-в.п. 5-8- теж, вліво. 2) В.п. - ноги нарізно, руки перед грудьми в «замок» зігнуті. 1-руки вперед, 2-в.п., 3-руки над головою, 4-в.п. 3) В.п. - ноги нарізно, руки вгору. 1-3- колові рухи руками вперед, 4-в.п. 5-7- колові рухи руками назад, 8-в.п. 4) В.п. - ноги нарізно, права рука вгору, ліва вниз. 1-2- відведення прямих рук назад, 3-4 - те саме, з зміною положення рук. 5) В.п. - ноги нарізно, руки на пояс. 1-3 колові оберти тулубом вліво, 4-в.п., 5-7 колові оберти тулутом вправо, 8 в.п. 6) В.п.- ноги нарізно, руки на пояс. 1-випад правою вперед, 2-в.п., 3-випад правою вправо, 4-в.п., 5-випад лівою вперед, 6-в.п., 7-випад лівою в ліво, 8-в.п. 7) В.п. - о.с. 1- упор присівши; 2- упор лежачи; 3- упор присівши; 4- о.с. 8) Стрибки: 1-3 на двох ногах, 4- поворот кругом на 360 |
4хв 4 р
6-8 р
4 р
6 р
4 р
4-6 р
6 р
6 р |
Темп виконання повільний
Руки повністю випрямляти в ліктьових суглобах
Виконувати з максимальною амплітудою
Руки прямі
Повертати лише тулуб
Спина пряма
Виконувати стрибком
Один раз поворот в праву сторону, другий – в ліву |
2. Основна частина (27 хв.) |
|||
1 |
Естафета «Назва команди» Вчитель математики. Капітан команди отримує картки, на одній стороні яких записаний дріб, а на іншій стороні - буква. Капітан повинен роздати учасника команди дроби у порядку зростання, тобто першому учню самий менший дріб, останньому самий більший. Капітан біжить два рази. Вчитель фізичної культури. Учні по черзі підбігають до магнітної дошки та та розміщують дроби у порядку зростання. Результатом є назви їх команд: СПРИТНІ, РОЗУМНІ |
3 хв. |
Перемагає команда, яка швидше закінчить естафету. Естафета вважається завершеною, коли останній учасник виконає передачу естафети і команда голосно скаже назву своєї команди. |
2 |
Естафета «Загадковий малюнок - танграм» Вчитель математики. Учасникам необхідно скласти із семи частин фігуру, зображену на дошці. Цю головоломку називають танграм. Назва танграм виникла в Європі, від слів «тань», що означає «китаєць», і «грана», що означає «буква». Вчитель фізичної культури. За свистком вся команда біжить до магнітної дошки, складає фігуру і фінішує. |
3хв |
Команда, яка першою складе фігуру і перетне лінію фінішу виграє |
3 |
Конкурс «Переміщення по драбині» Вчитель фізичної культури. На підлозі навпроти кожної команди лежить координаційна драбина, поділена на 9 частин. Учитель роздає завдання. Учні повинні покласти завдання на частину драбини, яка означає дріб. Вчитель математики. Роздає кожному учню завдання: ; ; ; ; ; . |
3хв |
Команда, яка найшвидше закінчить завдання - переможе у цій естафеті. За помилку додається бал команді суперника. |
4 |
Естафета «Математичний виклик номерів» Вчитель математики. Учні кожної команди розраховані за порядковими номерами. Учитель оголошує математичне завдання, відповідь на яке і є номером учасника, котрий бігтиме по дистанції. 4+2=6; 8-3=5; 5-2=3, 2+2=4, 6-5=1, 9-7=2 . Вчитель фізичної культури. Учні порядковий номер яких є відповіддю на завдання оббігають фішки і повертаються назад |
3хв |
Команда, яка набере більше балів, переможе у цій естафеті |
5 |
Естафета « Подолай перешкоди» Вчитель математики. На шляху є 2 «перешкоди», а вкінці 1 картка з рівнянням. Тільки розв’язавши письмово рівняння, учень повертається до своєї команди. Перемагає команда, члени якої розв’язали правильно більшу кількість рівнянь. 1) ; 2) ; 3) ; 4) ; 5) х – 5 = 4; 6) 8 – х = 3. Вчитель фізичної культури. За свистком учасники від кожної команди починають іти по перевернутій лаві, далі прискорюються до обруча, пролазять крізь нього і підбігають до стільця із завданням, виконавши рівняння, по прямій біжать назад і передають естафету наступному учаснику. |
5хв |
За кожне правильно виконане завдання нараховується 1 бал, і плюс 2 бала, якщо команда фінішувала першою. Команда, яка набере більше балів переможе у цій естафеті. |
6 |
Естафета «Пазли» Вчитель математики. А зараз ви покажете свої знання з геометричних фігур і якщо ви правильно дасте відповіді на питання з ваших карток, то вкінці команда складе пазл. Питання:
Вчитель фізичної культури. За свистком перший учень пригає на одній нозі до обруча з картками. Бере один пазл, відповідає на геометричне питання і прикріплює на стіну до розгадки, біжить назад і передає естафету іншому. Вкінці має скластися пазл-картина. |
4хв |
Команда, яка складе пазл першою переможе у цій естафеті і набере 2 бали, друга 1 бал. |
7 |
Естафета «Один за всіх» Вчитель математики. Показує неправильний дроби, завдання правильно виділити цілу частину:
Вчитель фізичної культури. Команди утворюють коло, поклавши руки один одному на плечі. Яка ціла частина у дробі стільки разів присідають всією командою. Цілу частину називає командир. |
3хв |
За кожне найшвидше правильно виконане завдання нараховується два бали, і одне команді яка буде другою. Команда, яка набере більше балів переможе у цій естафеті. |
8 |
Конкурс капітанів Вчитель математики. Якщо перший названий дріб більший, то капітан команди робить поворот вправо, якщо перший названий дріб менший, то поворот вліво. Завдання: і ; і ; і ; і ; і . |
3 хв |
Виграє той капітан, який допустить найменше помилок. |
3. Заключна частина (5хв) |
|||
1. |
Шикування. Гра «Заборонений рух» Учні виконують рухи за командою вчителя, окрім забороненого руху, хто помиляється – робить крок уперед і робить три присіди. |
1хв |
В одну шеренгу. Інтервал між учнями 50см. |
2.
|
Рефлексія.
Вимірювання ЧСС за 15 сек |
2хв
|
Норма до 120 уд/хв. Учні пульс яких перевищує норму виконують вправи на відновлення. |
3. |
Підведення підсумків уроку. Слово журі. |
1хв |
Відзначити кращих учнів. |
4. |
Домашнє завдання: згинання і розгинання рук в упорі лежачи: хлопці 2* 10 разів; дівчата: 2*5 разів. З математики: скласти задачу на застосування звичайних дробів з однаковими знаменниками. |
30с |
Вправи виконувати згідно власних можливостей. Задача на додавання, або віднімання мішаних чисел. |
5. |
Організований вихід із залу. |
30с |
В колону по одному |