Підготували: вчитель фізичної культури Шевченко І.Г. та вчитель української літератури Шевченко П.І.
Тема. Сучасні патріотичні пісні в контексті фізичної активності.
Мета уроку:
-Українська література : ознайомити учнів із сучасними патріотичними піснями України, розвивати навички усного мовлення та аналітичного мислення через аналіз текстів пісень.
-Фізична культура: зміцнити фізичне здоров’я учнів через активні вправи під музичний супровід.
Обладнання: аудіозаписи патріотичних пісень:
«Їхав, їхав козак містом», «Стефанія», «Ой на горі та й женці жнуть», «Ой у лузі червона калина…», «Мир на Україною».
Спортивний інвентар: м’ячі, скакалки, обручі.
Очікувані результати: учні знають і виконують патріотичні пісні, визначають художні засоби та риму в піснях, розуміють історію української патріотичної пісні, вміють розрізняти народні і авторські пісні. Дізнаються про комплекс вправ на загартування організму «Козацький Спас».
План уроку:
Вчитель показує крисаню ( асоціативний метод).
Словниково-лексична робота: це діалектне слово, яке прийшло із Заходу України, означає головний убір.
Очікувана відповідь: з пісенним конкурсом «Євробачення». У цьому капелюсі у найтяжчий для нашої країни 2022 рік на престижному конкурсі «Євробачення» фронтмен групи «Kalush Orchestra» виконав пісню «Стефанія», яка перемогла.
Очікувана відповідь. На цих змаганнях виконують зазвичай англомовні пісні. «Стефанія» як виняток прозвучала на весь світ нашою рідною- українською мовою!!!
-Що в поезії і в пісні йде завжди в парі? Очікувана відповідь: рима- співзвучні закінчення рядків
-Хто є автором пісні «Ой у лузі червона калина»? (поет Степан Чарнецький і стрілець легіону Українських січових стрільців Григорій Трух).
-Віднайдіть, будь ласка, рими в пісні?
-Похилилася-зажурилася, підіймемо-розвеселимо, тан-кайдан, визволимо-розвеселимо.
Лан-тан, широких степів-січових-стрільців. Збережемо-розвеселимо.
8. Хвилинка релаксу: на лавах під притишену музику «Ой у лузі червона калина» учні знаходять і називають образи-символи.
-Червона калина- символ матері -України, кривавий тан- метафоричний образ битви, кайдани- символ неволі, широкі степи – антонімічний образ волі, незалежності.
9.Учитель фізкультури. Пропоную вам пограти в козацьку гру «Вибивний» під сучасну пісню «Мир над Україною». Оголошення результатів гри.
10. Оголошення підсумків, оцінювання.
-Що нового для себе ви дізналися?
-Чи сподобався вам урок?
-Хто найкраще працював?
-Як себе почуваєте?
- Шановні, а чи знаєте ви, коли вперше використано військове гасло «Слава Україні»?- у перше нова версія пісні Олеся Бабія «Зродились ми великої годинни…» прозвучала на параді до Дня Незалежності України 24 серпня 2018 року і саме тоді прозвучало військове вітання: «Слава Україні!»- «Героям Слава!»
11. Домашнє завдання: виконувати руханку «Стефанія», вивчити напам’ять одну з сучасних патріотичних пісень. До перемоги нас веде єдність, згуртованість, дружба.